Spánkový režim dvojročných

sosanna88
4. dec 2014

Tak ma zaujima ako spavaju vase dietky v tomto veku. Moja bude mat dva az v january, tak aby sme boli presne-23mes. ma 🙂
Vstavala mi okolo tej 7, cez den isla tak 11.30-12.00, väcsibou dala tie dve hodky, obcas aj viac a vecer o 19.30-20.00 odkvicla...co bol ideal podla mna.
Teraz, rano sa zobudi okolo 5-6, prestahuje sa k nam do postele, alebo sa prebere lebo manzel vstava, ale nic, neriesi, pomrvi sa 5-10min. a potom spi dalej. A takto sa zobudime vynimocne o 8, ale väcsinou neskor...rekord je 9:15 za posledne dni. A to od vecera 20tej....cca.
Potom cez den samozrejme neni unavena, ak ju dam nasilu tak 12.30-13.30, tak tam minimalne hodinu vymysla, sto krat vyleze, vymysla ze chce kakat atd...🙂 ale nakoniec zaspi.
Bojim sa ju nedat, lebo predpokladam, zee o tej 16tej najneskor by bud sama odkvicla alebo by bola taka unavena az by bola neznesitelna. A aby mi spala pobede po 15tej, to uz by bol horor vecer...skor jak o 22by spat nesla a to nemienim tolerovat. To je ,,najhorsie,, ze ona ked uz konecne zaspi, tak taha tie dve hodky, malokedy menej. Ak ju zobudim hocijako jemne, tak je po zvysok dna priserna.
No vsade citam, aj mama ma s tym furt depta, ze taka mala este cez obed musi spat. Ale ak mi chrape v noci 12-13hodin....?Aj tak???
...a rano ju budit tiez nemienim...do skolky nejde, zatial si mozme vyspavat...aj mi to vyhovuje celkom 🙂
Tak nevim...troska som to rozvila, viac menej ma zaujima vas rezim a mozno nazor co by ste robili vy...okrem budenia-to mi neradte, to nebudem robit 🙂 nestoji mi to za to podrazdene dieta...

tatianka7
29. dec 2014

@vvia a ešte nervy 😀 ..presne 😖 ,myslela som,že v škôlke sa to upraví-v našej dokonca deti nemuseli spať,mohli len pokojne ležať na lôžku.S tým by nemal problém,vraveli,že vždy zaspal a spal hodinu,vtedy aj večer vedel skôr zaspať,ale škôlku celkovo znášal veľmi zle,tak som ho odhlásila..Tak ale hádam to už nejako dám-mladší už začína mať režim,tak to skúsime prispôsobiť-ešte mi treba vychovať svokrovcov,nech mi menej "pomáhajú" 😀 😀

eeffka
29. dec 2014

@sosanna88 no nepomozem ti ale, nasa chodi spat o 23,00 !!! preklep to nie je, aj to s vymyslanim, cikat, kakat, nechty strihat !!!
vstava okolo 8-9 , zaspi na obed kedy ako o 1,2,3,4, pokusy uspat ju samozrejme su, ale napriek tomu kedy ide na obed spat skor ako o 22,30 mi este nazaspala ( s hanbou priznavam ze ani s dithiadenom 😀 , co uz som zufala mater)
vydrzat do vecera nevydrzi ( po 21,00), zaspi po stojacky, leziacky, naposledy na zemi pocas chodze si len tak klakla a zaspala.... ak si neschrupne poobede zalomi ju okolo 7,8 a potom mame nocnu, ruka hore a tralalaaaa ona zije do 1...
Uz ma 3, robi to odmala, ale sak nejak vydrzim, ide o mesiac do skolky tak verim ze tam sa nejak zrezimuje

vvia
29. dec 2014

@eeffka :D poznam.tie nervy aj som si zo zufaleho nespanku poplakala co som.uz nevladala a teraz uz neriesim vzdala som.sa