Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánkový režim nekľudného 3,5 mesačného bábätka

cezia
10. máj 2015

Ahojte, chcem sa s vami poradit lebo som si velmi neista co robit a kedy pri mojom babatku.
1 problem mame s dennym spankami. Trvaju 30 minut, niekedy sa podari este zaspat, ale skor nie ako ano. Davam ju spavat po takych dvoch hodinach pripadne aj skor. Celkovo je to o nicom lebo je malo vyspata a cely den minimalne mrzuta, Velakrat skoro cely den na rukach a aj to hodne place. Vecer ju davam spavat od narodenia od siedmej. Rano je uz o piatej hore. Je mrzuta uz rano...Snazim sa cez den ako tak nazbierat 3 hodiny spanku (vsetko dokopy tie 30 minutovky). Dlhsie sa jej neda spat ani doma pri otvorenom okne, na balkone a ani v iducom kociku a ani na rukach. Chcela by som vytvorit nejaky rezim, lebo prisposobovanie sa jej nikam nevedie. Proste to nefunguje, dietatko ako keby samo nevedelo si najst svoje miesto. Nas druhy problem je krmenie. Sme komplet na UM. Drzim sa plus minus tych 3 hodin. Davam jej papat 6x140ml....stale mame este koliky, tak preto jej davam tych 140 aj ked by vypila viac, lenze potom sa v noci vobec nespi, celu preplace co ju tak boli brusko. Takze jej davam nieco menej ako pisu tabulky, resp menej ako by sama vytiahla (hmotnost mame uz teraz dvojnasobnu od porodnej). Pripada mi to ako bludny kruh cely ten den.
Co mna velmi frustruje, je fakt ze ani po tolkych mesiacoch sa neviem s dietatkom absolutne zladit. Veselych chvil mame naozaj velmi malo, vacsinou len place a je mrzuta. Neviem ci sa da daco zmenit alebo sme len pripad ze vydrzat.

laura1984
10. máj 2015

Ahoj. Ked citam tvoj príspevok, akoby som citala o sebe a mojej dcerke. Mali sme doma presne to iste. Vyskusala som snad vsetko od roznych poloh na spanie az po rozne miesta. Dietatko spalo tak ci tak len 30minut. Dokonca aj v aute na dlhsej ceste, v kocari pri prechadzke, v satke, nosici. Asi ta nepotesim ale nepomohlo absolutne nic. Dcerka bola cele dni mrzuta a umrnacana z toho, ze bola unavena ale spat poriadne nedokazala. Ja som si ani nevedela predstavit ako sa da materska pri takomto narocnom dietatku uzivat. Az ked mala 9 mesiacov sa to zacalo trosku zlepsovat. Teraz ma 14 mesiacov, spanok ani zdaleka nie je idealny ale uz som to prestala riesit. Uz sa teraz cez den vyhra, je to ine a ja si ju konecne uzivam. Takze drzim palce a prajem vela trpezlivosti aj ked je to velmi tazke. Uvidis bude to lepsie 🙂

zabina27
10. máj 2015

a v noci sa budi, ci prespi? nepises o tom, len ze keby vela zjedla... ale ak spinka v noci, tak to je 10 hodin, to je vyspata. cez den ju davas spat cca 6x? nie je to vela? co by spravila, keby si ju proste nedala uz po 2 hodinach, ale napr. az po 3, skusala si to uz? mozno by to nebolo chvilu vesele, bola by unavena, mrzuta, ale mozno by potom spala dlhsie a po zobudeni bola spokojnejsia. neviem teda, ci si skusala nejaky nosic, ja s nimi nemam skusenosti, nepouzivala som, ale mozno by vam pomohol...
zase, pokial v noci spi pekne, tak nemozes cakat, ze prespi aj cez den, nas tiez v noci pekne spaval pomerne od malicka, zato cez den sa mu uz potom nechcelo, aj teraz si uz iba raz, co sa mi v porovnani s inymi detmi zda malo, ale radsej nech teda spi v noci 🙂

cezia
autor
11. máj 2015

@zabina27 v noci ked nemame prdiky tak spi nepokojne do tej piatej (je nekludna ale place len ked jej dam mliecko neskorsie, ked som si nie celkom ista ci je hore ze cche mlieko alebo je to nieco ine). Cez den som skusala rozne intervaly davat spat. Od jednej hodiny az po tri. Ale je pravda, ze sa mi zdali tie dlhsie intervaly lepsie v tom, ze dlhsie potom spala. Ale to mohla byt aj nahoda, lebo to iste sa deje aj ked je interval bdenia kratsi. Nosic nechce, sa mi tam priam ide roztrhnut od jedu.
Co som si akurat dnes precitala, je typ drazdiveho dietata. Ze ide o zaklon hlavicky stale dozadu a ine priznaky. Skoro vsetko na nas sedelo a preto mozno odmieta nosice a polohu na klbko. A z toho prameni zrejme cela jej nervozita. Ak s tym mate niekto skusenosti....

brady1
11. máj 2015

@cezia porad sa s pediatrom, možno mliečko treba vymeniť. a mrzutá je asi pre niečo, ty by si nebola keby ťa stale boli bruško. pisala si že jej dávaš 140ml mliečko a že by vypila aj viac, tak jej daj viac aj preto može byt mrzutá a nespí ti lebo je hladná. Napr moja pila 4 až 5 krat denne. väčšina deti nie je podla tabulky. daj jej to čo si žiada a uvidiš.

natalym
11. máj 2015

@cezia A Ty sa cítiš ako? Skús sa Ty ukľudniť, vsugeruj si, že cítiš čo Tvojmu dieťaťu treba a všetko je o.k.
Mám s tým skúsenosti, že čím som bola ja nervóznejšia a cítila som sa hroznejšie tak aj malá bola nespokojná. Skús ísť na to s kľudom.
Viem, že to je ťažko, ale aspoň v hlave si to naprav.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli