Spánok 1,5-ročnej dcérky

matka0087
19. feb 2023

Ahojte,mamky ... Potrebujem poradiť ... Mám 1,5 ročnú dcérku a večer má problém ísť spinkať ... :( Mňa nepočúva vôbec,pri mne bubať nechce už som to skúšala aj na rukách ju uspávať aj v kočíku ale keď napríklad švagriná ju položí do kočiara alebo na ruky tak jej spinká do 5 minút ... Možno je to aj kvôli tomu že som nervózna ale hlavne s toho že mne bubať nechce ani tak ani inak a to už som skúšala naozaj všetko 😓😓 zachvilku sa zbláznim ... Neviem či si zvykla nato že ju uspava švagriná ale trápi ma to že vlastné dieťa pri mne plače ... Teploty a hnačky nemá idú jej ešte posledné zúbky ale nie je zvyknutá na večerný režim ... Prosím vedeli by ste mi poradiť ako ju naučiť chodiť spinkať o pol 8 večer ?? Za každé rady budem vďačná ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matka0087
autor
19. feb 2023

@elizabet173 viem že dieťa nie je naprogramovane ale ona ten spánok má rozhádzaný každý večer inak... Raz zaspí o ôsmej potom až o jedenástej večer ... Spinká mi do tej 7 rána až pol ôsmej a na obed chodí bubať okolo tej 12 ... Už sme skúšali naozaj všetko ... Telefón pri nej vytiahnuť nemôžem pretože si na neho zvykla a keď jej ho nedám už trucuje rúca sa o zem plače 😓😓

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matka0087
autor
19. feb 2023

@elizabet173 veď ja zato môžem že si zvykla na mobil ... Nasrana som sama na seba .. pri švagrinej zaspí a snaží sa mi pomáhať keď vidí že sa s malou trápim ... Pohybu na čerstvom vzduchu máme až až

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
19. feb 2023

Tak ja poviem za seba. Moja dcera ma skoro 14m a tiež mame tento problem. Uspavam ju síce len ja,nikto mi nepomáha, ale niekedy zaspí o pol 9 večer a niekedy až pomaly o 10 (našťastie sa to deje tak raz za týždeň/dva). Ale my máme ešte dva spánky,tak niekedy je asi menej unavená,niekedy viac. Ťažko povedať. Inak, ten telefon jej zruš. Vôbec by som jej ho nepušťala ani cez deň a ani večer. Vytiahni radšej knižku a čítaj jej. Najedz sa pred uspávaním,porob si čo najviac toho, aby ťa nehnala zúrivosť,že čo maš ešte stihnuť a ona nespí. Buď v kľude. Povedz si,že robota počká. To že ju švagrina uspáva je super,ale v prvom rade by si si mala rešpekt vybudovať ty.

basulaak
19. feb 2023

@matka0087 ja by som jej zaviedla pevny vecerny rezim. Pride mi uz velka nato, aby doteraz ziadny nemala. Tj napr kasa, kupanie (mozes ju pobadat aby si zvliekala jednotlive kusy oblecenia, aby si dala dole plienku a sla ju zahodit, potom si tapnete - nas to tak robi a bavi ho to). Po kupkani zuby, kremovanie, masaz, spievanie. Nechaj ju vybrat knizku (kratucku napr s obrazkami alebo jej vyber 5ks nakepiek, ze idete za idmenu nalepit). Ukazujte, rozpravajte si co je na obrazku, alebo obrazkovu knizku kde dievcatko s jej menom sa chysta spinkat a ide do postielky. Ak by si suchala ocka, zhasni hladkaj ju, no skusaj. A opakuj to iste dokola kazdu noc. Vela a prehnane chvalit ked urobi co chces ty. Mne sa to overilo. Syn bol pred tyzdbom odstaveny, nevedel inak zaspat no a teraz do 10 minut zaspinka bez cirkusu v klude. Lebo sme tvrdo sekli a zmenili ritual. Jednu noc poplakal a bolo. Pevne nervy

srferreira
19. feb 2023

Co robi ked ju nechas samu v postielke?

matka0087
autor
20. feb 2023

@srferreira postaví sa v nej a začne kričať plakať až tak že ju počuť na celú budovu