Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánok 13 mesačnej dcérky

zszudorova
13. feb 2014

Ahojte. mam 13mesacnu dceru a uz druhy mesiac mame kazdy den inak. bud spi dva krat alebo raz, podla toho ci buntosi v noci alebo vstane skoro rano alebo, alebo...no ja uz proste netusim co robim zle a ci vobec je nieco alebo je to take obdobie.
Dam ju spat dva krat, bud cirkusuje pri kazdom spani ale nakoniec zaspi, alebo nezaspi...zaspi doobeda, nezaspi poobede, no to uz je o 17tej zla a unavena jak cert, vstane priklad jak dnes 6:30 s tym, ze v noci spi od 19tej, akoze pohoda, vsetko super....dam ju spat na obed cca 11:30-12:00, vyzera unavena, clovek by si myslel ze odkvicne no nestane sa...cirkusuje, nakoniec zaspi ked si k nej lahnem, co niekekdy pomaha, inokedy nie...ja som z tych kt. sa prisposobuju decku skoro vo vsetkom, chce ma pri sebe tak idem, chce spat na rukach tak spi, chce byt v noci hore dve hodky tak je...proste nestresujem uz lebo ak som jej nieco chcela nanutit tak ma obdarila hysakom o kt. nemam zaujem...
no proste toto je uz vec ktora ma doslova se** lebo neviem ako mam malej nastavit rezim, predtym sme ho mali a bolo to super...a stve ma to, ze neviem co vlastne chce a vsade citam ze 13mesacne decko by malo spat este dva krat ale ked mi nezaspi tak co ju mam ovalit? tiez nechapem ci neni jedno ci spi dva krat po hodine alebo raz a tri hodiny...celkovo mam uz mindraky ci mala spi dost, ci jej spravne vychadzam v ustrety...ja uz neviem. poradte mi skusenejsie 🙂 dakujem

euka210
13. feb 2014

to je prelomovy vek a ja som sa s mojim trapila podobne...dva spanky vela, jeden malo :( JE to take prechodne kym nabehne na 1 spanok. Moj spaval podobne v noci casovo, tiez vstaval a vstava skoro, takze skus prejst na jeden spanok posunutim obedneho na cca 13h. A este co pomohlo, ist vonku a trochu tu natiahnut a casto aj v kociku zaspal. A stalo sa mi aj, ze zaspal este aj o 16.napr. v kociku. Ale dnu ani za svet.
Ked vidim tie casy, mi napada, ze teraz 2,5r vstava o 6.30-7 a davam ho spat o tej 11.30- 12, aby do 13h spal, lebo stale je to zaspavanie casto dlhe. A tak mi napada, ci ju napr. nedat na obed skor aj spat a budu 2 spanky este. LEbo nas chodil az o 13-14h a uz bol prepnuty a vystrajal. Tak som ho zacala davat skor a je to kludnejsie.
A nas take robil a niekedy aj robi, ze si kludne lezi, vyzera ze krasne skoro zaspi, potom nieco prepne ci co a zacne este vymyslat, ze obcas fakt uz len na zadok pomoze.

jamabe
13. feb 2014

Presne toto som riešila asi tiež v tom období, stále sme striedali 1 a 2 spánky, bolo to len také prechodné obdobie, kým sa nenastavila na 1. Neviem, prečo by si ju mala nútiť spať 2x ak to nepotrebuje...
Skús teda prejsť na 1 spánok, ráno ju držať čo najdlhšie hore a dať u spať trebárs o 11tej, veď uvidíš ako vydrží a potom musí už vydržať až do večera. Postupne posuň na 12,00 - 12,30, uvidíš, každé dieťa je iné.
Čo sa týka zaspávania,.. no bez plaču ju spať samú nenaučíš, ale to už je na tebe.

monicm
13. feb 2014

@zszudorova na pár dní,či týždňov zabudni na stanovený režim a riad sa tým,aká bude noc,ak vstane neskôr ráno,daj jeden spánok,ak vstane zavčasu,daj dva,teda u nás to tak fungovalo.toto je veru nafigu obdobie,ako hovorila euka,jedne spánok málo,dva veľa....................treba to len pretrpieť,prejde to a bude fajn 🙂

linda20111
13. feb 2014

@zszudorova toto presne riesim aj ja prave s mojim 13mes syncekom 🙂 zvykol spat raz doobedu okolo 10tej, druhy raz poobede okolo 17tej a vecer mi potom robil cirkus aj do polnoci. Teraz od tohto tyzdna som presla na jeden spanok - okolo 12tej lebo uz sa to nedalo vydrzat.. Dnes bol taky unaveny ze zaspal uplne sam 🙂 Vecer je tiez unaveny skor - okolo 20tej zaspi v klude. Za ten cas kym ho nechcem dat spat tak sa ho snazim zaujat niecim, chodime von uz aj doobedu - toto dost pomaha 🙂

123zuzana
13. feb 2014

@zszudorova ahoj moja mala spinkala iba raz do dna ked sama tak max hodinku ked som s nou spala ja tak aj 2-3 hodky.. teraz ma coskoro tri a uz nespi vobec cez den asi to uz nepotrebuje a ja ju nutit do spania nemienim.. tak isto mam aj 5 mesacne babo a sinka tiez len raz od 12 do 3-pol5 ako kedy a vecer od 7 do pol9 rana samozrejme sa pocas nocneho spanku budi na kojenie okolo 12-3-6h.. nas kolotoc.. 🙂

skyle
13. feb 2014

Moj ma 15,5 mes a uz ma vacsinou iba jeden spanok. Robim, to co ty. Prisposobujem sa mu vo vsetkom🙂 uspavam na fitlopte ale tiez budem musiet daco vymysliet, lebo ked ho uspavam cez hodinu, tak ma bolia krize. Idu mu posledne dva dolne ocne zuby, potom este posledne styri stolicky a hadam bude pokoj. Cize potom poriesim aj spanok. Len to vydrz. Nema zmysel nic natahovat trapit dieta, vypomsti sa ti to. Mne vstal o 6.30 a isiel spat o 10.30, pospal max do 12.00 a potom az vecer om19.15 som ho dala spat. Ked chcel do tej pol siestej spat tak som dala, potom uz nie, lebo vecer nijak nechcel zaspat a bol nervozny. Len to vydrz. Tvoj instinkt je podla mna aj tak najlepsi.

zszudorova
autor
14. feb 2014

dakujem zeny za odpovede. mne akoze ani tak moc nevadi ked ide spat dva krat alebo raz....sak nech spi kolko chce, len ma stve ze vyzera unavena, mrzuta je, nic uz nechce ale ked ju ulozim tak vymysla. nemam na to priznam sa nervy tak ak nezaspi do pol hodky vyberem ju a dam ju spat az na obed...no lenze madam sa este hodinu pohra a 10:30-11:00 by spala...no jasne ze potom by bola uz o tej 13tej hore pri najlepsom a do vecera mi nevydrzi....no uvidim. viem, ze sa to upravi same, vsetky prechody spankov boli take divne ale trvalo to mozno 2tyzdne kym sa to spravilo no toto (z dvoch na jeden) trva uz dlho a som z toho taka vselijaka lebo si neviem nic poriadne naplanovat na druhy den, lebo nikdy neviem ako bude mala spat. ...co uz. vydrzime, nie? 🙂