Ako naučiť 7 mesačnú spávať v postieľke?

mamina910
27. jan 2011

Ahojte,mám 7.mesačnú dcérku a už ju nekojím,keď som kojila spávala medzi nami,no chcela by som ju naučiť spávať v postieľke,ako na to?!Keď sa naučila vždy niekoho držať za ruku či prst alebo ťapkať po ritke aby zaspinkala sa niekedy hrá aj s plienkou a tak zaspinká,má význam ju dať a naučiť do postieľky?!poraďte vaše skúsenosti s vašimi deťmi mamičky,a ako naučiť aj na nočník,lebo mám ešte 2.ročnú dcérku a robí nám problém naučiť sa na nočník,vyciká sa doňho len sem tam a keď jej povieme že aby sa vykakala keď vydíme že začína tlačiť ešte keď má pampersku tak ju rozbalíme,posadíme a hneď vstáva,nechce tam sedieť,kamarátka mi radila,že vyzliecť len do trička a že ak sa pociká na koberec bacnúť ju po ritke a povedať že to nesmie,mi to pripadá ako by som tak psíka trestala,a keď zbadám že ide kakať rýchlo na nočník a držať ju tam na silu,aj s plačom,a keď sa vykaká pohladkať ju a tešiť sa že tak sa to robí...Aké sú vaše názory,skúsenosti?!Musím ju naučiť do roka 2012 na nočník aby mohla nastúpiť v šk.roku 2012/13 do škôlky.

ichbinich
27. jan 2011

@mamina910:
Mozes dat postielku tak blizko tvojej postele, ze ju zo zaciatku budes moct drzat za ruku? To bude pre zaciatok najjednoduchsie, zvykne si na postielku pekne postupne. V kazdom pripade aby mala spojeni postielku s niecim prijemnym, teda za si pri nej, ze sa tulite...
Alebo ak ju chces dat aj do vlastnej izby, daj si ku jej postielke na zem matrac a lahni si na matrac a hladkaj ju/drz ju, ako je to zvyknuta pri zaspavani. Pomalicky krat cas, ktory si s nou, nechaj jej tu plienku, ktoru si rada drzi alebo mozes skusit zaviest "spacieho plysaka". Ja by som ale v kazdom pripade nechala ju spat dalej u teba, ked to chce a nenachavala ju nasilu v postielke. Teda napr. ak sa uprostred noci zobudi a neutisi sa tak, ze k nej prides a budes ju hladkat, zobrala by som si ju zase k sebe. Hlavne nic nesilit a neunahlovat...

S ucenim na nocnik ti neviem poradit, ale v batolatach je cela tema, precitaj si ju a spytaj sa tam. Ta metoda, co si sppominla, je ale fakt skor pre psa. Daj na svoj cit, ked ti to je proti srtsi, tak to nerob. Je urcite dost inych sposobov, pozri si tu temu https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/ako-malu-naucit-chodit-na-nocnik/

bubelko
27. jan 2011

@mamina910 na tvoje otazky mas tolko nazorov, kolko ludi. 😉
moja skusenost s postielkou je pozitivna - deti spia v postielkach. ak mas pocit, ze chces na jej zaspavani a spani nieco menit, mozes skusit ju davat do postielky, sediet pri nej tak ako ked spala na posteli, tlapkat ju po zadocku a uvidis, ci si zvykne alebo nie. 😉
co sa nocnika tyka - nesilit, netrenovat, nechat na nu. pripadne ak velmi chces a nocnik sa jej nepaci, tak skus kupit redukciu na zachod, mozno to pomoze. pripadne pockat do leta a nechaj ju behat nahu. ale do skolskeho roka 12/13 mas dost casu, takze urcite by som sa kvoli tomu nestresovala 😉