Spánok 5 mesačného dieťaťa

6. mar 2022

Ahojte, naša ma dnes 5 mesiacov, citala som,že by už pomaličky mala spávať cez den 3x. Ale spinka 4x. Zobudí sa už okolo 5:00 a vydrzi byt hore max 2 hodiny. O 19:00 pije mliecko a hneď zaspinka. Cize 3 spanky mi to nevychadza a ak skusam ju nechať dlhsie bdieť tak je dost nervózna. Približne vždy okolo tej 17:00 potrebuje ešte pol hodinku spinkat. Mám tie spanky nechať tak alebo jej to meniť? Viete mi prosím poradiť?

im709vf
6. mar 2022

Nechaj babo vyspinkat sa kolko chce prosím ta.

pribinak
6. mar 2022

Netráp ju, nech spinka ako jej to vyhovuje

diamond007
6. mar 2022

jasné, máme rovnako mesiacov a je to super, nerieš tabulky. Všetko závisí ako dlhé spanky detičky majú ale podľa popisu to máš normálne,klasicky. sme na Tom úplne rovnako

elizabet173
6. mar 2022

nechaj to ešte v jej réžii. Mimochodom, podľa čoho usudzuješ, koľko by mala spať? Že sa to niekde píše? Každé dieťa aj každý človek má inú potrebu spánku, nechaj to na ňu

mimi3008
6. mar 2022

Hlavne je rozdiel, ci ma spanky pol hodinive, hodinove alebo dvojhodinove. Nas maly bude mat o tyzden 5 mesiacov a vacsinou vstava kolo 6tej, obcas potiahne do cca 7mej. Vacsinou da rano kolo 8 taky tristvrtehodinovy spanok, potom kolo 11 zaspi v kociari. Dakedy v nom spi necele 2 hodiny, dakedy aj 3,5 hod., podla toho stihne este do vecera 1- 2 tristvrtehodinove spanky a vecer ide kolo 7-pol 8 spinkat. Neviem si predstavit, ze keby mi aj v tom kociari pospal len napr.hodinu, akoby sme to zvladli len s 3 spankami

autor
6. mar 2022

@im709vf
@pribinak
@diamond007
@elizabet173
@mimi3008 Dakujem pekne za odpoved. Viem že každé dieta je iné len bola veľmi plačliva a spanky boli hrozne, konecne viem že je spokojna keď je 2 hodinky hore a potom spinkat. Rano ma spanok od 8:30 do 9:00, no tieto dva spanky ma ako kedy. Niekedy hodinku, hodinku a pol, dnes po dlhom case mala doobedu 2 hodinky. A vecer vždy max tu pol hodinku da.

autor
6. mar 2022

@elizabet173 nechcela som sa riadiť stránkou ale už som bola zúfalá. Bdenie nám aj sedi, ale spanky vôbec. Dokonca by nemala ísť rano spat skôr ako o 9:00 a poobedňajší spanok mat dlhší ako doobedu, ale to nám nejde a nechcem ju trápiť. Tak som chcela vediet či robím dobre

diamond007
6. mar 2022

To kde píšu? Podľa čoho sa riadis?

autor
6. mar 2022

@diamond007 lepsispanokbabatiek

mimi3008
6. mar 2022

A to ti vydrzi od 5 do 8.30 bdiet? Moj je po hodine a pol uz pomaly na spanie, zacnem ho teda uspavat, vacsinou do 10 min zaspi. Teda pekne ti pospi, ze 2 hoduny. To nas okrem kociara spal 2 hodiny len ako novorodenec

autor
6. mar 2022

@mimi3008 ano aj pre nás to je zaujimave. Od 5:00 do 6:00 s nami leží v posteli, potom väčšinou o 7:00 mliecko, hráme sa atd a o 8:15 alebo 8:30 hneď zaspinka. Ani nám tak nespáva, dnes sme boli prekvapeni a ako novorodenec nespavala skoro vôbec, bolo to narocne

danielka277
6. mar 2022

My máme rovnako staré bábo, všetko sedí ako u vás len nám sa budí až po 6-tej, možno by ste ju ešte dokázali okolo 5 nahovoriť ešte aby trošku pospala, potom by ste to trošku posunuli 🙂 aspoň nemusíte byť od 5 hore. Inak si myslím že spí primerane

diamond007
6. mar 2022

Lepší spanok bábätiek ale vôbec nie je o tomto. Tabuľky sú približne, je to myslené že nemal by spať napr raz denne ale nič sa nestane keby mal aj päť kratších spánkov. Ta skupina je o Tom len aby bábätká boli spokojné a tvoj evidentne je

autor
6. mar 2022

@danielka277 to je to,že aj keby pospi tak okolo tej siedmej sa pyta spinkat, už zvyk. Pred tymto nočným spánkom bdie menej ako 2 hodiny. A asi by mala,že? Tým pádom by mozno rano nevstavala tak skoro

autor
6. mar 2022

@diamond007 je to podľa mna dobra stránka a hlavne mnohým pomaha aj pomohla si myslim. Keďže naša nespinkavala tak som sa obrátila na tu stránku. Vtedy človek skúša všetko 🙂

diamond007
6. mar 2022

Vôbec nie. Ak spí len polhodinu, stačí aj keď pred nočným spánkom bdie 1-1.5h.
Naša to má tiež tak podobne. Ak spinká viac ako 60min tak vydrží hore 2-2.5h a ak spinká krátky spánok ukladám Max po 1.5h.
To musíš brat komplexné, napríklad ak spí od 14 do 15teh a potom len od 17.-17.30 tak o 19tej by som ukladala veď za štyri hodiny spala len polhodky. To je nič pre také malé bábo.

diamond007
6. mar 2022

Áno, ta stránka je na základe zdravého rozumu, nič iné. Ja ju nehejtim, iba ti píšem že je ta stránka nato, aby pomohla a nie maminky stresovala že prečo nemá cez deň 3spanky ale 4. V preklade 🙂 takže kľud, robíš to skvelo, režim máte super. Nič nemen. Hlavne že je malinké spokojne

autor
6. mar 2022

@diamond007 si veľmi mila, dakujem naozaj. Potom to bude aj u nás tak nejako

autor
6. mar 2022

@diamond007 Ved to,že som stresovala,ze ako jej to zmenim a zbytočne naruším keď to takto funguje

elizabet173
6. mar 2022

prosím ťa, neriaď sa žiadnou stránkou, ale svojím dieťaťom. Z čoho si bola zúfalá? Veď spinká, je spokojná.

nairia
6. mar 2022

nasa mala tiez teraz 5m a teda sledujem aj lepsi spanok babatiek.
u nas napr vychadzaju zvycajne tie 3 spanky denne, ale dnes mala 4. vstava cca o 6-6.30 a niekedy vie vydrzat do 9, inokedy ju lame uz o 8. potom pospi zvycajne pol hodku-hodku. vie vydrzat aj 3h hore, ale napr. pred ukladanim o 18.30 vydrzi max hodku bdiet. a predtym hodku spi. ta stranka je orientacna a to, ze v 5-6m sa prechadza na 3 spanky a deti by mali bdiet 2-3h je orientacne. vsetko casom pride, nenastane to uderom dosiahnutia toho ci onoho veku
nestresuj a sleduj si dietko, ved ty ju najlepsie poznas, ked bude pripravena, spozorujes to sama ☺️

mimi3008
6. mar 2022

Skusala som posuvat vecerne zaspavanie na skor, neskor, no stale vstava kolo tej 6tej rano. Dokonca raz sme sli na prechadzku az podvecer a zaspal v kociku, spal v nom dlho a dost neskoro vstal, tak zaspal vecer az kolo pol 10. Tak som si povedala ze nevadi, no, aspon rano dlhsie pospi. A kedy vstal? No 5.40😆

janiny123
7. mar 2022

Presne mame to aj my. Za 4 dni mame 5mesiacov.rano vstava o 6.00 okolo 8.00 spi pospi taku hodinu. Potom od 9.00 11.00 hore. Pospi 1.5 niekedy 2hodky.tak spi do 13.00 potom je zas 2hodky hore. A kupeme sa cca o 18.00 a vzdy este okolo tej 19.00chce spat. Vcera sa zobudila potom o 20.00 tak sme boli do 21.00 hore chcela som ze budeme do 22.00 ale uz mne sa chcelo spat tak som nas ulozila dala prso a spali sme. Mna by zas zaujimalo ako vam spia v noci deti ktore su kojene ako casto sa budia v noci?”

nairia
7. mar 2022

@janiny123 ja ukladam na spanok cca o 18.30, takze kojim, zaspava potom v postielke cca o tej 7.
potom sa budi 21-22, no a tam je to uz individualne, vacsinou tak 1-2x v noci este kojim. zhruba tie 2,5-max 4h vydrzi.
iba sa mi stalo, ze spala 6h.

janiny123
7. mar 2022

@nairia tak to mate skvele ze vam tak dlho vydrzi

elizabet173
7. mar 2022

@janiny123 je to individuálne, moji synovci sa do pol roka budili 4 -6 krát, môj syn sa od štyroch týždňov nebudil vôbec. Bol iba kojený, prespal od 21,00 do 5,30 približne.

nairia
7. mar 2022

@janiny123 nestazujem sa, ale pre upokojenie, mala teraz takych par dni, ze skoro kazdu hodinu bola hore.

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz