Spánok 5 mesačného dieťaťa

11. mar 2022

Ahojte, mala ma 5 mesiacov. Nikdy spanok nebol kamarat ale teraz sa začala budiť skoro rano, predtým okolo 5 a už druhu noc okolo 3:00 a nechce spat. Place a place, ani medzi nami nechce byt, nic. Musela som ju uspať v kočíku. Aj ten kocik, od narodenia nikde inde nezaspi len v kočíku, aj cez den aj v noci. Akurat vecer keď v ňom zaspi preložíme ju do postieľky. Skúšali sme všeličo, no proste nechce nikde inde spat. Ja už som taka smutna z toho,že čo sa deje.

diamond007
11. mar 2022

Deti majú rôzne fázy.
Určite je chyba ju ucit uspavat v noci v kočíku.
Ako dlho je hore? Lebo moja tiež 5m máva občas fázy že spí dorana pekne a dosť razy sa zobudí tiež okolo tretej a hodinu je hore, polozi posteľ a spí ďalej.
Ani staršiu ani mladšiu neucim v noci hrať, oddychujem pri nej, Max svetielko zasvietim aby videla lebo sa jeduje v tme. Ani ma nehne ju uspavat v nosiči ako cez deň.
A už hádam aj dva týždne je pokoj teraz.
Moja to robila keď sa začala plazit 🙂 spracovavala to v hlavičke

autor
11. mar 2022

@diamond007 v tom kočíku si myslim aj ja aby sa nenaucila. Len spi zle aj cez den už od narodenia a noci male celkom dobre a teraz už aj to je zle. Už nevladzem. Ja by som ju aj nechala ležať, ale plakala asi od 2:00, to som si ju zobrala do postele hladkala atd a zaspinkala, okolo 3:00 zasa hore a už nervy. Dala som jej mliecko, ale ani to nepomohlo a v kočíku zaspala asi až o 4:40. Potom už spala do 6:10

diamond007
11. mar 2022

Tak to môžu byť zuby, asi ju trápia trošku. Lebo moja aj keď je hore tak Max hodinu v noci vydrží a spinká ďalej
Nejdú jej?

diamond007
11. mar 2022

Čo znamená že cez deň zle spí? Treba sa na to možno trochu komplexne pozriet

autor
11. mar 2022

@diamond007 neviem ako to rozpoznať. Slinky jej idu už veľmi dlho, aj do úst všetko dava. Skusila som poklepať lyžičkou, ale nic nepočuť. Spanky sa mi zda že sa jej teraz zlepšili cez den, konecne už nespala len vonku ale aj doma a opäť sa to pokazilo. Zaspi max na 30 min

diamond007
11. mar 2022

Tak to je klasické dieťatko 🙂 treba dávať jeden dlhší spánok (napr.vonku) aspoň hodinu a potom asi tri či štyri takéto kratšie. Podľa toho ako je bábo unavené.
My sme mali povestne 40minutovky so staršou do skoro roka. Aj do polnoci od večera sa budila, 40minut a už som šla k nej.
Uubezpečuje sa bábo že ste v jeho blízkosti. Deti majú fázy, raz je lepšie, raz horšie. Ale zväčša to býva že keď je horšie, potom sa to zas zlepší ešte oveľa viac ako predtým. Do toho roka sa treba na to nejako nastaviť, pripraviť. Mne v tomto pri druhej pomáha nosic. Tak mi spí aj doma, ju už staršia budí keďže tiež kričí, plače, jasi sa, hra sa....
Treba to brať športovo, chodiť viac von, do prírody s kočíkom ak je nablízku príroda. Ja som do roka staršej bola stále s kočíkom vonku, postava lepšia jak pred pôrodom čo som vkuse kocikovala do hory a naspäť 😅

autor
11. mar 2022

@diamond007 aha tak vy máte mali ste niečo podobne🙂 tak potom naozaj len vydržať a zmieriť sa s tým… myslela som, že niečo zle robím,ale asi nie. Tak potom dobre🙂 sa mi to zle odhaduje,lebo mala je taký nervacik 🙂

diamond007
11. mar 2022

Áno, to veľa detí lebo nevedia povedať čo chcú 🙂 keď začnú chodiť a sú samostatné tak to je potom skvelé už. Lepšie bude aj keď zachvilku budú sedkat 🙂 to je prvá voľnejšie fáza od pôrodu 🙂
Držím palce. Nech to ide len a len lepšie už 🙂 letí to rýchlo 🙂

autor
11. mar 2022

@diamond007 😁 to ano už nech aspon sedi. Aj keď stále bude čosi, ale isto lepsie ako teraz

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz