Spánok 6 mesačnej dcéry

zszudorova
10. júl 2013

Ahojte. Viem ze takychto tem tu uz je milion ale chcela by som vediet nazory presne na moj pripad. Mam 6mesacnu dceru...vsade pisu ze v jej veku by uz malo dieta vydrzat bdiet aj 2,5-3hodky no moja je hore tak hodku-hodku a pol a uz chce spat...niekedy ju ulozim a zaspi hned,inokedy cirkusuje, vyzera ze vobec nechce spat pritom predtym rumadzgala,zyvala,utierala ocka...ked ju vyberem ze dobre teda tak nebudes spat,huci este viac...proste nechapem niekedy...kazdy do mna husti ze mala vela spi, ze malo vydrzi a bla bla...nas ,,rezim,,-priblizne, mame odchylky tak pol hodku....rano vstava 5:30-6:15...do hodiny ideme znova spat, do tej 8:45-9...ale uz sa stalo ze spala aj 3hodky vkuse...no a potom po zvysok dna ide vzdy po hodke a pol spat, max po dvoch hodkach ked niekde sme ale to uz je riadne mrzuta. Takze spi 4x do dna....hodku az 3hodky...podla mna je to dost, ved za ten cas co je hore ju akurat tak prebalim,nakrmim,troska sa zabavime a znova spat...a uspavat.nezaspi len tak...sama....ja respektujem svoje dieta,kazdeho posielam kadelahsie ked ma pripomienky, moje dieta je proste taketo...ale sa priznam ze uz aj mne to zacina vrtat lebo je dost velka a takto mi spi uz od 2mesiacov...a este taka pripomienka, ze ked mi spi poobede aj dve hodky, povedzme do 15tej tak podla ,,odbornych,, clankov by uz podvecerny spanok nemala mat...no raz som to skusila, vtedy mi spala do 16tej,dusila som ju hore 3hodiny a o 19 isla spat, no dobre dlho revala,nemohla sa ukludnit a aj cely nocny spanok bol otras...furt mrncala....takze ja ju normalne este aj podvecer okolo tej 17-18 davam spat ale to ma len taky slofik uz 30-60min. a potom zase za hodku a pol ide spat na noc...a spi do rana. nie kludne,budi sa jasne, na dudel a pod. ale podam jej ho,pohladkam a spi dalej.
Mozno keby zaspavala sama tak to tak az nevnimam ze vela spi ale ked ju ukladam 4x za den...v podstate sa ani nikam nepohnem...momentalne je teplo,v kociku nechce spat, na navsteve nechce spat lebo je tam hluk a malu zobudi aj mucha....tak neviem...do kedy bude takto vela spat?niezeby som sa stazovala,urcite lepsie ako keby nespala....no len to ma zaujima, to bdenie, neni to malo?

linda20111
10. júl 2013

@zszudorova ahoj ja mam tiez pol rocneho chlapceka a vidim na nom ze ten spankovy rezim sa stale meni. dobre robis ze nepocuvas inych, je to tvoje babo a je take ze potrebuje viac spanku, tak treba mu dopriat.. ked bude velka a bude chodit do skoly a do prace uz nebude moct tolko spinkat ako teraz 🙂 ty ju mas odsledovanu najlepsie vies kedy je unavena a kedy ju treba dat spinkat. podla mna rob aj dalej tak ako to citis ze je dobre, netreba vzdy robit vsetko podla "odbornikov". mozem napisat ze moj maly tiez spinka uplne inac ako "by sa malo" ale u nas je to opacne - ze malo spi :D ale zas ja ho neuspavam, polozim do kocika alebo postielky ked vidim ze je unaveny a on sam do minuty zaspi.

nikasv29
10. júl 2013

@zszudorova ahojky no u nás to bolo a niekedy je aj podobné moja malá má teraz skoro 8 mesiacov a sú dni, keď spinká tak ako tvoja a inokedy mi spí za celý deň asi hodku, ale v noci spinká pekne až do tej 8-mej rána. Vravela som to dr. a tá usúdila, že spravíme krvný obraz ale ten bol ok, tak mi vysvetlila, že každé dieťa je iné a záleží to aj od počasia a váhy dieťatka... Naša je dosť pri sebe vo svojom veku má už 11 kg, takže sa aj rýchlejšie unaví. Keď ste boli na krv a je všetko ok, tak sa nič nedeje, proste je taký spachtoško... a čo už tvoja malá dokáže? Myslím, sedenie, pretáčanie atď.

danuella
10. júl 2013

ahoj ja mam 6 mes syna a tiez mame 3-4 spanky za den. doobeda od 10-11, ked spinka menej tak si prida este jeden kratsi, poobede tak min 2 hodky a potom este aj ten vecerny predspankovy mame okolo 30 min. a tiez sa mi v noci budi casto. ale my nemame prtoblem so zaspanim- ako ho dam do kocika o 1 min. spinka, niekedy si trochu aj poplace ale nie je nic zufale. ked ten rspanok potrebuje preco jej ho nedopriat? ved ono sa to casom upravi a vynecha niektory z nich aj sama.

zszudorova
autor
10. júl 2013

@nikasv29 sedi ked ju drzime za rucicky, ale len na chvilu, nie som za ,,umele,, posadzovanie...alebo sedi vo vajicku,len malo ju tam nehavam...prevracia sa z chrbta na brusko,opacne sa to podarilo len par krat

zszudorova
autor
10. júl 2013

@danuella len hovorim je dost hakliva na zvuky, od malicka...a nikto okrem mna a muza to nejako nechce respektovat,tak skoro nikam nechodime,za tie nervy mi to nestoji...potom este svokra zahlasi ze sak nemusi furt len spat-ked ju zobudi hlukom..a este od malej vyzaduje usmevy a aktivitu...som znechutena z toho trocha lebo ich deti a aj vnucata spali a mohli aj traktory padat takze to vobec nechapu...a ja so sestrou taky tak...no moja mama tiez ma pripomienky ale zase respektuje ze mala je ina...no,este mozno budem banovat zaa tymito casmi,ked prestane spavat uplne🙂

barboradernerova
10. júl 2013

moja mala ma tiez 6 mesiacov a je presne ako ta tvoja...teraz uz niekedy vydrzi hore aj dlhsie ale nie o moc...radsej ju davaj spat ako doteraz ked je unavena lebo cim dlhsie ju natahujs tak tym je aj ten spanok nekludnejsi....tiez ked malu vecer dlho natahujem tak sa v noci budi a mrnci a ked ide spat vecer po hodke a pol tak krasne spinka celu noc.....kazde babo je ine a treba sa riadit tym co chce a nie co ti radia ostatny.....a bud rada ze mas take dobre babo....co by ine za to dali keby im babatka takto krasne spinkali 🙂

nikasv29
10. júl 2013

@zszudorova tak to potom nerieš, zatiaľ vie čo má tak hlavu hore hlavne že je zdravá... 🙂

sjuzka83
10. júl 2013

My mame to iste.. Aj s tym uspavanim. A mam odsledovane, ze cim lepsie spi cez den, tym lepsie v noci.. Tiez si na navstevach pripadam ako blb.. Po 2hodkach sa zacne krutit.. Rady typu, nechaj ju nech zaspi sama mam na salame - nezaspi, ale chyti druhy dych a je este viacej umrncana.. Inak spime tak o 8.30 a potom od 12. A vecer po 16 ju este ukladam, ale to je velkyyyy boj. A mame kamosa, ktory tiez 6mesacny vydrzi byt hore len hodku 🙂. Hlavu hore 🙂