Spánok a jedenie u skoro štvormesačného dieťaťa

betka011
28. feb 2014

chcela by som poradit ak mate niekto podobnu situaciu, neviem co mam urobit aby mi syn cez den spal viac ako pol hodinu,,,, viem ze teraz si hovorite, ze dieta spi kolko potrebuje, ale on ked sa zobudi tak je stale nervozny, sucha ocka, vyzivuje ale dlhsie mi nepospi,,, jedine v tom pripade ze som pri nom a ked sa zobudi tak mu hned dam cici, trocha sa napije a potom spi dalej, po pol hodine zas a takto dokaze potom spat aj 2hodiny, lenze ked sme napr.vonku tak sa to samozrejme neda.. 😅 😅 skusala som vselico mozne, ale nepospi proste sam dlhsie, jedine ked sa zobudi tak ho musim uspat ak chcem aby dlhsie spal, na nocny spanok nema vplyv ked cez den dlhsie spi, prave naopak este neskorsie vstava
To iste aj s jedenim, je to hala bala, popri tom este aj strajkujeme, niekedy nechce 2 hodiny, niekedy kazdych 15 minut, chcem kojit na poziadanie ale je dost tazke nieco si s nim naplanovat - aj taku prechadzku......
viem ze je este maly na rezim, ale takto pomaly uz ani von nebudeme moct ist viac ako na pol hodku, leb ked sa zobudi tak v kociku sa potom rozculuje, neda sa znova uspat
este sa chcem spytat od kedy ste davli prikrmy a ci sa to s tym trosku upravilo???? 😖 😖 😖

luba28
28. feb 2014

@betka011 skus cumel,....a prikrmovat az od 6 mesiaca,kedze je kojeny,...a zubky nahodou???

betka011
autor
28. feb 2014

@luba28 cumel nechce, len tesne pred spanim, potom ho vypluje, a neviem ci zuby lebo to trva uz hadam 2 mesiace

luba28
28. feb 2014

@betka011 skus ked sa bude prebudzat dat cumel znova,...a pozri do pusy,alebo prejdi jej prstom po dasienkach ci nebude kludnejsia a ci neucitis take tvrde,...

betka011
autor
28. feb 2014

ani ked sa zobudi ho nechce, po dasnach mu chodim uz tyzden ale nic sa mi nezda ze by tam bolo, ako to ma vyzerat 😒

luba28
28. feb 2014

@betka011 take napuchnute,cervene a cez dasienko vidno take biele ako zubky

betka011
autor
28. feb 2014

@luba28 no tak to nema, ma ich pekne ruzovucke

luba28
28. feb 2014

@betka011 hmm,tak ja uz neviem,ze co to moze byt,...ale niektore deticky su take,..ked su kojene,..chcu vzdy cucat po troske,...

ivka.minnie
28. feb 2014

@betka011 skus si pozriet stranku www.mamila.sk, kde najdes vsetko o dojceni, spanku, strajku a pod. Tiez je dobra kniha od Harvey Karp Najstastnesie miiminko v okoli - myslim, ze sa da stiahnut na stranke ulozto. Moj maly mal tiez problem po 3. mesiaci so spanim a dojcenim.... Bola to katastrofa, trvalo ta asi mesiac, potom sa to upravilo....cez den nevedel spat vobec, iba na prsniku, alebo v kociari, ale to tiez nie vzdy....drzim palce

euka210
28. feb 2014

🙂) aj moj druhy taky je...ako bol aj prvy 🙂 Cez den spi v kociku a tam doobedu pospi aj 1,5h...ale po tej pol hodke sa tiez stale zobudi 🙂 My mame 3 spanky denne, jeden je ten dlhsi. Cumel aj nas nechce, vypluva, hoci obcas aj pocuca ked sa budi v kociku. Dojcene nevedia ako narabat s cumlom, tam je ina technika.
Prvy mi az od 8m spal 1,5h... ale po tej pol hodke rychlo dat prsnik a spal dalej. Dost dlho tak fungoval.

ivka.minnie
28. feb 2014

@euka210 ahoj. Som rada, ze aj ine maminy maju take deticky. Moj ma 9 mesiacov a cez den spi iba v kociari vonku. V noci na prsniku cca kazde 2 hodiny, ale do pol roka to bol boj a to este mame aj cumel. Teraz , ked mame uz len 2 denne spanky je to lepsie. Vsetci mi tolko radili a mudrovali, ze co robim zle a pritom on je proste taky nespavec 🙂

euka210
28. feb 2014

@ivka.minnie ja som to pri prvom velmi riesila, ale teraz pri druhom uz nie 🙂 ...uz som sa naucila a viem, ze z toho vyrastu, ten prvy rok je najhorsi, s jednam spankom a mudrejsim dietatom uz je to ovela lepsie 🙂