Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánok a odučenie ročného dieťatka od prsníka

tetelka
13. aug 2014

ahojte maminky, mám ročného syna, ktorý od 3 mesiacov spáva so mnou v posteli. Zo začiatku spával s nami aj priateľ ale jeho sme poslali spávať do detskej izby, aby sme mali viac miesta a aby sa ocko aj vyspal. Kým bol syn(Mirko) malý bolo to jednoduchšie, nakojila som ho, zaspali sme. Bola to moja pohodlnosť mať ho pri sebe, lebo sa často budil a ja som iba šupla prsník a zaspal. Teraz je to už horšie, nakoľko nechce cumlík, tak si pripadám JA ako cumlík. Budí sa často aj v noci, radsej to ani nerátam ale cca 9x je hore ale to len si cucne a spí. Je to dosť vyčerpávajúce a preto by som ho chcela už odučiť od prsníka a hlavne to, aby spával sám v v postielke. Netuším ako mám postupovať, lebo Mirko veľakrát nechce normálne jedlo ale rovno príde ku mne (ešte aj donesie kojaci vankúš) a chce prsník. Cucne si a pokračuje ďalej, Myslím si, že to mliečko mu už nemôže stačiť ako výživa.
A čo sa týka spania v postielke, to bude asi ťažký boj, lebo keď ho aj teraz len tak položím do postielky tak hned si zastane a mixuje s ňou tak, že sa celá trasie.
dakujem vam za každú radu a pomoc 🙂

schocko
13. aug 2014

To spanie v postieľke som ja vyriešila tak, ze si do tej postieľky ľahnem s ňou 😀 vyzera to sice smiešne ale funguje to 😉 nakojim ju, zaspi a ja sa z postieľky nenapadne vytratim 🙂

moni244
13. aug 2014

@tetelka ahoj, ja som mala presne toto isté, len s tým rozdielom, že moja jedáva za 3 deti, ja som začala tiež v noci odstavovať, lebo bola hore každú 1,5 hodinu, tak napr. o desiatej sme zaspali, o 1,5 sa zobudila, dala som prsník, potom sa znova zobudila o 1,5 hodiny, to som nedala, potom dala, nedala, čudujem sa, na to, že ma mala ako ukľudnovák, o 3 dni sa zobudila len raz, išlo to bez hysákov a scén, vždy som si len ľahla na chrbát a ju si dala na seba a hladkala po chrbte. Po takomto nočnom odstavení, začala odmietať prsník aj ráno, potom večer a nakoniec sa mi do mesiaca odstavila, to mala 14 mesiacov. A čo sa týka postieľky, tiež sme spávali tak ako vy, lebo to bolo pohodlnejšie, ale začalo nám to škrípať vo vzťahu, že spolu nespíme v jednej izbe, tak som dala dole jednu bočnicu postieľky, rošť dala na najnižšie a prirazila k mojej strane postele, jej matrac je asi 5 cm nižšie ako môj, spí tam, ale pritom som jej dosť nablízku

tetelka
autor
13. aug 2014

no to máte super, len ja mám postielku hádam ešte po mne 🙂 a mne sa nedá úplne stiahnut ta bočná strana, iba ak by som ju odmontovala 🙂
no skúsim vyskúšať, lebo je to strašné, aj malý napapá sa polievku na večeru, potom samozrejme polhodinu sa uspávame a keď zaspí, nedajbože odísť od neho, lebo dakedy aj o hodinu bol hore. Ani nepamatám, kedy som spala vkuse 3 hodiny.

moni244
13. aug 2014

@tetelka ja tiež ju nemám stiahnutú, ale odšrobovanú, mala som bočnice na pevno, nedali sa dávať dole

lalaboo
18. aug 2014

dcerka ma 15mesiacov a prave sa snazim zbavit sa nocneho cuckania, lebo to bolo podobne ako u vas... mame za sebou 2 noci.. prvu noc trochu poplakala, no potom som ju vyse dvoch hodin uspavala, spievala jej, hladkala... nukala som jej vodicku.. napokon zaspala a zobudila sa az nadranom a dostala prsnik. vcera ked sa prvykrat prebrala a pytala cuckat, nedostala, trosku mrncala, no rychlo zaspala... potom spala nepokojne, casto sa budila, no vzdy zaspala rychlo a bez cuckania. som zvedava co bude dnes.

myslela som, ze to bude oooooomnoho horsie, mala je totalny zavislak! ale zatial to ide, klop klop

katarina644
18. aug 2014

@tetelka ahoj, mozem povedat, ze ti uplne rozumiem. dceru som kojila sedemnast mesiacov, kym sa neoducila od prsnika a pila furt, v noci furt hore, v postielke spala do styroch mesiacov, potom do dvoch rokov a dvoch mesiacov s nami, kym sa nenarodil syn, musela ist natvrdo uz do deckej izby sama spavat. dostala velkeho maca, tak s nim spavala a oducila sa. od dnes ideme riesit syna, ktory bude mat styri roky a furt spi s nami. bolo nam ho luto, kedze do dvoch rokov spaval v postielke a bol trikrat anjelikom, kedze teraz uz je celkom v pohode, tak dnes musel ist spat na obed do postele do deckej s dcerou a pekne spal. a dnes ide spat s dcerou do deckej, kedze manzel chodi nevyspaty do prace a zacinaju byt dost caste havarie u nas a bojim sa uz onho, kedze je skoro stale za volantom. takze mlady pan musi do deckej ku dcere... ale viem, ze to bude tazke....

lalaboo
2. sep 2014

@tetelka takze update od nas... nic take ako "tri dni si poplace a potom prespi noc" sa nekonalo... stale sa v noci budi s placom, 2-3x, niekedy ju uspavam 20 min, niekedy 2 hodiny...

ja uz neviem co si pocat..

luciak231
23. júl 2016

@lalaboo prosim ta, ako si to robila? proste ked sa zobudila tak si jej nedala, len ju čičíkala aby zaspala?