Spánok dieťaťa v rodinnom dome

Ahojte dievcata,nenasla som tu ziadnu diskusiu k tejto teme,preto vas prosim o rady.Tie,ktore byvate v rodinnom dome,ako ste riesili spanok vasho dietatka cez den?Kupovali ste viac postielok,alebo ste ho mali cez den v lehatku,prip.koliske?Dakujem.
zuuzika
10. okt 2013
ja mam dve postielky,v obyvke cestovnu a na poschodi v spalni klasiku drevenu,veci na prebalovanie dvojmo,aj hracky...
lienkan
10. okt 2013
Skusim opísat ako sme to mavali ... kedze mame poschodovy -- v kuchyni sme mali prenosnú postielku - v obyvačke velku ohrádku a hore v spálni sme mali postielku . Teraz je to ale tak , ze mi spáva vonku v kočiku 🙂 Predtým mi vacsinou spinkala v prenosnej postielke-pri mne ,kedze som bola vela k kuchyni.
zuzulkabaautor
10. okt 2013
Ale vraj ta cestovna nie je dobra pre taky mladucky chrbatik,tak som aspon citala..mate (mali ste) tam babatko cely den v nej?
@zuuzika
@lienkan
linda20111
10. okt 2013
@zuzulkaba aj ja mam dve postielky, ale cez den zvyknem dat maleho spat do sportoveho kocika - ktory mam sklopeny na lezato, pretoze v postielke mi vobec nechce spat. Von chodim s golfovym 🙂
1ivanka1
10. okt 2013
Dole bola koliska, hore postielka...
zahradka76
10. okt 2013
v noci spal pri mne, cez den este ako malicky v lehatku alebo u mna v posteli, ked uz sa zacal plazit, bol cez den v postielke a teraz ako rocny spi v postielke cez den aj v noci, kedze na noc som ho odstavila.
lienkan
10. okt 2013
@zuzulkaba Pravdaze sme kupili extra madrac ... teraz ho mame zlozený ..
zuuzika
10. okt 2013
@zuzulkaba V cestovnej mam vlozeny normalny matrac,takze na chrbatik v poho...
zuzulkabaautor
10. okt 2013
@1ivanka1
Dokedy ti babatko spavalo v koliske?
bubelko
10. okt 2013
@zuzulkaba my sme mali mezonetovy byt, ked sa narodil starsi. dole mal na noc normalnu postielku, hore v obyvacke som mala cestovnu postielku a lehatko. a podla nalady som to striedala. cestovna postielka potom sluzila neskor aj miesto ohradky, ked bol väcsi. 😉
zuzulkabaautor
10. okt 2013
@lienkan
@zuuzika
Ste tam kupili taky matrac ako mate v normalnej postielke? To je tiez dobry napad..
horana
10. okt 2013
Spalo hore na poschodi (vysielacka pri nom a pri mne dole) ale len v najhorsej zime, inak samozrejme na zahrade v kocariku, niet nad cerstvy vzduch! Opat v tom pripade bola pri kocariku vysielacka.
1ivanka1
10. okt 2013
@zuuzika celkom dlho, dokonca som ju tam uspavala pocas dna pri hojdani, inak mi ani doma ani nespala...myslim ze aj do 8meho mesiaca...potom ked uz sa zacala stavat sme ju odlozili...ale teda pre mna vec na nezaplatenie 🙂
inull5
10. okt 2013
@zuzulkaba asi podľa toho či budeš v poschodovom dome alebo v bungalove. my máme bungalov, keď bola malá bábätko, tak spinkala v postielke v spálni a ak som bola vnútri, počula som ju ak som išla von, tak som zapla vysielačku. Mala som aj cestovnú postielku ale použitá bola na hranie alebo na odloženie malej kým som niečo robila.
lienkan
10. okt 2013
@zuzulkaba Ano presne taky isty - kupovali sme ich v Ikei - boli cenovo prístupne a ten jeden,ktory ma v postielke stále super sluzi.. Spinkame celkom dobre .
zuzulkabaautor
10. okt 2013
@inull5
No praveze poschodovy,preto som nevedela,ci ju nosit vzdy do postielky na poschodie,alebo ako to inak riesit..
lienkan
10. okt 2013
@zuzulkaba V ikei sme kupili cez tu family kartu aj tie vysielačky - mame ich tiez a posluzili - uplne stačili ... zo začiatku som ich mala pustené - teraz uz nemusim,kedze sa nebudí..
lienkan
10. okt 2013
@lienkan Este ma napadlo - ze odporucam - ak by k tomu prislo - kupit prenosnu postielku s prebalovacim pultom - aby si sa nenachodila - ja som ich mala 3 - jeden teda v kuchyni na postielke - jeden v kupelni(tiez ikea) ten je tam este stále (super skladací,na ktory som dala este prebalovaciu tvrdu podlozku) a v jej izbe dalsí dreveny - kedze tam ma komody.
lienkan
10. okt 2013
@zuzulkaba Este ma napadlo - ze odporucam - ak by k tomu prislo - kupit prenosnu postielku s prebalovacim pultom - aby si sa nenachodila - ja som ich mala 3 - jeden teda v kuchyni na postielke - jeden v kupelni(tiez ikea) ten je tam este stále (super skladací,na ktory som dala este prebalovaciu tvrdu podlozku) a v jej izbe dalsí dreveny - kedze tam ma komody
yesno22
10. okt 2013
dole košík a hore postielka...neskôr v kočiari na dvore pri zapnutej vysielačke 🙂
monika2712
10. okt 2013
tak my sme docasne premiestnili spalnu dole do hostovskej, a tam bola aj postielka, cize cez den spaval dole bud v nej, alebo v kociku po prechadzke alebo casto len tak pri mne na gauci v perinke ci lehatku.. teraz mame postielku hore a spava v nej aj cez den ked sa nejde von, mame vysielacky, takze neni problem ho odsledovat..
lucinocka
10. okt 2013
@zuzulkaba nasa spi uz pol roka v cestovnej postielke, len k nej dokupis normalny matrac druhy, na tom roste co je s postielkou sa neda spinkat🙂
monika2712
10. okt 2013
a prebalovaci pult mam len jeden skladaci prenosny aj s vanickou, ten uz nepouzivam, kupila som len taku gummenu podlozku - prebalovaciu, a tu mam v obyvacke a na nej ho cez den prebalujem. dvojmo mam len krabice na vlhcene utierky a kremiky na zadok, jednu sadu dole a jednu hore ktore pouzivam po kupani a v noci ak je treba.
nikuska265
10. okt 2013
Máme poschodový dom, tak tooľko po schodoch sa mi nechcelo chodiť. Kým bola maličká mali sme ten prútený kôš v obývačke, alebo sme mali často rozťiahnutý gauč, neskôr si zvykla spávať vonku v kočíku na terase. vysielačky nám všetko uľahčili,ale viem, že teraz pri druhom chcem tie aj s kamerou. a keď sa už moc pretáčala a začala loziť, dali sme dolu cestovnú postieľku
inull5
10. okt 2013
@zuzulkaba aha, tak známy mali tiež dve postielky, jedniu dolu v obývačke a druhú v spálni 🙂
zuzulkabaautor
10. okt 2013
Dievcata a do tej cestovnej postielky ste davali aj monitor dychu?
cherry1981
10. okt 2013
my mame postielku hore v spalni aj tak v nej nikdy nespala 🙂 Spi s nami v noci, cez den spi v kociari , ktory mame iba vnutry a v tom ju aj uspavam. Ohradky a ani cestovne posielky sme nikdy nemali. Ked bola malicka, bola pri mne v sedacke(vajicku), hracky mame v obyvacke, kedze tam travime najviac casu. Vecer , kym nejdem spat ja , alebo mm tak spi v kociari, dole a na poschodi je spalna tam ju prenasame ked si ideme lahnut
zuzulkabaautor
10. okt 2013
Pozeram tie cestovne postielky,ale vidim,ze maju rozne rozmery,niektore su dost atypicke..asi ste pozerali pred kupou rozmery,aby sa k tomu dal dokupit matrac,ze?
Aku znacku by ste doporucili?
@zuuzika
@lienkan
@bubelko
@lucinocka
bubelko
10. okt 2013
@zuzulkaba my sme mali dve rozne, do oboch sa dal dokupit matrac. rozmery sme mali 60x120cm. jedna bola abc a druha chicco. obe so sietkou pre novorodencov - t.j. babo bolo vyssie, nie uplne dole. a dve sme mali kvoli tomu, ze jednu sme nechali na svk, a druhu sme mali doma. s oboma som bola velmi spokojna 😉
anjelicek26
10. okt 2013
@zuzulkaba - my mame spalnu az pod strechou, takze dost blbe to je... na prizemi spi v hojdacke (neskor tam bude ohradka 6-uholnik, co hadam vyplni obe funkcie), na poschodi v postielke a hore uplne v spalni je v kosiku na spanie alebo spi s nami v posteli, ako kedy. Ale kosik na spanie je mu uz takmer maly.

Začni písať odpoveď...

Odošli