Spánok dieťaťa v rodinnom dome

Ahojte dievcata,nenasla som tu ziadnu diskusiu k tejto teme,preto vas prosim o rady.Tie,ktore byvate v rodinnom dome,ako ste riesili spanok vasho dietatka cez den?Kupovali ste viac postielok,alebo ste ho mali cez den v lehatku,prip.koliske?Dakujem.
zuzulkabaautor
10. okt 2013
@bubelko
No veru tu zvysovaciu vlozku nemaju vsetky postielky,budem pozerat teda s nou🙂 dakujem pekne za info
katie555
10. okt 2013
my sme do 3 mesiacov mali ju v kosiku, takze kde sme boli tam bola aj ona...po 3 mesiacov ona do svojej izby sla, drevena postielka a na prizemi mame cestovnu , tam spava pocas dna .. 😃
nanulik
10. okt 2013
my sme do 3 mesiaca malého bývali u našich. mali sme jeden starší kočík a ten sme podla potreby presuvali
euka210
10. okt 2013
dobra otazka, zatial som to extra neriesila hoci by som mozno mala 🙂 ...bola by fajn druha postielka v kuchyni, len neviem ci tam vojde, ked aj starsi potrebuje miesto na hranie... docasu to urcite poriesi skladny golfac v lahu kde spal dnu casto aj starsi. A neskor bola nevyhnutna vysielacka.
aliza
10. okt 2013
@zuzulkaba ahoj, ja som mala tuto cestovnu postielku. Je tam aj na prebalovanie pultik, aj to ma taky zavesny kosik pre malinke babatka.
http://www.mothercare.com/Mothercare-Bassinette...
fidka79
10. okt 2013
my sme mali v spalni klasicku postielku drevenu,dole v obyvke pruten kos,ked dosiahla 5m sme rozmyslali ze vylozime cest postielku ale nakoniec som chcela nech sa troska sama rozhybe rozkuka tak na zem na podlozku plus hracie matrace a vacsinu na spanok som sa snazila do postielky splane neucila som ju ako starsiu spinkat dole v obyvko kuchyni...a nauzila sa mi pekne po polroku spinkat v spalmni malokedy hodila slofika dole 🙂
cawes
10. okt 2013
@zuzulkaba ahoj nebyvam v rodinom dome mame vacsi byt ale kazde 3mesiace jazdim na SK kde mame 2rodinne domy a jeden byt. U nas doma mam jednu postel jeho postel kde spi cez den aj v noci 🙂
Na sk som mala na domoch postieljy klasicke drevene z dobrym madracom. Nemala som ziadne cestovne postieljy ani ziadne monitory ani tie chuvicky nic a vsetko ok. Presne viem kedy sa cca maly zobudi kedy zaspi a je ho pocut. Teraz som kupila cestovnu postielku lebo ma 14mesiacov a tie drevene mu boli male. Prvy rok bolo preba dolezite aby spal na poriadnej postielke a poriadnom roste a madraci.
lienkan
11. okt 2013
@zuzulkaba my mame presne tuto http://www.4mama.sk/baby-design/cestovna-postie...
a presne aj v tej fialovej farbe 🙂
lucinocka
11. okt 2013
@zuzulkaba ja som kupovala najlacnejsiu za 30 eciek...a matrac mi tam vosiel klasicky co na nom spala v postielke predtym 120*60 🙂
ale mne uz netrebalo pultik ani nic k tomu, ani nie je na viac poloh, len na tu naqjbizsiu...kupila spm preto lebo mala uz stala na nozkach a celou silou sa hadzala na hlavu do tyciek..a tak sa hadze do sietky tak si aspon neublizi
lucinocka
11. okt 2013
@cawes praveze som citala, ze kym dieta nema urcitu vahu, je uplne jedno na com spi, lebo matrac nezatazuje tak aby mu to poskodzovalo chrbticu 🙂 to som teraz citala vsetko mozne, lebo som sla kupovat novy matrac, stary ma prelezany od chlapceka co spal pred nou🙂
cawes
11. okt 2013
@lucinocka prosim? tak to je podla mna dobra sprostost. Mne dr. povedal ze je dolezite aby dieta spalo na pevnom rovnom a hlavne kvalitnom madraci a roste.
lucinocka
11. okt 2013
@cawes ja sa nehadam, vravim len co som citala po internete, ked som hladala aky matrac kupit🙂 Ze vraj do 5 rokov je to uuplne jedno
cawes
11. okt 2013
@lucinocka no ja sa tiez nehadam, je to kazdeho vec kam da dietatko spat. ALe telicko a hlavne kosti chrbtica sa vyvijaju na zaciatku, po narodeni ved prvy rok sa dieta zväcsi o 25% svojej porodnej vysky a vahy, takze si myslim ze je dolezite aby mal dobry zaklad od narodenia. Ved preco vsade v programoch v telke (sama doma) davaju pani Evu Kvedronovu ktora razne hovori, na rovnu podlozku, na dobry madrac atd.
anjelik2509
11. okt 2013
@zuzulkaba my bývame u rodičov v poschodovom dome... keď bola Emka malinká, dole v obývke sme mali najprv takú veľkú vaničku ešte z kočíka po mojej sestre a keď z nej vyrástla, kúpili sme prenosnú postieľku, v nej ale nespávala, len som ju tam položila, keď som potrebovala niečo porobiť...Tá mala na boku aj odzipsovateľný otvor, čiže keď už bola väčšia, mohla vyliezť a vliezť dnu kedy chcela...A hore v spálni sme mali klasickú drevennú postieľku, kde spinkala aj cez deň aj v noci 🙂 Teraz sme jej kúpili väčšiu posteľ 🙂
cawes
11. okt 2013
@lucinocka teraz nenarazam na Teba hovorim velmi velmi vseobecne 🙂
nez sa maly narodil a pozerali sme vybavu, tak som sa inspirovala roznymi albumami tu na MK a musim ti povedat ze az som sa na tom smiala, ked som videla album 300 fotiek oblecenia od 0-6 mesiacov, dalsich 25 fotiek kde je chuvicka, monitor dychu, digitalna vaha, 5 roznych povleceni na postielku, vanicka aj zo stojanom, 2 rozne prebalovacie pultiky atd a potom fotka bud cestovnej postielky alebo madracu za 40 euro.
Ja som nemala tolko oblecenia mal 7 body a 7 dupaciek to mal skoro do pol roka, par svetrikov a potom som dokupila par body no dohromady za normalnu nakupnu tasku ale mame postielku ktora teda ram nebol drahy ale len madrac ma stal 200 euro a rost dalsich 100 (bez postielky!) takze si myslim ze niekedy treba prehodnotit veci. Ja aj moj mame obaja skoliozu a ver mi mojemu ju zistili ked mal 5 a bola to chyba nespravnej madrace.
lucia006
12. okt 2013
Mi mame 4 poschodovy dom a ked bol mensi mala som jednu v spalni drevenu klasicku kde spal aj vnoci a cestovnu v kuchini ,teraz bde mat rok uz mam len vspalni drevenu a kupila som si vysielacky pestunku aj s kamerou je to vec super na nezaplatenie ,a mozem s pohybovat kde kolvek v dome sj na dvore svysielackou v ruke 😉
cannella
12. jan 2014
My máme poschodový dom, dole aj hore som mala drevenné postieľky, obe ešte po manželovi, ale aj keby som mala kupovať, tak drevennú, pretože sa dá nakloniť, keďže Mišička mala dosť silný reflux.
luccyliu
12. jan 2014
ja som to riesila babyphonom - vysielackou. dcerka mala stabilne svoj klud a ja som vedela kedy je hore. aj ked som ju dala spat von v kocari tak som k nej dala vysielacku a bolo to OK
lucia20
12. jan 2014
@zuzulkaba ja mam tiez dve postielky. hore na poschodi jednu a dolu v spalni druhu. hore mam pri postielke odposluch.

Začni písať odpoveď...

Odošli