Spánok dvojmesačnej dcéry

ropucha6
15. jan 2023

Skusenejsie matky, aky spankovy rezim ma alebo malo vase dieta v dvoch mesiacoch? V noci je to celkom okey, nie je kojena, prespi vkuse zhruba od 23-00 do cca 6-7 rano. Cez den je to horsie, podla mudrych knih ma spat kazde cca dve hodiny po hodinke, no moja ma tak max dva kratsie spanky s problemami plus jeden v kociku, ked je zas schopna prespat aj 3-4 hodiny a je problem ju zobudit. Ako ste to mali vy? Pripadne nejake tipy?

pribinak
15. jan 2023

@ropucha6 však ti krásne spinka v noci. Buď len a len rada

deti95060810
15. jan 2023

syn sa budil každé 2 hodiny v noci a dievčatá tiež nepotiahli viac ako 3 hod....
bábo ti spinká krásne, nech vám to vydrží...

ropucha6
autor
15. jan 2023

Ano, nocny spanok je super, riesim tie denne…lebo samozrejme ked spi len raz, dvakrat dlho, potom je unavena navecer.

vevulik18
15. jan 2023

@ropucha6 ahoj, naša to mala podobne, ale pre mna bola podstatná tá noc 🙂 teraz už je to v noci horšie 😀 kde sú tie časy, keď spala celu noc 🙈

ropucha6
autor
15. jan 2023

@vevulik18 nesranduj 🙂 kedy sa to zmenilo?

vevulik18
15. jan 2023

@ropucha6 no u nás asi okolo 8-9 mesiacov, keď začali zúbky a teraz má obdobie, že je ráno o 4-5 vyspatá 🙈

smajliica
15. jan 2023

V noci ti spí dobre, múdre knihy nerieš. Každé dieťa je iné 🙂
Moja má rok, cez deň spí max 1 hodku, dnes iba 20 minút. Tiež je to podľa tabuliek málo ale jej to stačí a vyhovuje.

euka210
15. jan 2023

@ropucha6 to az v 3mes sa ustali rezim. Co Ti poviem...moj prvy v 2mes.spal 2h za cely den spolu! Mohla som sa ja vykaslat na mudre knihy, ked mi dieta spalo 20-30min. A druhy bol zase spachtos, 3h v pohode. Kasli na knihy, doveruj sebe, spoznaj dieta, aby si mu rozumela.

andreatytler
16. jan 2023

@ropucha6 Cize cez den ma 3 spanky z toho dva velmi kratke odhadujem tak 30 min. a jeden je 3-4 hodinovy. Takze:
Bdele okna ma odhadujem 3 hodinove, co je na 2 mesacne dieta dost vela,
Ale celkove ma za 24 hodin 12-13 hodin spanku co nie je take zle.
Ak pekne pribera, ja by som ju nebudila z toho 3-4 hodinoveho spanku. Evidentne ho potrebuje, lebo v noci ma len 8 hodin a dva male spanky nie su dost.
Snazila by som sa nejako predlzit tie dva kratke spanky... skusas ju este douspat po tom ako sa zobudi? Ja som douspavala.
Tiez by som sa snazila aby sa vecierka posunula na skor... okolo 19:00 ale to sa este same upravi.
Syn si vytvoril celkom pekny pravidelny denny rezim 3 spankov co boli 1-5-2 hodove, ale ja som douspavala ked sa zobudil cez den. Kazdu polhodinu sa menia spankove fazy a vela deti sa vtedy zobudi a potrebuju pomoc znovu zaspat.
V tom kociku mozno spi tak dlhsie, lebo tam ma menej miesta a nema moznost pohybu a tym padom sa nezobudi.
Ale celkove by som nic neriesila. Za 2 mesiace sa vsetko zmeni pri prvej spankovej regresii.. potom pridu zuby, vyvojove skoky, separacna uzkost. Budes este s nostalgiou spomynat na tieto case co mas teraz.

luciasvob
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavinis
16. jan 2023

@ropucha6 žiadne tipy pre 2 mesačne nie sú
Spánok sa,ustaluje okolo 6m, môjmu sa ustaloval rok ale naozaj som sa vyspala až keď mal rok a pol

zorkahorka
17. jan 2023

Kazde dve hodiny hodina spanku??? To co je za hovadina? Ano, ten interval 2 hodin sedi, ale su to kratucke spanky a jeden moze byt dlhsi. Moj syn spaval na obed v tomto veku aj 4 h v kuse. A... nebud ho! On ten spanok potrebuje