Spánok na brušku dvojtýždňového bábätka

emakiki
22. jún 2013

Ahojte, ospravedlňujem sa, ak už tu taká téma je...ale nenašla som... Moja maličká nevie inak zaspať ako na brušku, aj tak spí stále...snažím sa ju po čase preložiť na bok, ale vždy sa zobudí a začne plakať. V noci sa mi to niekedy podarí, keď sa moc mrví, tak viem, že už jej je dlho a pretočím ju...niekedy jej to nevadí...pýtala som sa doktorky, povedala, že môže...ale môže tak spať stále? Hlavičku jej polohujem, ale ona, aj keď má len dva týždne, si ju dokáže pretočiť...takže sa to dá ťažko odsledovať...Máme aj monitor dychu, takže toho sa nebojím...skôr sa obávam o jej chrbticu...nechávali ste aj vy bábätká spávať na brušku? Niekedy vypučí riťku a je opretá o kolená...ťažko sa mi na to pozerá, vyzerá to dosť nepohodlne, ale jej sa tak páči a keď ju popravím zobudí sa... Najlepšie mi spinkala v perinke, keď mala rúčky skované, ale teraz ju tam dať nemôžem...by sa mi uvarila...

magic08
22. jún 2013

mám kamosku, ktora svoje 2 deti cielene ukladala na bruško, vraj tak lepšie spali. na tvojom mieste to neriešime, pokiaľ máš monitor, tak by som drobca nechala späť tak ako mu je pohodlné.

linda20111
22. jún 2013

@emakiki ahoj,ja ked som bola v porodnici mi ukazovali sestricky ze babatka maju spinkat na chrbte ale trosku vytocene nabok, kvoli tomu aby sa nazadusili ked budu grckat. neskor som bola v inej nemocnici ked bol maly chory mal 3tyzdne a tam mi hovorili ze ma spinkat na chrbte ale treba ho dat do vyssej polohy. ale obidve nemocnice sa zhodovali na tom ze na brusku nema spat. teraz ked ma maly 5apol mesiaca sa zvykne otacat na brusko a tak spat- myslim ze to robi pretoze je mu teplo, lebo doteraz to nerobil, zaspaval vzdy pekne na chrbte. ale vidim na nom ze nieje to dobre, pretoze tlaci nostekom do matraca a kedze je teraz aj nachladeny tak sa mu velmi stazuje dychanie.. na tvojom mieste by som sa snazila dcerku davat aspon nabok vytocenu ked uz nie na chrbatik.. a ja davam cumlik, maly hned zaspi, ukludnuje ho to.. neviem ci pouzivas aj ty, ale skusit mozes.

emakiki
autor
22. jún 2013

@linda20111 asi si si neprecitala vsetko...ale nevadi...mame monitor dychu, takze mozem byt kludna... a spinka na tvrdom matraci na krotom ma plienku, pod hlavickou...cumel sme samozrejme skúšali, ale naša je anticumlova... nechce ani za svet, napína ju z neho...cumlala asi len dva krat dlhsie ako 5 min... inokedy ho hned vypluje...
@magic08 dakujem, ja sa bojim len aby nemala potom problémy s chrbticou...ale snáď tak spinká, iba teraz keď je tak teplo...uvidíme...

miub
22. jún 2013

@emakiki
No nechcem ta strasit, ale o syndrome nahleho umrtia si asi citala....deti do obdobia kedy sa same nevedia pretacat, na brusku nemaju spavat. Zastavuje sa im dychanie (prave 80% umrti je v spanku na brusku) a monitor dychu ti ho nezachrani, iba ta upozorni. A to potom, ked uz 20s nedycha. Mne tiez mala rada spala na brusku, dokonca mi to "vyborne poradila" jedna znama, lebo ju bolievalo brusko - tak ze sa jej urcite ulavi... Mali sme zastavu dychania, ziadny plany poplach. Takze ja do takeho rizika nikdy nepojdem a nikomu neodporucam take male babatko spavat na brusko.. Nenadarmo sa o tom vela pise a upozornuje :(

strihalka
22. jún 2013

@emakiki me mala na bruksu spavala od te doby, co umela pretacet iba hlaviku.....proste ked bola brusku a dokazaa uz zvednout hlavicku a polozit si ji na druhou stranu.....me mala na brisku spala nejlepe🙂

lubina
22. jún 2013

@emakiki moje dcerky nikdy nespinkali na brusku, pre tak male babatko to nie je idealna poloha, nevie sa este same pretocit a preto sa to ani neodporuca.Aj ked ti dr povedala, ze moze rcite nemyslela, ze spat v noci, mozno chvilu cez den, ale v noc urcite nie........

emakiki
autor
22. jún 2013

ako som pisala, mala ma sice len dva tyzdne ale na moje pocudovanie si vie hlavinku otocit... sama si ju pretoci zo strany na stranu...

lauricka
22. jún 2013

@emakiki baby pouzivali aj zavinutie do plienky namiesto do perinky, vacsina deti je rado zavinutych

emakiki
autor
22. jún 2013

@lauricka aj moja...balila som ju aj do plienky, ale mame tu 30 stupnov...ani mne by sa to nepacilo...

leishmania
23. jún 2013

@emakiki moj spal tiez na brusku takmer vyhradne prve mesiace, tiez inaknevdelspavat....

paula_1
23. jún 2013

moj maly spal vyhradne na bruchu asi do osmeho mesiaca. ked som ho skusila dat na chrbat tak rozhadzoval rukami nohami a budil sa. podla mna kazde dieta spi tak ako sa mu dobre bude spat, tak ked jemu bolo tak dobre tak som ho nechala.

emakiki
autor
24. jún 2013

@leishmania
@paula_1
tak vam dakujem baby trosku ste ma ukludnili, ja sa bojim hlavne aby jej netrpel chrbatik a nemala potom skoliozu...

leishmania
24. jún 2013

@emakiki skoliozu ani krivu chrbticu z toho nebudu mat 🙂

tinushka13
24. jún 2013

Zaruška od narodenia spinkala iba na brušku. Aj som sa v pôrodnici na to pýtala či je to OK. Vraveli že počas dňa kým som pri nej tak OK ale v noci je to riziko. Ale ona inak ani nehajala.. mali sme monitor dychu a na brušku zaspavala cca do 3 mesiacov. potom už len na boku a teraz si na bruško nechce ľahnúť ani za ten svet. 😀

paula_1
24. jún 2013

@emakiki podla mna je skor neprirodzene ked deti spia prave na chrbte. lebo si zober ako boli cely cas v bruchu skrutene a teraz zrazu cely cas maju lezat na rovnej podlozke na chrbte... to asi tiez nerobi uplne dobre si myslim... ale zas chore nebudu ani z jedneho ani z druheho 🙂

renab
24. jún 2013

@emakiki keď som mala deti ja, žiaden monitor dychu neexistoval, všetky deti spali výhradne na brušku od narodenia, dokonca aj v kočíku. nemajú žiadne zdravotné problémy, ani problémy s chrbticou, ktorých sa tak obávaš.

valentyne
24. jún 2013

@emakiki ahoj. Nasa spavala na boku... kym nedosli koliky a odvtedy spavala vacsinu casu na brusku a spokojne. Asi od 2.-3.mesiaca. My ako deti sme spavali na bruskach,a sme tu,tak preco by nemohli nase? a Chrbtice mame rovne... Tak sa neboj a bud rada ze je mala spokojna a pokojna vo svojej polohe. 🙂

emakiki
autor
24. jún 2013

@valentyne ano ja som velmi rada...a dakujem vsetkym... 🙂

rebeka7501
24. jún 2013

ja som spala n bruchu, a vlastne všetky deti (teraz už dospelí ľudia) a sme tu. Moja dcéra spala na bruchu, monitor dychu som nemala. Žiadne problémy nemala a bola som si istá, že sa nezadusí zvratkami. Dieťa sa rodí s rovnou chrbticou (bez zakrivenia). Kyfózy a lordózy (fyziologické zakrivenie chrbtice) vznikajú zdvíhaním hlavičky dieťaťa, resp. pohybom dieťaťa.