Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánok našich maličkých

alicazet
17. jan 2016

Milé mamičky. Mám jednu dcérku, ktorá mala nedávno 18 mesiacov. Rada by som sa tých skúsenejších opýtala, kedy je vhodný čas na to, aby naši drobcovia spinkali sami vo svojich izbách.. Za odpovede vopred všetkým ďakujem..

cervikpepik
17. jan 2016

ahoj,moj syn ma za tyzden rok a planujem do mesiaca ho dat do svojej izby,nedojcim,vyskusat to chcem aj koli tomu,ze spava katastrofalne.Je mozne,ze ho s manzelom rusime...zavisi to od Teba...niektore deti spia same od narodenia,niektore od pol roka a su aj deti,ktore ako trojrocne spia s rodicmi v posteli...urob tak aby ste boli spokojni aj Vy aj mala 😉

yanni
17. jan 2016

Tazka otazka. Kazdy podla seba. Ako komu vyhovuje. Poviem len za seba a nech ma tu supermatky aj ukrizuju. Mame malu dnes presne 6 mesacnu slecnu. Prvy mesiac spavala vselijak, v manzelskej posteli,vo vlastnej postielke ako kedy, ale este v nasej spalni. Druhy mesiac 4 tyzdne v jednom kuse den a noc vyrevuvala, cize na postielku nebolo pomyslenie a uz vobec nie na vlastnu izbu. Treti mesiac uz len postielka, ziadne delenie postele s rodicmi. Boli sme mesiac na Slovensku takze spala so mnou v jednej izbe, inak sa nedalo. Ako presne stvormesacnu sme postielku prestahovali do jej izby a od tohto casu spi krasne sama. izbicka je hned vedl nasej, ma nocne svetlo, dvere pootvorene. Spava tam aj na obed, ak samozrejme nie sme niekde mimo. nemame a nikdy sme nemali ani babyphone. vsetko funguje super. ziadne revy, ziadne vymyslanie. Vsetci sa takto dobre vyspime. Chalani su uz velki ale bol rovnaky postup. kazdy ma vlastnu izbu, ziadne vymyslacky. Pravdupovediac, 1,5 roka by mi bolo uz neskoro. to ma dieta uz vlasnu hlavu. A zalezi aj od dietata, jedno v tom veku to zoberie v pohode, ine bude vyvadzat.
za mna - neskoro ale skus, cim skor si zvykne, tym lepsie. 😉

alicazet
autor
17. jan 2016

@cervikpepik .. Ďakujem 🙂 Ja by som to možno skúsila aj skôr, ale veľmi sme chceli bábo. A keď som sa dokonca dozvedela, že to bude dievčatko tak som z toho bola celá preč. Dosť sme na seba naviazané a viem, že keď je v rovnakej izbe tak je v bezpečí a som len kúsok od nej. Je to zdravé? 😀

yanni
17. jan 2016

este som zabudla. Plne kojim a od troch mesiacov sa budi v noci len raz, cucne si a spi bez problemov dalej do 7-8mej.

timea7
17. jan 2016

@alicazet neviem, prečo si to šupla do rodinných problémov, zrejme si sa zmýlila, nevadí. Podobná téma tu je, skús pohľadať. Čo sa týka odpovede, univerzálny návod neexistuje, lebo každé dieťa je iné a každá mamina je iná. Urob si podľa toho, čo vyhovuje tvojmu dieťaťu a tebe, nie podľa toho, čo si niekde prečítaš. Niektorej mamine vyhovuje spať s dieťaťom v jednej posteli do päť rokov, je to jej rozhodnutie, niekto dá novorodenca hneď do svojej izby, ak je spokojná mamina aj dieťa, prečo nie. Ja som nikdy s dieťaťom v jednej posteli nespala, teda pár krát som ho pri sebe mala, ono spalo, ja nie 😒 , takže mne spanie v jednej posteli nevyhovuje, ale tiež by som dieťa do 18-24 mesiacov nedala do vedľajšej izby. Možno dieťaťu by sa to páčilo, na ja som ho chcela vidieť hneď, ako otvorím oči, cítiť jeho vôňu, počuť jeho dych. Výnimku by som urobila len vtedy, keby v inej izbe spávalo pokojnejšie, ako keď spalo v spálni. Takže ako vyhovuje tebe a tvojmu dieťatku.

alicazet
autor
17. jan 2016

@timea7 .. Ani som si nevšimla kde to dávam. Som tu krátko takže akýmsi nedopatrením.. Áno, samozrejme sa neriadim hneď tým čo kto píše a tvrdí. No prečítam si a sama posúdim. 😉 No pravdupovediac, takisto ju chcem vidieť keď sa zobudím a otvorím oči takže max.do 2 rokov asi počkám. Alebo aspoň kým sa neodučí od cumlíka..

evittam
18. jan 2016

@alicazet Ahoj, a prečo by to malo byť choré? Ja mám tiež dcérku - ako aj tvoja od 3 mesiacov som ju dojčila v noci už len raz....Spala vo svojej postieľke v detskej izbe s bračekom od 3 mesiacov - večer sa napapala, o cca 2-3 ráno zobudila-nakojila-šup späť a spala tiež až do rána. 😉 A áno je to normálne a zdravé. 😀

kuceravasue12
19. jan 2016

@alicazet ahoj, podľa mňa čím skôr tým lepšie. Hlavne ak by si plánovala ďalšie dieťa. Dcérke sme začali pripravovať detskú izbu ešte keď som bola tehotná. Keď mala tuším 8mes (keď sa naučila sama vyliezť a zliezť z postele)kúpila som jej do detskej normálnu veľkú posteľ, pripevnila som jej na ňu časť z postieľky ako zábranu a nechala som 50cm otvor na zliezanie. Nemala problém, lebo takto mala naokolo všetky hračky, tak sa jej to páčilo. Ona ma silný spánok, keď raz zaspí spí do rána. Takže v detskej ju uspím a môžem ísť. Cumlík jej dávam len keď ide spať cez deň vôbec aby si naňho veľmi nezvykla a oplatilo sa, keď zaspí tak ho vypľuje a viac ho nehľadá. Je to dobré aj v tom, že ak sa zobudí prvé čo uvidí je kopa hračiek takže neplače a nevolá ma ale rovno zlezie a ide sa hrať.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli