Spánok novorodenca

eva1235
9. sep 2021

Ahojte, prosim o radu v com nechavate spat novorodenca viem, ze hniezda sa neoporucaju ani vankusiky ani perina proste nic nema byt v postielke tak som zmatena co mam kupit…uvazujem o swaddler mate skusenost alebo viete odporucit nieco lepsie? Dakujem

bluka2
9. sep 2021

So mnou v posteli 😍

tosomja
9. sep 2021

@eva1235 moje dve deti spali len na plachte, v zavinovačke, neskôr prikryté dekou. Teraz dcérka má hniezdo. A bez neho nezaspí. A prikryta dekou. Od narodenia.

tosomja
9. sep 2021

@bluka2 presne. 🥰 Najkrajšie. Aj keď pre niekoho nepochopiteľné.

pininka1
9. sep 2021

Vsetci traja mali normalne detsku perinu a nic sa neudialo, ved mu to nedavas cez.hlavu. Novorodenec nieje tak pohyblivy aby sa zadusil ked je prikryty.

andula1988
9. sep 2021

Byva v perinke a teraz sa mu viac paci v hniezde 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluemoon24
9. sep 2021

Já budu kupovat akorát zavinovačky na začátek. Zkusím spaní v postýlce - vybrala jsem si takovou, která se dá rozložit a přisunout k posteli, že je to vlastně prodloužená postel, bojím se, že bych miminko zalehla nebo bouchla, kdyby spalo mezi náma, ani přítel nechce, bojí se, takže zatím mám v plánu řešit to takto 😊

amelie2017
9. sep 2021

Mladsia spala s nami. Teraz malinky spi v postielke, nema nic. Uplne tenucky mantinel po 3 stranach, ked je treba, prekryjem ho bambusovou plienkou. V zime budem lahkou dekou. Nad ranom, po poslednom krmeni ide ku mne do postele, ale v hniezde, ale to uz moc nespime, to sa uz len puci a ochka, krocha, méka..

sonetta
9. sep 2021

Do 3,5mesiaca spala so mnou a teraz spi v postieľke v hmiezde

nikpa
9. sep 2021

@eva1235 v perinke a keď z nej vyrástol tak som ho normálne zakryla detským malým paplónom ale bez podušky asi do 1,5 roka. Máme monitor dychu a nikdy sa nič nestalo.

snehulak77
9. sep 2021

V zavinovačke. Je to praktické, hlavne, keď chceš zabezpečiť ruky. Videla som, že malý sa cítil dobre, keď sme ruky dali ku telu. Potom som kúpila spací vak. Ak je chladnejšie, dám aj decku, ale len cez nožičky a dám ju pod neho, aby si ju na seba nedal. S nami v postieľke spi ráno, ale v noci nie. Je predcasniatko a odporučili nám jednoznačne monitor dychu...

cariad
9. sep 2021

@eva1235 Ja som mala toto zavinovačky, ale na nový spôsob: Swaddle me Pod. Hlavne aby sa bábätko neprehrievalo. Veľa šťastia. 🍀

medeaa
10. sep 2021

@eva1235 nas spal od narodenia v spacom vaku a v hniezde. Raz som ho cez den nechala spat pod dekou a ked som odisla nachvilu z izby a vratila som sa, mal ju celu omotanu okolo hlavy. Doteraz spi bud oprety chbrtom o mantinel alebo v hniezde. Najlepsie by bolo hniezdo s pevnejsim okrajom, do toho asi tazko zabori hlavicku tak, aby sa zadusil.

marianna_peskova
10. sep 2021

Zo začiatku som mala syna v postieľke, aby mohol mať pod sebou monitor dychu. Neskôr som s ním spávala v posteli a oba sme sa oveľa lepšie vyspali. On bol blízko k zdroju mlieka a ja som nemusela stále vstávať k plačúcemu dieťaťu. Zaujímavé bolo, že syn odmietal akékoľvek zavinovačky a najlepšie sa mu spalo pod dekou. 🤷🏻‍♀️

riamia91
10. sep 2021

Najprv perinka, potom na nezaviazanej perinke a prikryta dekou, a ked mala 3 mesiace a sa ochladilo vonku uz, tak som pouzivala spaci vak, neskor aj s dekou.

mamelka
10. sep 2021

Ja mam takúto postieľku teraz pripravenú a perinku. Prvé dve spali pri mne ale manzel pracoval v zahraničí, tak sme mali posteľ len pre seba

x_mery_x
10. sep 2021

Moj nemal nic, len deku

budiakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
srferreira
17. sep 2021

Od narodenia spava v spacom vaku. V lete 1.5tog a v zime 2.5tog.

eva1235
autor
18. sep 2021

@srferreira ahoj prosim odkial si objednavala 2,5 ? Dakujem

srferreira
18. sep 2021

@eva1235 ja byvam v UK cize tu som. Ale kukla som ti tu. Mam takyto strih akurat, ze nie na chodenie. https://www.babytrend.sk/spaci-vak-ergobaby-on-...