Spánok novorodenca

pacica
17. jan 2013

ahojte.mam mesacne dieta a cez den by stale len spinkala,snazim sa ju udrziavat hore,pretoze v noci mi zle zas spi.kazde 2 hodiny je hore a kojime.kojim ju niekedy aj hodiny a niekedy ju aj hodinu uspavam takze moj spanok je pekne na prd,kedze dokopy pospim max po 5 h a aj to je prerusovany.chcem sa spytat,ci aj vy ste tak malinko spavali?tiez ste mali take deti ze stale sa budili?da sa nejako predlzit jej spanok,ci to budem musiet vydrzat?a dokedy to vacsinou byva?>mam pocit ze sa jej to nikdy nezmeni,lebo sa stale nic ani nezmenilo.dakujem za vase rady alebo skusenosti 🙂

alena16
17. jan 2013

@pacica Mas uplne normalne dieta. Babatka maju malicky zaludok, cize je normalne ze sa budia kazde 2-3 hodiny na kojenie. Ked zacnes davat v pol roku prikrmy, tak sa to zlepsi, treba to iba vydrzat. 😉

pacica
autor
17. jan 2013

@alena16 a aj ty si taky kratky spanok mavala?stacilo ti to co si pospala?

blackstrap
17. jan 2013

@pacica Moj trojmesacny tiez papa kazde dve hodiny, ci uz cez den alebo v noci. Mal obdobie okolo 6 tyzdnov, kedy v noci prespal aj 4hod (vtedy cez den papal v 1,5hod intervaloch), teraz sa zase vratil k dvojhodinovym intervalom. Ja to neriesim, kojim, ked treba, spim, ked sa da a hovorim si, ze je to docasne. Nebudem ho predsa kojit do jeho puberty 🙂 , tak toto obdobie vydrzim. Ale vraj plati, ze cim kratsie intervaly medzi kojenim cez den, tym dlhsie v noci.

alena16
17. jan 2013

@pacica Nestacilo, tak ale co narobis, musis to vydrzat 😉 Da sa povedat, ze odkedy mam dieta, tak sa stale v noci budim a to uz bude mat 8 😀 Ale este aj teraz ho chodim tak 2x za noc prikryt 🙂

veronicka1901
17. jan 2013

My sme to mali take iste a nepotesim ta, dcerka ma rok a dva mesiace a nie je to uz taky extrem, ale stale je to dost zle. Ale nie vsetky deticky su taketo.

klincek
17. jan 2013

@pacica ani ja ta nepotesim, budes to musiet este nejaky cas vydrzat, v lepsom pripade ti dlhsie pospi po zavedeni prikrmov.
viem ako ti je, mna ten nedostatok spanku skoro pripravil o zdravy rozum 😒 . ale zlepsi sa to, urcite. ak mas moznost, oddychni si s nou aj cez den, pokial sa len trochu da.

zebra41
17. jan 2013

@pacica ja som veru mavala taka kratky spanok,ale s tym,ze ani cez den tomu vela nedal,takze ani ja.Doteraz neviem ako som to zvladla.U nas sa to zlepsilo v cca 4 mesiaci. Teda ten nocny, denny tak po roku

pacica
autor
17. jan 2013

@zebra41 ja uz mam taky spanok ze ked sa zobudim nakojim,uspim a potom aj hodinu zaspavam co nemozem zaspat a toto uz mavam nejako casto nechapem co sa so mnou deje.a cez den nespim,teda nechce sa mi mam svieze oci aj ked sa citim unavena a taktiez mi je aj luto prespat cely den.no nic musim to vydrzat .co uz.hadam nebudem vyzerat ako matoha 😀

majka1981
17. jan 2013

@pacica moj syn sa tiez casto budil, ale kedze spava so mnou, tak vytiahnem tricko hore, nakojim po leziacky a dieta pije, ked bol malicky tak som zaspala aj ja, ani som nevedela kedy skoncil. maximalna pohoda.
pospi si aj cez den, casom sa to upravi a bude lepsie.

domak2
17. jan 2013

@pacica a z tychto dovodov sa mala pekne rychlo stahovala k nam do postele 😀 nech sa zobudi aj 15x iba jej dam prso a spim dalej, ona sa poriadne neprebudi a vsetci su veseli 😀 Samozrejme sem tam je to horsie, ci uz brusko, plienka, zuby.... ale urcite som spokojnejsia 🙂

mamicka70
17. jan 2013

ja kojim stale mam pol rocnu dcerku a ta velmi vela papa tiez mam ten problem ze sa poriadne naje pred spanim ale pospinka len 2 odky a uz je hore pritom ju aj prikrmujem

boka79
17. jan 2013

Ahoj tvoja mala je este vo veku, ked moze mat prevrateny rytmus, cize premenu den a noc, polepsi sa to, to vstavanie kazde dve hodiny mozno nie, ale bude ti pri kojeni casom rychlejsie a lepsie zaspavat. ja to mam tiez fajn, maly uz ma 10 mes., spi u mna v posteli, niekedy je hore aj kazdu hodinu, ale v polospanku nakojim a spime obaja dalej. Ale v tom veku ako tvoja tiez nevedel zaspat, cez den dohanal, trapili ho prdiky, brusko, tlacil nadranom a mna to rusilo, stale sa hybal v spanku a vydaval cudne zvuky, preslo to kolo konca tretieho mesiaca.

poviem tak, bude to lepsie, uz nikdy nebudes spat ako pred tym, ale ked sa jej upravi ten rytmus, bude lepsie.
ked sa chces vyspat, pospisi naoozaj cez den, je to zazrak, aj ked to je len hodinka. ked budes naozaj tak vycerpana, tak zaspis aj cez den. drzim palce

magda89
23. jan 2014

Skus si precitat manual novej mamicky, su to veci, ktore mi velmi pomohli a mrzi ma ze som ich nevedela skor: http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/naj...

lulub007
10. feb 2014

Ahojte ja mam opacny problem, vsade citam, ze novorodenec by mal spat 2-3hodiny a potom sa zobudit a napapat a zas spat....atd. Moja dcera, odkedy sme prisli z porodnice cez den spi asi 1hodinu, potom sme 2 hodiny hore, pomedzi ktore si na par minut zdriemne, zas si podudka prsnik a takto je to od 6 rana do obeda, vtedy zaspi a spi 3 hodiny, potom sa zacne opakovat jej hodinkovy spanok a jedenie-dudkanie az do 7 vecer, potom taky 2-3 hodinovy spanok. Potom sa riadne napapa, musim jej dat aj odsate mlieko a zaspi asi okolo 12 vecer a spi az do rana 6hod. Aj som sa ju pokusala budit pocas tohoto dlheho spanku (citala som, aj v porodnici nam vraveli, ze novorodenec nesmi ostat dlhsie hladny ako 4 hodiny) ale ona ma taky tvrdy spanok, ze ju mozem prebalit, pocvicit z nozickami, potriast.....proste hocico, ona otvori oci, trochu sa popretahuje a opat spi. Je to normalne, ze spi 6 hodin?

miskaska
10. feb 2014

@lulub007 Je to normalne a tes sa z toho 🙂..ak pekne pribera, tak ju urcite nebud.