Spánok plne dojčeného dieťaťa

katkaseiner
2. máj 2013

Ahojte maminy, prosim seriozne mi povedzte ako je to s vami a vasimi plne dojcenymi detmi. Kedy zacali prespavat celu noc? Moja mala ma 8 mesiacov a este ani jednu noc neprespala. Ked to uz vyzeralo nadejne (iba 3x sme boli hore v noci) tak sa nam pridruzili zubky a je z nich hrozne nesvoja. Ja uplne chapem, 4 zubky naraz by dali zabrat aj dospelemu. Kolko trvalo vasim detickam po problemovych zubkoch, ze konecne zacali prespavat noc? Mne by ani nevadilo byt hore 3-4krat, ale my uz ideme do extremov... uz ju ani nedavam spat do postielky, jednoducho na to nemam energiu a viem, ze len co zaspi, uz zas hlada.... Podotykam ze dudlik nikdy nemala, hoci som jej ho ponukala. Obcas sa s nim cez den hra, ale len ho drzi v ruke a chvilku ohryza, v ustach si ho nenecha ani za nic.

danjelca
2. máj 2013

@katkaseiner takže normálna noc cca Od tej 8 do 6 sme hore 4 krát, ked šli zubky / ešte len prvé / tak som mala pocit že je hore s krátkymi prestávkami celú noc teda na prse.Má 8 mesicov

marcelatje
2. máj 2013

@katkaseiner my sme celú noc neprespali ešte ani raz, niekedy sa budíme viac krát inokedy menej, ale väčšinou nie menej ako 4x 😉

zumza
2. máj 2013

No my sme na tom rovnako, maly ma tiez 8 mesiacov a tiez este nikdy sme nespali celu noc. Niekedy je hore aj kazdu hodinu ☹

zuzkat1
2. máj 2013

@katkaseiner je mala,je to ok...moja do 2rokov sa mi budila 10x teraz cca 3x ma 3roky...daj ju spat k sebe a ani nezistis ze papa,len vytiahni prsnik a spi dalej...

hradnapani
2. máj 2013

@katkaseiner ste v tom najhorsom obdobi, 8. mesiac bol u nas katastrofa, po roku sa to zlepsilo, teraz ma dva roky a obcas uz prespi celu noc, alebo je 1-2 krat hore

mrka2
2. máj 2013

moja dcera vstala 3-4 krat za noc az dokym som nesekla s dojcenim ( mala skoro 2 roky) uz som mala toho plne zuby. Lenze si cmulala palcek,tak si to tym nejako vynahradila. 🙄 no a syncek mi vstava takto stale a to mal uz rok a nemyslim,ze tak skoro prestane. 😝 😅 on nechce ani cumlik ani nic,len cicu a neprestane plakat,kym mu nedam. to bude tvrdy oriesok. 🤐

kattrin5
2. máj 2013

Moja mala ma 7 mesiacov a prespala noc raz aj to neviem akym zazrakom, a budi sa dva az 4 krat za noc..zubky zatial nejdu tak som na to celkom zvedava..

bona
2. máj 2013

Terezku aj Simona som do pol roka vylucne kojila..a noci zacali prespavat pomerne rychlo,Terezka tak od 3.mesiaca,Simon ked mal tak 4-5..pri Terezke nam to zubky nenarusili,Simon zatial ziadne nema 😉 Tak uvidime..Ale co tak sledujem z okolia,tak sa mi to tak zda,ze mam deti,ktore su v tomto vynimkou.. 😅 neviem,cim to je,ci povahou,ci genmi (ja som vraj spavala dobre a manzel bol tiez skor kludne dieta),kazdopadne som za to vdacna..Inak dudlik sa ani u nas nepouzival,nechcel ho ani jeden..Tak ti len prajem,nech to rychlo prejde..ale vlastne Viburcol cipky si neskusala? Je to homeopatia,take trosku na ukludnenie,odporucaju sa aj pri prerezavajucich sa zubkoch..neviem,ci by vam to pomohlo,ale urcite neuskodi..

something
2. máj 2013

no nas ma 9mesiacov, cez den si da cicik len ked mu dam, sameho ho nenapadne a v noci sme hore cca 3-4krat. Bud. tyzden bude na odvykacke, chcem prestat s kojenim lebo tiez nevladzem uz tolko vstavat, som s maly 24hod. sama. Tak uvidime ale tiez nechce v noci do pusy nic ine iba cicik. Tak som zvedava ako to s nim drahy v noci poriesi, mozno budem utekat z obyvky dat cicu . A ci mu idu zuby to netusim, obcas si myslim ze ano, ale castokrat aj ze nie, ja proste neviem 😀
@mrka2

monika2712
2. máj 2013

tak mojmu malemu vyslo za mesiac aj daco 6 zubov! pred tym uplne prvym mi prespal asi 3 noci iba s jednym zobudenim.. jaka som bola stastna jak blcha! a potom to prislo.. odvtedy teda po mesiaci a pol, zlepsenie ziadne, prave naopak.. pred tym spal od 20 aspon do tej 1-2 bez zobudenia.. teraz je do polnoci minimalne raz hore, po polnoci do rana aj 3x.. tiez som uz hotova.. ale planujem uz maleho odstavit, tak som zvedava ci sa to zlepsi.

something
2. máj 2013

Inak uz sme mali aj noc ked sa maly zobudil len raz...to bola parada 😀

sharlotta
2. máj 2013

Ja by som necakala, ze dojcene dieta niekedy prespi noc. V 8. mesiaci sa moze prejavovat aj separacna uzkost, takze je normalne, ze je dietatko hore.

ragazzina
2. máj 2013

moja ma necele 4 mesiace a spi od 19,00 do 4,00-5,00, kedy ako...potom sa napapa a ostava pri mne este spinkat tak do 7mej-8mej..skoda len, ze mne sa nechce chodit spat uz o 19tej 😀

mrka2
2. máj 2013

@something tak pevne nervy 😉 ja cez den uz nedavam, papa uz vsetko zaradom, maly srotar,ale cez noc mi stale vstava. 😅 ale tak mne to uz nejako nevadi, uz v polospanku nastoknem cicik a spim dalej, potom ked sa naaahodou zobudim,tak sa premiestnim. spi so mnou na manzelskej posteli. manzel robi nocne 😉

svetlusska
2. máj 2013

@katkaseiner moj ma 11 mesiacov a celu noc mi neprespal ani raz..az na jednu vynimku kedd spal ddo 4 rrana. inac vstava kazde e2-3 hod. :( a zubok nemame ani jeeden

ivana1011
2. máj 2013

ahojte. Kojili sme sa od narodenia každé 2 hodiny do 1.5 roka nášho Danielka. Dávať ho v noci do postielky som vzdala v 5 mesiaci. Presuvat ho stále hore dole a vždy sa zobudil bolo strašne. Teraz spime spolu a je omnoho pokojnejší, len sa napapa a spinká dalej. Minulý týžden som si povedala že už je dost velký že v noci sa už kojit nebudeme. Rozprávala som mu o tom už dva týždne. Ked prišiel čas kojenia (to bolo vždy o 11-01-03-05-06-07 hodine) o 01hod v noci tak som mu prso nedala..plakal asi 10 min. ale potom zaspal. O 03 hod opat mrnkal ale vydržala som. Na druhú noc už vobec neplakal, len sa zobudil kedže nič nebolo zaspal. Teraz sa kojime len o 04,00h. v noci. a ráno. Chcela by som kojit kým mu nevyjdu všetky zubky teraz nás už trápia 5-tky.

katie555
2. máj 2013

uz som to pisala v inej teme, par noci prespala ked mala 3 mesiace. Potom to bolo cca 2 krat za noc hore (myslim noc 8-8) pocas dovolenky na svk sa to zhorsilo katastrofalne na budenei kazdu hodinu a pol. Po navrate asi po dvoch tyzdnoch som si povedala ze takto to nejde. Ked plakala ukludnit ju siel tatko... Po 2 nociac (ked vstaval ku nej tatko) prespi od 8mej vecera do tej cca 6.30 -7.30 potom sa napapa trosku pokuka a este potiahne do 9tej. Je plne kojena , teda pred 2 ma tyzndami sme zacali prikrmy ktore odmieta - takze stale je len na mlieku , sem tam na ranajky ryzova/ovsena kasa ...Cumlik tiez nemame, jedine ako hracku (tak isto ako to uz niekto tu spomenul)

something
2. máj 2013

@mrka2 ja ho nechcem pri sebe nechavat, najak sa bojim ze spadne on sa vrti kade tade a ja by som sa asi nevyspala..no uvidime ako to dopadne 😀 Ideme v lete na dovolenku tak by som si rada aspon v noci oddychla

magdalenocka
2. máj 2013

@katkaseiner celu noc prespal ked som dokojila a to mal 16mrs. resp. aj potom sa budil este rano o piatej na flasu mlieka a to trvalo do vyse dvoch rokov. ale dokedy som kojila bol hore aspon trikrat a okolo osmeho mesiaca to bolo najhoris eto bol hore aj desatkrat. ale on vzdy spaval s nami v posteli takze to nebolo az take strasne pokial zaspal hned. teraz mam dvbojmesacneho a predpokladam ze to bude to iste kym ho budem kojit ale nemienim sa toho vzdat pre mna to je aj napriek velkej unave a zavislosti na mne, napriek tomu ze som sa na urcity cas musela vsetkeho vzdat aj tak to najkrajsie z celeho materstva.

petraj19
2. máj 2013

@katkaseiner dcera ma 16 mesiacov a spat skoro celu noc zacala az teraz. Pred dvoma tyzdnami sme prestali s kojenim. Predtym bola aj 4-5krat hore, niekedy aj viac. Vo februari jej vyslo 5 zubov, to bol dost tazky mesiac. Keby mohla tak jej aj celu noc prisata. To bolo na slucku, boli noci ked som spala max 2-3 hodky. Teraz mala par noci, ked sa o pol noci zobudila a bola hodku hore. Ale len preto, ze nedostala cecek a musela sa uspokojit s flasou vody. inak tie prespate noci konecne prevladaju.

janka196
2. máj 2013

@katkaseiner ahoj asi ta nepotesim ale nas zacal spavat celu noc az ked som ho odstavila pred mesiacom. musela som kvoli operacii a nelutujem jednak uz bude mat skoro 2 roky a druha vec je ze ako vecer zalahne tak rano vstane 🙂

lucinka144
2. máj 2013

...moj drobec bol kojeny do 18 mesiacov.. do cca 4 mesiaca spinkal v postielke a budil sa 1-2. krat. potom sa to zhorsovalo..budenia pribudali. v polroku mu vysiel prvy zubok... uz som nevladala tak som ho supla ku sebe na manzelsku ze sa to zlepsi 🙂 haaaaa... no ked sa zobudil 4-5 krat tak to bola super dobra noc. ked sme dosiahli 10 zobudeni za noc... povedala som DOST. bola som nervozna unavena..on tiez.. mal nepokojny spanok. tak som ho po 18 mesiacoch odstavila hoci nerada a chcela som kojit dlhsie. no zacal zle papat...cez den stale na cicke zaveseny.. uz sa to nedalo zvladnut. po odstaveni sa uz nebudi na papanie..ani caj.. ani vodicku. aj ked ma nekludny spanok...prehupne sa kumne a spinka dalej. som viac odpocinuta....aj ked si neviem predstavit ake to.je spat uplne celu.noc 🙂🙂 no co.... raz z toho vyrastie a teraz som prinom ked ma potrebuje..alebo sa boji.

diana_81
2. máj 2013

@katkaseiner

pridavam sa k ostatnym... my mame skoro 18 mesiacov a prespana noc nehrozi. Budi sa tak 3x, ja to tiez uz nepocitam. Po zaspani putuje do postielky, z nej ju lovim iniciativne ked idem spat a potom spolu lezime a ani neviem kedy sme na cicke a kedy nie... okolo 5-7 ma velmi nekludne obdobie, ak to prespi tak spi pokojne dalej aj do 8:30

danka86
2. máj 2013

My mame 2r a ked mi spi v naruci, tak prespi skoro celu noc, cize sa mozno dvakrat prebere. Nekojime sa 3mes a bez dudla sme asi 3tyzdne, nedavam jej v noci papat, napriek tomu neprespi, tiez som uz zufala. Ked mala 8mes, prebrala sa asi 15krat, to som ani nespala. vyspim sa ako tak odkedy som ju odstavila, cize ked mala skoro 1r 9mes, odvtedy je to citelne lepsie-2-4krat za noc 😉

kaja01
2. máj 2013

Malý má zajtra 8 mesiacov a dnes prvý krát noc bez zobudenia od 19,30 - 5,30, 40 min. hore a ešte spánok do 8,30. A je plne kojený.

filipa
2. máj 2013

@katkaseiner odkedy sme zrusili vecerne zaspavanie na prsniku (asi pred mesiacom), vyrazne sa zlepsilo nocne spanie... nepyta uz prsnik v noci, no zobudi sa este (1-2krat), ale po chvili zaspi... zatial prespala noc az do rana (do cca 6.30) asi 3x za ten posledny mesiac, predtym nikdy... a to mame uz 2roky a 4 mesiace... 😒 ale s kazdym pokrokom, ktory nastane, si hovorim, uz je to dobre a bude uz len lepsie 😉

maca_p
2. máj 2013

podla mna dojcene dieta nie je schopne prespat celu noc bez zobudenia. cest a slava vynimkam 😎

katkaseiner
autor
3. máj 2013

Maminy dakujem. Samozrejme nemyslim to ironicky, na jednej strane som rada, ze nielen moja mala je taka nekludna a ze je to normalna vec. Na druhej strane ste ma nepotesili ze to bude trvat kym budem kojit. Napriek tomu, ze nevladzem, kojit este urcite budem, este je malinka aby som ju odstavovala. Takze este zhruba rok sa nevyspim vobec.... no nevadi, len keby sa tolko netocila v posteli.... v kuse si vyklada nohy na manzela, za chvilu sa v posteli skrizi a vytlaci nas, raz-dva dostaneme par faciek, no sranda. Dnes v noci som uz mlieko nemala, tak som sa jej snazila dat caj. Bola vazne smadna, ved je uz teplo a aj nas smadi. Bol z toho riadny cirkus, ale nakoniec sa aspon trosku napila... na dalsie zobudenie caj zas ani vidiet nechcela.
Dakujem za vsetky vase postrehy a prajem co najviac prespatych noci... hoci osobne si myslim, ze sa zobudim uz len z principu, ze mi to bude chybat a ze je prilis dlho ticho :D

kaja73
3. máj 2013

@katkaseiner dojcne deti sa sice budia castejsie,ale ani nedojcenie nie je zaruka dobreho spanku-moj mladsi sa nekojil od 7m a prvy raz prespal noc v 15m-ale prespaval ju len do 20m a potom sa mu pohli posledne stolicky a spanok siel ta-tam.
Zas zacal prespavat noc az v 3,3 roku-aj ked zuby uz mal vsetky vonku od 24m,nevedel uz proste prespat -budil sa sice len raz,ale na 2-3 hodiny-vzdy sa zobudil okolo 2h a bol hore minimalne do 4h,vacsinou do 5h a potom este zaspal na 1-2h.
No des.
Az teraz, co uz nespi cez den, konecne prespava noc-ale tak 1-2 krat do tyzdna ju neprespi ani dnes-ma 3,4 roka.
Starsi prespal noc prvy raz ako 4 rocny-kojeny bol 20m.
Obaja synovia sa mi budili v tych najhorsich obdobiach aj 15-20 krat za noc-mladsi od 6m do 12m-to mal taketo strasne a starsi zas od narodenia do 8m. Potom sa budili uz sice menej,ale minimalne 4-5 krat za noc to bolo.
A obaja mali vzdy rezim,skusala som vselico-skore ukladanie na noc,neskore ukladanie,lahku veceru,poriadnu veceru,kojenie,nekojenie,kupel rano,kupel vecer,divoky unavny den,ci kludne den................a nic nezabralo-az ich vek.

boka79
3. máj 2013

@katkaseiner
ahoj, moj maly ma 13 mesiacov a toto obdobie kolo 8-10mes. bolo katastrofalne, teraz to bolo dlhy cas lepsie, bol hore tak max. 4 krat, ale pos. dva tzydne je to castejsie, ale on spi tiez s nami , zvykli sme si. inak poznamka k tvojmu komentaru, ze nebolo mlieko , ked nebolo dnes, zajtra pozajtra bude, ked jej dojcenie neodmietnes 🙂
Inak my to amme tak, ze maly spi s nami a a ma prisunutu svoju postielku k mojej a casro sa tam odkotula a my mame dost miesta. Niekedy je tiez prituleny celu noc.. je topodla nalady, kedze teraz zacal chodit, tak aj horsie spi, preziva nove veci. ja ho tiez nebudem odstavovat.. Nevadi mi to vstavanie az tak, ked mi bude vadit, budem riesit mozno len odsranenim nocneho dojcenia