Spánok resp. nespánok 2-mesačnej dcéry.

jvasenka
27. dec 2019

Mamičky mám taký problém a chcela by som počuť váš názor. Mám 2 mes dcérku a cca posledný týždeň máme problém so spánkom. Stačí že vynechá 1 spánok a potom sa to s nami ťahá celý deň - vždy je do pol hodinky max hodiny hore. Zobudi sa sama, bez plaču a ani neplače len leží a pozerá, obzerá sa. Keď ju vezmem uspať zvykne zaspinkať ale hneď ako ju položím je hore. Kočík nepomáha, cumlik vypluva (ten pomôže len keď už je príliš dlho hore. Niekedy nepomáha ani jazda v aute resp až po cca hodine zaspí. Máte nejaké tipy/triky ako dosiahnuť aby spala aspoň 2-3 hod (ako predtým)? Viete čím to môže byť spôsobené? Je to iba obdobie? Je to moje prvé dieťa tak nevien či je to bežné a čo robiť. Dakujeeem za rady

nickpick
27. dec 2019

@jvasenka spanok sa u takychto malickych deti meni stale, ona spi kolko potrebuje, ak ti neplace, nie je nepokojna, alebo nervozna, a vsetko ostatne je v poriadku, neriesila by som to, tie intervaly kedy je hore a nespi sa medzi spankami postupne skracuju, pozri na tabulku, v prvej kolonke mas vek dietata, v druhej kolko asi by malo denne spat a v tretej pauzy medzi spankami....

janettdamian
27. dec 2019

Tým, že rastie mení sa aj potreba spánku. Začína objavovať svet 🙂 Každé dieťa je v tomto absolútne iné. Ak sa zobudí spokojná, vyspinkaná tak je to v poriadku.

letfenixa
27. dec 2019

@nickpick hm, moje dieťa to očividne necitalo, uz v porodnici býval hore dve hodiny

elizita
27. dec 2019

Je to normalny vyvoj.

brcanaa
27. dec 2019

Naša spala v troch mesiacoch po 30 minút, potom bola hore 2 hodiny a tak dokola.. Isla som sa zblázniť, ostatne deti spali aj po 4 hodiny.. Časom sa to menilo.. Ked spala potom viac ako 30 minút bola som, z toho vedľa.. Teraz ma 14 mesiacov a spi krásne, celú noc bez prebudenia (ale to sme museli zrušiť kŕmenie v noci, cumeľ a podobne) ale to až neskôr okolo pol roka..

nickpick
27. dec 2019

@letfenixa asi citalo, anything goes! 😜

jvasenka
autor
27. dec 2019

@nickpick no ono zo začiatku super len potom si už trie oči je evidentne unavená.. Plače už keď je dlho hore.. A práve to že keď ju vezmem na ruky tak zaspí ale keď ju položím na posteľ zobudí sa... Napr. minule bola hore cca od 16tej do tej pol 4 ráno s tým že vždy po kojeni spala cca 30 min.. Ráno už sme plakali obe😶

jvasenka
autor
27. dec 2019

@nickpick no a problém je ten že takto to je celý deň... Predtým v noci spala 4 hod teraz max pol hod 1 hod.. Som nevyspata a nevládzem.. Neverím že ona je v pohode keď ja už končím od únavy

nickpick
27. dec 2019

@jvasenka skusala si kojit poleziacky, aby si ju nemusela uspavat na rukach a vkladat do postielky? co robite ked nespi? v kociku vonku ti nevie spat? skusala si nosic? ono takemu drobcovi sa tazko este vytvara nejaky rezim, kedze sa vsetko u neho meni z tyzdna na tyzden, ja by som ju skusila pomedzi tie spanky unavit - masirovat, davat na brusko, nanasat po byte a ukazovat veci, spievat, snazit sa posobit na jej zmysly, tieto aktivity ju unavia a mala by potom dlhsie zotrvat v spanku, takisto pomaha spat spolu s nou, bude citit tvoju blizkost, niektore baby zase nedaju dopustit na nosic, biely sum si skusala?

jvasenka
autor
28. dec 2019

Kojim iba po leziacky keďže už mi je ťažká a uz pár týždňov spi pri mne.. V kociku vonku zaspi až po chvíli plakanka - zjavne rezignuje.. Nosic sa jej moc nepáči keď je unavena place v nom... A ano biely sum jej pustame ale neviem ci to ma nejaky efekt.. Uprimne mam niekedy pocit ze to viac mna uspava 😁😁 ked nespinka tak sa rozpravame, robime grimasky, e vo vibrujucom kresielku - tam ma aj hrkalky a hracieco konika, chodíme a ona sa rozkukava... Na brusku sa jej moc nepáči vydrzi max 5min potom uz len place 😶

xjakubikovak
28. dec 2019

@jvasenka a uspávas v nosici alebo ju tam das ked je hore? skús ju nakojit v nosici a trochu pohojdat a vacsinou deti zaspia lebo je pri tebe, koji sa a hojdanie jej pripomina tvoje pohyby ked bola v brusku 🙂 mas dobre nastaveny nosic?

majamat
28. dec 2019

@letfenixa 😀 no moja to tiez necitala. v noci sice pospala,a le cez den hroza, niekedy sotva 2hod. dokpy.

majamat
28. dec 2019

@brcanaa moja to iste, ale 15min z tych 30min som lezala pri nej, po uspati, potom som vstala,s tihla riad umyt, pripadne ist na wc, ci neco ine a ona bola hore. a tiez takto dookola. bol to riadny stereotyp.

@jvasenka je mozne, ze sa jej paci tvoja proitomnost ( vsak ktoremu abbatku nie ) a aj nosenie. dieta citi, ked od neho odides, ked spi. udajne si abbatko robi aj v spanku taky akysi prieskum, ci je pri nom mamina, resp. co sa zmenilo, pocas spanku. a ak nastala zmena, budi sa. no nepoviem ti, co s tym urobit. netusim. my sme mali s dennym spanim u dcery problem. postupne sa to zlepsovalo a zlom nastal az ked isla do skoly. musela rano vstavat, v skolke aktivity a teda bolo to pre nu nove, tak vecer konecne zacala zaspavat skor. traz chodi do postele o 20hod a spi do rana a to ma skoro 9r
spanok deti sa meni a niekedy je to o hubu. ja som sa s dcerou nie raz tackala a skoro spadla, co som bola tak unavena.

jvasenka
autor
29. dec 2019

@xjakubikovak davam ju tam ked je hore ale spokojná tam velmi nie je.. Ano je spravne nastaveny... Mne uz napadlo ci to nemoze byt nieco neurologickeho charakteru lebo ozaj nechapem... Napr vcera pred obedom spala aj poobede spala okolo 3 hod a potom po krmeni sme ju vzali autom tak spala tiez cca 3-4 hod.. Noc predtým sme boli celu hore kedze sa absolutne nedala uspat cize to dospavala... Resp zaspi ale akonahle ju polozim je hned hore... Asi zacnem ju nechavat na sebe spat 😶

jvasenka
autor
29. dec 2019

@majamat to by aj sedelo lebo ked ju polozim do pol hod je hore... Snazim sa ju aj drzat za rucky ked spi aby sa nezobudila a pospala som si aj ja.. Ach nestras ze to az do vtedy budeme mat s tym problem😭

xjakubikovak
29. dec 2019

@jvasenka ja mojho uspavam v nosici a ked je hore tak to musime byt na prechadzke inak tam velmi nechce byt. s tým vyklopením ked babo zaspi je to kadejaké, tiez ma uz niekedy isiel slak trafiť ked bol.do 5 min hore ale teraz uz ma pol roka a uz je to celkom v pohode, vacsinou sa nezobudi. Myslím ze dost pomohlo ze teraz ho uložím na bok, pekne je v takom klbku a ked bol menší tak som ho davala na chrbat co je úplný opak polohy v akej bol v nosiči. V tom case som aj ja už vela krat rezignovala a maly spával na mne, možno proste potrebuje byt teraz viac stebou. Všimla som si že niekedy ked uz je maly v takom polospanku tak. sa zrazu zobudí a zacne sa hádzať v nosiči a vtedy uz viem ze chce ist na postel spat. Čiže si hovorim že bude to len lepšie s lepšie ako aj u vás, bábätká maju stále nejaké tie svoje obdobia🙄 ale väčšinou to prejde samo 🙂

taily30
29. dec 2019

@jvasenka my malej davame jemnu tenku dečku pri lice, ktoru si potom chyti ruckou a sama si ju pritisne a drzi. To u nas funguje😉

majamat
29. dec 2019

@xjakubikovak no my sme malu niekedy polozili do postielky aj v nosici. aby sa jej vyrazne podmienky nezmenili a mala pocit, ze je to to iste ako pri zaspavani. 🙂 a myslim, ze to aj celkom pomahalo.
@taily30 to ej celkom fajn napad. dcera jednu dobu tiez zaspavala tak, ze si nieco chytila, pripadne aj prehodila cez tvar. niektore deti si takto najdu takeho maznacika na spanie. moja nemala nic konkretne, na nic si nezvykla, je to nevyhoda, ale aj trosku vyhoda. ak si dieta na neico zvykne a ide sa orec a zabudne sa to, tak potom hroza. no to sa zas tak casto asi nestava.

taily30
29. dec 2019

@majamat tuto decku ma v postielke, tak zatial sa nezapatrosila. A coskoro budeme cestovat, tak veru uz je na zozname, aby sa nezabudla🙂

majamat
29. dec 2019

@taily30 super a este nezabudnut ju zorat domov. to je asi vacsia pohroma. asi je dobre mat take neico aj dvojmo 😀

xjakubikovak
30. dec 2019

@majamat áno aj my sme mali obdobie že isiel aj s nosičom do postele😁

jvasenka
autor
30. dec 2019

Dakujem za rady🙂 skusam ju unavovat zatial to vcelku ide ale hlavne je ze neplace a mame pekne straveny spolocny cas🙂
@xjakubikovak tak to si na potesila len dufam ze to obdobie nebude trvat pridlho 😁😁 ale je pravda ze ked na mne spinka alebo ked ju drzim pri papani a zaspavani za rucku tak to pomaha🙂
@taily30 decku mame tiez ale nejako ju neregistruje zatial🙂 ako ste ju naučili na tu decku? Stale ste ju davali k nej ked spinkala alebo aj ked bola hore?

taily30
31. dec 2019

@jvasenka nasa ked bola malinka a chcela byt zviazana v zavinovacke, tak mala rucky pri tvaricke. Neskor ked vyrastla zo zavinovacky, tak sa chytala plienky co davam pod hlavicku...ma potrebu nieco drzat v ruckach. Tak sme jej na lico zacali deku prikladat a nejak automaticky sa jej chopila a uz jej aj ocka utekali😁. Davame jej ju len ked ide spinkat