Spánok v kočíku

nina296
15. mar 2022

Mamičky, chcem sa spytat: naša mala zaspi cez den len v kočíku a tiež ju tak musime uspať aj na nočný spanok. Pár krát sme skúšali v postieľke, ale strašný plac. Nosič nie, lebo mala je ťažká a to by som nedala😔 mali ste to aj vy tak a máte nejakú radu, ako ju aspon naucit na večerný spanok bez kočíka alebo kedy sa vam podarilo zmenit zaspávanie? (Keď vecer zaspi v kočíku, potom ju preložíme do postieľky), skusala som si s ňou aj ľahnúť, ale ani to nechce, nerváci. Mala ma 5 mesiacov.

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina296
autor
15. mar 2022

@mauduska aha tak potom to je asi normalne🙂

nwnw
15. mar 2022

@nina296 kamoska uspavala cez den v kociku na balkone. Aj dieta na vzduchu aj varit mohla 😁

nina296
autor
15. mar 2022

@nwnw skusala veľa krát, pokial sa kocar nehýbe tak nespi🤷🏼‍♀️

petamich
15. mar 2022

skus si odsledovat bdele okna a davat ju spat vtedy, ked je akurat zrela na spanok - vtedy zvyknu zaspat aj v postielke aj posteli..., za mna nie je uplne v poriadku "vsak ju nechaj v kociku" myslim na nocny spanok, je to nie uplne dobra spankova asociacia ale to je moj osobny nazora treba skusat, aby dieta zaspavalo aj napr. v posteli a postielke a ono to chce trpezlivost, zo dna na den to nezmenis, co sa tyka denneho uspavania, nam fungovalo uspat ho na balkone, nechat ho tam a ist ho podrncat, ked prechadzal do druheho spankoveho cyklu co je cca. po 25-30 min., drncali sme ho 10-15 min. a potom uz nebolo treba a spal dalej

a teda neviem co znamena, nosic nechces, lebo je mala tazka, na to ten nosic ciastocne je a ak mas dobre nastaveny, tak v nom predsa nosia aj 20 kg deti, inak by nemali taku nosnost 🙂 - moj maly ma 10 kg a nosim v pohode a dokonca chodim aj na prechadzku a pospi si tam 🙂 kazdopadne tu treba dat pozor, aby si nevymenila kocik za nosic, lebo to je asi prast jak uhod

drzim paste!

evica17
15. mar 2022

Moj maly zo zaciatku spal hocke, potom vyhradne v kociku vonku (denny spanok) a vecerny bud v postielke alebo v posteli. Caspm sa to zmenilo, ze uz nechcel von v kociku, lebo ho rusili psy a ludia a vsetko, tak spal asi polroka so mnou v posteli denny spanok. Len ja som bola tehotna v tom case a som sa bala ako budem.spat na posteli s malym, ked sa babo narodi...ze aby nespadol a stale davat pozor a tak. Ale v tej dobe maly zaspat cez den v postielke ani nahodou. A tosom.ho este nadranom.k sebe do postele musela brat bo uz v postielke by nezaspal. A narodilosa babo a maly zacal v pohode spat v postielke a v noci hp uz casto ani netreba brat do postele. U nas sa vsetko ako samo poriesilo, len ame museli prejst takymi obdobiami. Alr teda vecer sme sa snazili aby zaspaval v postielke, aj ked to bol bok dakedy a dlho to trvalo, a vedela som ze v posteli by zaspa za chvilu (ale teda ked uz jeden z nas stracal nervy s uspavanim, isiel ten druhy. Lebo to dietavyciti nervozitu abude tiez nervozne. Treba klusd a pwvne nervy na to

evica17
15. mar 2022

A teda bala by som sa aby dieta spalo celu noc v kociku, hlavne take vacsie co stvrnozkuje, aby nevypadlo. Aj na posteli by som sa bala osobne celu noc aby bolo

nina296
autor
15. mar 2022

@petamich nosič kvôli tomu,že mám 50 kg, mala 8,5kg a problem s krízami, skusala som, ale mala som bolesti😔
Čo sa týka uspávania vecer mas pravdu. 3 dni som vecer skusala a tak strašný plac,že bola až bordova. Preto, či mám skúšať dalej alebo radsej ešte počkať. Ale asi čím skôr tým lepsie.

nina296
autor
15. mar 2022

@evica17 Dakujem, skusim a hlavne treba trpezlivosť, snáď sa nám to podari

nina296
autor
15. mar 2022

@evica17 keď zaspinka, ihneď ju prekladame do postieľky a spinka. Ale tiež som hovorila,že už keď je taka hyperaktivna,že to nie je bezpečne. Preto sa vás pytam🙂

petamich
15. mar 2022

@nina296 nie som zastanca metody "nechat vyplakat" takze ani ja by som to nezvladala, po kolkych hodinach od posledneho spanku chodi spat? mne sa naozaj osvedcilo sledovat tie bdele okna a pred vecernym nechame este o 30 min. dlhsie, ze viem, ze vydrzi hore 3 hodiny, tak po 3 hodinach ideme kupat, kremovat, jest...a to fakt odkvacne - nezaspi ti ani po krmeni (ci uz MM alebo UM), to byva velmi casta spankova asociacia

nina296
autor
15. mar 2022

@petamich stále po 2 hodinách dávať spinkat a aj pred večerným. Skusim teda nechať tento dlhší. Je na UM a po mliecku zaspavala asi v 3 mesiaci 2 týždne, potom zmena.

lululucy
15. mar 2022

Dcera spala cele dni v kociku a mali sme aj tazke obdobie,ze sme boli radi ze sa nam ju vecer podarilo uspat aspon kociku a nemali sme odvahu ju z neho vybrat 😄 tak v nom spala celu noc. To bolo niekolko noci

petamich
15. mar 2022

@nina296 bdele okna sa stale predlzuju, nas mal v 5 mesiacoch 2.5 hodiny (ale kazde dieta je ine), skus si to osledovat, ci to nepomoze aj cez den aj v noci 🙂 mne ked zacne plakavat a storcovat sa pri zaspavani, viem, ze treba predlzit, kym zaspinka pekne, viem, ze netreba

a ked by sa aj teraz nepodarilo, budes skusat neskor :D hlavne je, ze aspon niekde spi, drzte sa!

ivangeline
15. mar 2022

Bude sa to neskor menit. Moj doteraz spal len v nosici na mne. Malokedy dal viac ako 30az45min na posteli. Vzdy trebalo douspat v nosici a teraz naopak. V nosici zaspava s placom a chce na posteli po nadojceni zaspat a spi uz aj hodinu a pol/2. Bude mat 7m. (Spava 3x,vynimocne 2x.)

nina296
autor
15. mar 2022

@petamich skusam a aj budem skúšať🙂 Keď uspavam doma, dám jej plienku na hlavičku a po bdeni 2 hodinky pekne aj celkom rychlo zaspi, aj keď musim vždy po tých 20-30 minut vždy ešte dokocikovat. Ale akonáhle ju oblečiem a ideme von tak strašný plac. A to som už skusala ísť skôr aj neskôr von😢 tomuto nerozumiem.

nina296
autor
15. mar 2022

@lululucy to ano, to vam verim🙂 my sme ju v kočíku ešte celu noc nemali, ale za to cely byt je od kocara, vysavam a umývam vkuse😅

nina296
autor
15. mar 2022

@ivangeline pevne verim,že sa to bude meniť. Lebo so spankami sa trápime od narodenia😢

lamonita
15. mar 2022

Aj moja spi v kociku😉 doobeda hoďku, potom vonku hoďku a pol a veru ju uhojdávam aj na popoludňajší spánok... chudera postieľka🤣 my sme ale mali veľké problémy so spánkom, tak som rada, že kočík akceptuje. A nevyčítam si to. Áno,možno bude neskôr problém ju preučiť, ale tým sa budem zapodievať potom. Som rada ze som rada 😅

nina296
autor
15. mar 2022

@lamonita presne aj my tak🙈 od narodenia sa trapime so spankami

amelie2017
15. mar 2022

Dceru smd od narodenia uspavali ako sa dalo. V kociku, v nosici, uhojdali vo vajci, kruzili pol hodinu po meste v aute..od cca pol roka do roka zaspala v kociku- len vonku, po pol hodine sup do postielky. V roku sme boli na dovolenke na horach, vonku minus 20, nedalo sa, zvykla si v posteli, uspavanie hodinu az do jej 2 rokov.
Narodil sa syn, zaspaval sam v postielke, v hniezde, kde sme ho polozili. To bolo radosti. Az do 5 mesiacov, kedy zacal kolotoc chorob. Vyse mesiaca zaspal a vlastne spal len na rukach. Neskor si zvykol na kocik. 3 minuty v kociku a spi. Po 20 ide do postielky. Ani ma nenapadne to menit. Za par minut zaspi, nejdem sa trapit hodinu. Do nekonecna tak zaspavat nebude. Ak to funguje, nechaj babatko zaspavat v kociku a netrap seba ani jeho.

majka1c
15. mar 2022

@nina296 u nás presne tak isto. Vždy len v kočíku. Aj večer zaspí v ňom a keď u viem ze spí tuho preložím ho do postele no horise keď sa v noci po jedení preberie musím ho ísť uspať do kočíku bude mať 4mesiace. Netuším ako dlho toto potrvá

zorkahorka
27. apr 2022

Ano, aj my sme prveho syna okolo pol roka kocikovali vecer v chodbe a po obyvacke. Potom sme prehodili do postielky. Cas a spôsoby uspavanua sa nastastie menia. Trvalo to mozno 2 mesuace, neviem.Ak ti to pomaha,rob to takto.zjednodusuj si to.mladsi ma 18m a uz ho viac ako pol roka neviem na obed uspat v posteli.uspavam v kociku,casto nechavam von na vzduchu