Spánok v perinke verzus spánok pod paplónikom

33kacora33
2. feb 2014

Ahojte mamicky ako spinkaju vase 4mes. +,-, deticky...?? v zavinovacke alebo len tak v postielke prikrite paplonikom??
Moja Sofi spinka v perinke rucky musi mat zaviazane do perinky inak nechce spinkat a casto sa budi ked ju z perinky vyberiem. Mate taku skusenost??

luba28
2. feb 2014

@33kacora33 nas maly sa narodil v maji,cize isli sme do leta a to by mu bolo teplo,cize vobec tak nespal,...ale vraj je to dobre,ze babätko ma väcsi pocit istoty ked je tak zabalene,...

sense
2. feb 2014

moja mala spala v spacom vaku teraz v 9 mesiacoch spava len pod deckou nakolko ma v izbe 21st a ked mala paplonik bola vzdy spotena ako mys

jetokuko
2. feb 2014

@33kacora33 náš prvorodený spával v páperovej perinke do 1roka,ruky nohy mu trčali ale on tu perinku zbožnoval v momente ako som ho zviazala zavrel oči a spinkal až do rána.teraz máme 4mesačného chlapčeka a tiež rád spinká v perinke ja som rada aspoň viem že má chrbátik a bruško v teple ešte mu na spodok na nožičky dávam deku aby mu nebolo zimka bo už mu trčia nožičky 🙂

hanka_april
2. feb 2014

to je individualne podla rocneho obdobia a veku....

33kacora33
autor
2. feb 2014

@jetokuko no aj nasej uz trčia nozičky 🙂..

horana
2. feb 2014

Jedno z mojich deti sa budilo vlastnymi pohybmi, zavinovali sme ho dlho, uz si nepamatam presne ale nad pol roka to bolo! Mne to najprv ked som o takom dacom pocula este nemajuc deti pripadalo brutalne, ale ked som videla ze to jedine zabera, robili sme to. Neskor sme to rusili postupne tak ze zavinovacka bola stale menej a menej silno zavinuta - stiahnuta, potom uz len na nom akoby prelozena az sa zrusila uplne...ale teda trvalo to a malo to svoj vyznam...
Druhe dieta naopak spalo od zaciatku volne a pod paplonikom v klude. Ale zase som musela davat dobry pozor aj neskor, nakolko to bola velka odpopavacka, spaci vak priam neznasala a zistila som ze nie je pravda ze deti co sa odkopu ze neochoreju, praveze vzdy ked bola odpopana, nachladla sa. Ked som mu zakryvala, bola v pohode. Takze niekedy je s takym dietatom viac roboty, to boli noci ze som sa uz reflexne budila kadzu pol hodku a prikryvala, ufff...

83lenka83
2. feb 2014

Ahoj, moj maly spaval v perinke do 8 mesiacov, bez perinky to bola katastrofa, kazdu chvíľu bol hore.

33kacora33
autor
2. feb 2014

presne tak isto je to aj u nas... 4mes babo sa budi vlastnymi rukami a starsia je stale odkopana 🙂
@horana

jedina30
2. feb 2014

ja si myslim,ze v perinke ma dieta pocit bezpecia a tepla...syn bol julovy..boli tepla,ale v perinke hned zaspal..a bol tam do nejakych 4 mesiacov..potom mu trcali nozicky,ale aj tak som ho mierne previazala,zakryla dekou a zaspinkal...a pri dcere to iste..som zastancon periniek a je mi zle ked vidim ako malinke babetko putuje len po rukach.. 😠 ..ziaden pevny chrbatik..

brady1
2. feb 2014

moja mala spinkala mesiac a par dni v zavinovacke a vo vreci na striedacku. potom asi do pol roka vo vreci ale rucky mala vždy volne. i ked som davala ešte aj paplonik aleten mal bočne strany zapravené pod matrac aby si ho nestiehla na tvar 🙂

euka210
2. feb 2014

moj este spi v perinke, bratova mala presne kvoli budeniu spala v perinke do pol roka

zuzanockamt
2. feb 2014

@33kacora33 ako 4-mesacny v perinke nebol spaval pri mne prikryty alebo odokryty podla potreby ... v perinke bol minimalne - iba v porodnici a aj to nie po cely cas a chvilu doma-par dni, potom som perinku zbalila ako zbytocnost