Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spánok vonku aj v chladnom počasí

tina13051
7. nov 2015

Ahojte.chcem sa spytat moj drobec spi najradsej vonku .uz ked zacinaju mrazy bojim sa aby mu to neskodilo, taky ostry vzduch. Mozem ci nemozem ci iba na chvilu.

evka_evka
7. nov 2015

Moja dcerka sa narodila v septembri. Cez den v kociku spala tri hodiny.prekocikovali sme celu zimu.pokial dieta dobre oblecies.das fusak. Nevidim v tom ziaden problem.

sardinka335
7. nov 2015

@evka_evka presne ako piše evka, dieťa je v kočiku chranene - aj strieškou, je vhodne oblečene, vo fusaku...zase neviem kde byvaš ale okolo obeda plus minus - zvyčajne vtedy sa deti davaju spať myslím ešte nemrzne či? Vhodne oblečene dieťa moze v kočiku aj v zime spať. Ja davam stale na ten ,,dlhy,, spanok na balkon, my mame taku krytu loggiu kde tak nefuka, neprší takze za kazdeho počasia tam davam malu spať - pokial teda nie som s nou na prechadzke vonku počas jej spanku. Dieťa sa tak aj otuzuje.

katren
7. nov 2015

@tina13051 moja je decembrova a spavala od narodenia vonku.....v kociku ma svoju klimu, ved tam je strecha 😉

pribinak
8. nov 2015

vies ako, neexistuje zle pocasie, len zle oblecene deti a matky

si starostliva maminka, ale na tomto by sa asi maminky zo skandinavie popukali od smiechu, ved toje zdrave, lepsie ako v prekurenej izbe, kde je suchy vzduch

katarina2479
8. nov 2015

Nasa mala sa narodila koncom januara. Od narodenia spala len vonku cez den a dokonca prve mesiace mi prespala takmer cely den vonku. Dnu som ju bravala len na kojenie☺ Neochorela z toho☺

libka1
8. nov 2015

von treba ist v kazdom pocasi, okrem hmly... to narobi viac skody ako osohu. prechadzky v chladnom pocasi su lepsie ako akekolvek vitaminy co sa dnes tak moderne cpu do deti.

mawka
8. nov 2015

aj ja som za. my sme s malym tajtrlikovali s kocikom hned po prichode z porodnice, co bolo 1. decembra. vtedy nasnezilo riadne, zima bola. a ked sme nekocikovali, tak som maleho nababusila a sup na dvor v kociku. aj ked riadne mrzlo. prisam vacku, ten maly je akysi otuzenejsi, chory nebyva a hlavne najradsej by teraz behal len v trenkach. jemu je stale teplo 😀 ja sa klepem uz tyzden od zimy a on si nosi tricko s kr. rukavom a lahku bundu a je uplne v pohode. takze je dost mozne, ze je to tym vcasnym otuzovanim. dokonca ked mal 2 mesiace, zacali sme s nim chodit plavat do vane, bol vtedy januar, zima vrcholila a nnic na neho nevliezlo. otuzovanie ma urcite velky vyznam.

lajlilinka
8. nov 2015

Moja pol ročná cez deň spí iba vonku, buď na balkóne alebo v rámci prechádzky. Za celý čas nebola ani raz klop klop chorá.
Podľa lepšie vonku na čerstvom vzduchu ako vo vykurenej miestnosti, lebo práve to nie je na dutiny najlepšie. Suchý teply vzduch spôsobuje popraskanie sliznice a potom stačí jedna baktéria a je to...

Však čo by potom robili ženy zo severných krajín?

Presne ako hovorila
@pribinak ak je dieťa dobre oblečené...Napr ja keď vidím kamarátky niektoré, ich deťúrence slabé čiapky, holé krky, nohavice bez pancusiek a mne vykrikujú ako moju babusim... A moja zdravá a ich stále usoplene...

horana
8. nov 2015

@tina13051 Moje obe deti spavali na zahrade v kociku cele zimy, aj extremne mrazy. Pri kociku vysielacka ktora ma upozornila ked sa zobudili. Boli zachumlany v hrubanskom ovcom rune a este specialnom zimnom fusaku. Okolo striesky kocika som dala deky ktore z nej viseli a nechavali len uzky "priezor" - prienik, aby si stihli ako tak vyhriat dychanim ten priestor a mali sice vzduch ale nie rovnako ladovy. Imunitu maju skvelu 😉

mawka
8. nov 2015

@lajlilinka no to je aj o tom, ze deti sa behanim spotia a potom ich ofukne. zase slabo ako slabo oblecene. ja osobne nechapem pancuchy v septembri, oktobri. kym echt nemrzne, deti nebabusim, skor otuzujem.

mawka
8. nov 2015

@horana ovca je na nezaplatenie. maly mal este po mne a po bratovi fusak s ovcim futrom a prirovnala by som to k radiatoru. ziadna umelina nevyhreje tak ako prirodne materialy 🙂

sense
8. nov 2015

moja mala spavala vzdy len vonku aj v zime....teplo oblecena a vo fusaku ...az kym sme nepredali kocik lebo sme ho vyuzivali kvazi len na spanie... a suhlasim s @pribinak nie je zle al. nevhodne pocasie len nevhodne obleceni ludia...

a aj teraz chodim von za akazdeho pocasia vynimka je ked leje tak strasne ze nie je vidiet...

miku1
8. nov 2015

@tina13051 Deti mi spali v kočiari na balkóne celú zimu. V kočiari a dobre oblečené sú dostatočne chránené. Nemusíš sa báť.

zuska2001
8. nov 2015

ako maličká som vonku na balkone spávala aj ked snežilo. teraraz ako dospelá mám výbornú imunitu.

tina13051
autor
8. nov 2015

Ja si ho poobiekam kombineza fusak deka.to mu je teplo.len to ze sa nadycha ostreho vzduchu.cez obed pohoda este taka zima nieje tiez pospi dlho len vecer okolo 5-6 chcem sa s nim prejst .pohadala som sa s drahym preto ze ci chcem aby siel maly do nemocnice ked je taky ostry vzduch .bolo -2

tina13051
autor
8. nov 2015

@mawka aj my mame ovci fusak ma asi 40 rokov a je skvely.aj ked vyzera ako keby sme nemali na novy ale neskutocne hreje.nevymenim ani za milion 🙂

moni244
8. nov 2015

@tina13051 ja som sa s malou prechadzala pri -6 a viac a to.bola novorodenec

tina13051
autor
8. nov 2015

Dakujem baby. Tak budeme si uzivat zimu bez stresu.

ukulela
8. nov 2015

maly oktobrovy. celu zimu spaval von - az na jeden den, ked oli strasne hmly. byvame pri tom pod nizkymi tatrami.
@tina13051 takze dobre obliect - ale neprehriat!!!!! - dobry fusak a tebe dobre rukavice 🙂 nna kocik igelit a hotovo.
ale teraz este nei je taka zima, aby si sa mala bat ...

tina13051
autor
8. nov 2015

Neviem sa mi zdalo ze uz bol ostry vzduch pre neho.byvam na orave

evka_evka
8. nov 2015

@sardinka335 presne tak. Dcerka ma dva roky a este nebola chora.

siska53
8. nov 2015

@tina13051 moji bezne spavali vonku aj v zime. Ved boli naobliekani.

bosoriak
8. nov 2015

@tina13051 Moja dcera najlepsie spavala, ked mrzlo az prastalo. Narodena je v januari. Bola vo fusaku a ked bol fakt mraz (viac, nez -10), tak som jej zakryla kocik prsiplastom, ona si tam trochu nadychala a nic jej nebolo. Spavala pokojne aj 3 hodiny denne. Chora bola prvykrat, ked mala 2 roky.

sarka9832
8. nov 2015

Moja mensia je aprilova a celu zimu spavala vonku vo fusaku dala som ku nej vysielacku aby som ju pocula ked zaplace ,dva tri krat som isla povozit a spala aj 3 hodky

zdena12345
9. nov 2015

maly je julovy a celu zimu vonku (hodiny a hodiny, ci prsalo, snezilo, fujavica... skoro stale... kocar som bravala domu s 10 cm snehu🙂 ) a to ani extra naobliekany nebol. Mame teplucky oveckovy fusak este z nasich cias a do neho este deku. Rukavicky si zvykol vyzliect, ruky vytrcil. Ked som ho brla domu cele zmrznute i nosik, licenka. Nebyva chory. Len tvaricku bolo treba natierat kremom na zimu, lebo potom mu koza tak schla a supinatela

Tu začni písať odpoveď...

Odošli