Spánok vonku v zime

majka0610
4. dec 2013

Ahojte mamicky, chcela by som sa spytat, ci v zime nechavate spavat dietatko vonku v kociku, aj 2, 3 hodinky....ja dcerku takto vonku nenechavam, ale ked ju necham so svokrou, tak ona ano, no mne sa to vsak nepaci...

lucka1987
4. dec 2013

@majka0610 ako stare ? no ja som nechavala mojho 4 mesacneho vtedy vonku, ale vzdy niekde v zadveri, kde nefukalo, nie hned priamo na vetre ci snehu a tiez ked neboli minusove teploty, ale ked bolo okolo nuly, tak v hlbokom kociku bolo teplucko, ptehodila som tam aj deku tak aby nedychla priamo studeny vzduch.. vzdy mi tak spinkal dlhsie ako vnutry

bbbarunka
4. dec 2013

@majka0610 ja som svojho syna nechavala takto spat zhruba do 15 mesiacov.samozrejme,poriadne obleceneho a v teplom fusaku.a pravidelne som kontrolovala,ci je vsetko v poriadku.

majka0610
autor
4. dec 2013

dcerka ma 8 mesiacov a spi mi dobre aj vnutri....vcera takto spala vonku vkuse 4 hodiny

zebra41
4. dec 2013

@majka0610 nasa spi len vonku cez den. ma 5 mesiacov a spi kolko potrebuje. ak by spala 3 hodiny, len by som sa tesila 🙂

aduskatt
4. dec 2013

tiez som nechavala spat vonku v zime.a pokojne aj tri hodinky, on v kociku zababuseny vonku na terase, maminka v teplucku vnutri na kavicke🙂

katinka71
4. dec 2013

ked syn bol mensi tak do roka spal iba vonku aj pri -10 C,teraz ma 2,5 roka a chodime spat zase vonku aj vcera spal 3 hodiny,obleceneny teplo a zmesti sa do fusaka ze je zakryty po hrudnik

tomiholula
4. dec 2013

môj brat ako bábo spával cez deň len vonku, akonáhle ho mama dala dnu rev... nie je na tom nič zlé ak je dieťa dostatočne oblečené 🙂

katy1979
4. dec 2013

Ak prespi 4 hodiny tak zjavne jej je dobre a cerstvy vzduch jej neuskodi. v zime to boli najlepsie a najdhsie prechadzky

linda20111
4. dec 2013

@majka0610 ahoj, ja mam 11mes syna, ked zaspi v kociku vonku tak ho necham tam spat, ale tiez tak ze je poriadne obleceny, vo fusaku a este aj kocik zaprakujem na dvore tak aby na nho nefukalo a tiez zakryjem striesku s dekou aby nedychal velmi studeny vzduch. Ked budu mrazy tak ho nebudem nechavat spat vonku. Aj teraz ked je chladno teplota okolo nuly tak s nim niesom vonku dlho, max do hodiny potom je zima aj mne :D Kazdy nech si robi po svojom a tak ako si mysli ze je to spravne, kedze je to tvoje babo ty o nom rozhodujes a bude tak ako ty povies, nie svokra.

brita
4. dec 2013

Ahoj, ja som donedavna nechavala nase 15 mesacne dvojicky takto spavat vonku, ale len ked neboli minusove teploty. V postielkach mi nechceli spat, ale uz som ich to naucila. Bol to boj, ale stalo to za to. Doktorka povedala, ze do minus 5 mozu spat vonku a riadne zababuseni, ale ja ich davam von, len ked je nad nulou, aj ked uz teraz nemusim, kedze mi spia vnutri.

luliu
4. dec 2013

@majka0610 nechapem preco sa ti to nepaci 😉. Bud rada, ze ti tak pekne vonku spinka. S dcerkou sme boli vonku pravidelne v treskucej zime, v snehu aj 4 hodiny. So synom sme take stastie nemali, ten v kociku odmietal spavat

horana
4. dec 2013

Ano, nechavala som bezne aj na mraze od maleho babetka (snad 3 - 4 mes ked si spominam), zababusene poriadne. Lebo v kociku a na vzduchu mi spali lepsie, hlavne obedny spanok. Vonku mi jedno aj potom druhe dieta spali dlhsie, hlbsie a kvalitnejsie.
Ale ked boli minusy strieska bola zatesnena dekami tak, aby bol zostal len maly "priezor" na vzduch, aby bol "vnutorny okruh" ktory si dieta dokaze tak akuratne trochu vyteplit dychanim, mohlo by byt totiz pre male narocne v mrazoch tak dlho nosom spracovavat uplne mrazivy vzduch. Praxou som zistila kolko kedy treba aby malo babo teply aj nostek po zobudeni.

zahradka76
4. dec 2013

@majka0610 ahoj ja nepatrim medzi zastancov dlheho spanku na "cerstvom vzduchu" cez zimu. Kvalita ovzdusia je cez zimu o mnoho horsia ako cez leto a to je uplne jedno, ci byva clovek na dedine alebo v meste. Na dedine chce skoro kazdy usetrit, tak kuri nielen drevom ale aj kadecim a v meste sa zase vdaka inverzii cez zimu drzia splodiny z aut atd. dole, t.j. nerozptyluju sa do atmosfery. Staci predsa vyjst von z domu cez zimu a väcsinou je citit smrad, takze to hovori samo za seba. Ale nech si kazdy robi, ako uzna za vhodne. Hlavne mi tu nezacnite pisat, ze ved je vsetko znecistene, potraviny atd., nemam chut sa tu zase s niekym dohadovat o tom, co je vsetko skodlive. 🙂

saurian
4. dec 2013

@majka0610
ak je drobec dobre obleceny, v kociku kde mu nefuka a nenasnezi, je to v poriadku. cerstvy vzduch mu skor prospieva ako skodi. ja som so starim tak chodila, popripade ho nechala spat pod oknom ci na verande, vzdy tam prespal viac ako vnutri.
a s mladsim ten musel toho casu na mraze (a to aj tych -15) travit este viac casu, lebo starsi chcel byt stale vonku. tiez tam prespal dlhsie ako vnutri.
oba boli potom spokojnejsi, chutilo im jest, lepsie spali aj v noci. chori z toho neboli. takze mozes bez obav dovolit svokre, ale aj ty tak mozes s drobcom ist. a ked budes s nim prospeje to aj tebe, ja som sa tiez vzdy citila lepsie, aj ked uz mi ta zima niekedy vonku liezla na nervy, zvlast ked bol drobec maly a len sa "kocikovalo".

dada7701
4. dec 2013

@brita a ako si ich naučila spať vo vnútri ?

victory1
4. dec 2013

@majka0610 ..zalezi, ci ti vadi, ze babatko spinka vonku, ked je so svokrou, alebo ti vadi, ze svokra neopatruje tvoje babatko, podla tvojich predstav.... 😉

Moja dcera sa narodila zaciatkom decembra, takmer od zaciatku sme chodili na prechadzky po vonku a spala ako zarezana. Dokonca, ked sme prisli a spinkala, dala som ju s kocikom na balkon a spala dalej... Myslim, ze dve-tri hodinky spanku vonku pre babatko nie je ziadna hrozba... 😉 ..samozrejme ak je pod dohladom a v pripade vetra a zhorsenia pocasia sa babatko zaprace do teplucka... 😉

moni244
4. dec 2013

ahoj, ja mám dcérku narodenú v januári a do 4 mesiacov spávala jedine von, bolo jedno, či sneží, mrzne, prší, doma spala len 20 minút, von potiahla aj 3 hodiny, ale ja som sa musela aktívne prechádzať, takže mráz nemráz, spala von od mesiaca

ivanakir
4. dec 2013

Moji obaja synovia spali oooovela lepsie vonku ako dnu a to som musela aj kocikovat- ked kociar zastavil, boli hned hore.... Takze sa chodilo vonku aj ked bolo - 15 a to aj na 3 hodiny ....A niekedy sme sa striedali....Babatko pekne v teplucku a my sme mrzli 😀 😀 😀 ale ja som sa tesila vzdy na prechadzky, ja tiez neviem obsediet doma..... A ked sa to zmenilo, ze mi zacali spavat lepsie doma, tak sme spali doma a vonku len na prechadzky!!!!!

bosoriak
4. dec 2013

@majka0610 Dcera sa narodila v januari a po dvoch tyzdnoch mi kludne vonku spavala 3-4 hodiny. Dala som ju na terasu a ja som bola vnutri. Pre mna lepsie, aspon som sa nemusela trajdat po vonku potom, ked bola hore 🙂
Druha tiez spavala vonku, ale to uz som chodievala von so starsou, takze podla toho, ako sme boli vonku.

charlie1980
4. dec 2013

@majka0610 Neviem, ako stare je tvoje babo, ja som s malym zacala chodit von uz po 2 tyzdnoch, ale naozaj len velmi kratko, aj napriek tomu, ze uz v porodnici po prvom kupani dostal sopliky. Cim viac som s nim chodila von, tym lepsie sa uzdravoval. Ked mu sopliky presli, zacala som ho vykladat v kociku na 1-2 hod., samozrejme treba ho poriadne zababusit, ked su mrazy, radsej nie, ani ked je hmla. Detickam to len prospieva. Znama ma o tyzden starsie babo a ona s nim chodi aj na 3 hod. prechadzky a este neochorel. Takze sa neboj.

zuzkalujza
4. dec 2013

Keď bola Lujzička malinka cca 9 - 10 mesiacov bolo vonku strašne zima. Vtedy klesali teploty aj po -10. Tak som sa radila s lekárkou, či ju mám dávať spinkať von do kočíka ak je tak zima. Ona mi totiž spala iba v kočíku vo vnútri nie. Lekárka povedal, že v pohode aj na 2 - 3 hodinky, len cez kočík treba prehodiť plienočku, poprípade deku, tak aby si tam trošičku nadýchala. A musím povedať, že aj tak spávala. Niekedy aj 4 hodiny. Nikdy z toho neprechladla, ani nič iné. Takže smelo 🙂 Studený a vlhký vzduch je na dýchanie vraj najlepší 🙂

majka0610
autor
5. dec 2013

no mne to vadi kvoli tomu, ze v tom case, ked spi vonku nie som doma, takze ju nemozem skontrolovat a necely mesiac dozadu dcerka vybrala 2 antibiotik a mala zapal mocovych ciest a vysoke teploty a ani po dobrati leikov nemala moc v uplnom poriadku, teraz v decembri musime opakovat odber a bojim sa, aby ju to znova nechytilo....neviem, mozno som paranoidna, ale myslim, ze jej uplne staci, ked ju vezmem von na hodinu, dve denne

hemetre
5. dec 2013

Moji spavali vonku lepsie ako vo vnutri, bud na prechadzke alebo len som ich uspala , odstavila a odfukovali aj tri hodky v kuse, ja chodim von prsi neprsi, v zime stale, teraz mal drobec rok, a ked mi zaspi z obednej prechadzky v kociku, dobre zababusim, aby mu nefukalo, a uz len nakukam kedy vstane 🙂 .