Špáranie v nošteku. Ako to riešite vy?

other_side
27. feb 2009

moj maly si zacal asi pred mesiacom sparat v nosteku, nikdy predtym to nerobil. ale on si tam nespara tak, ze by tam nieco "doloval" 😀 ale skor tam ma len ten palcek strceny. uz som ho na to aj upozornovala ale v poslednej dobe ked mu poviem nech si prstek vyberie, tak sa na mna hneva ze mu to stale hovorim ale palcek z nosteka aj tak nevyberie. vonku to nerobi, len doma. snazim sa ho aj zamestnavat aby sa tomu vyhol ale on si vzdy na to najde chvilku 😠 robia to aj vase deti? ako taketo nieco riesite? diky za radu 😅

barborenka
27. feb 2009

no robi to aj nasa mala ale zatial to tiez neriesime lebo ani my nevieme ako,len ju vzdy upozornime,niekedy prestane inokedy nie,ona tomu hovori ze tam ma pavukov,tych sa boji tak aspon ze ich nepapa 😅

other_side
autor
27. feb 2009

tak nastastie to ani moj maly nedava do ust 😅 len si tam ten prstek v tom nosteku lebedi 😠 🙂

barborenka
27. feb 2009

no sak hadam nam niekto poradi...........ja sa bojim toho aby to nezacala robit vonku

other_side
autor
27. feb 2009

ved prave. a ak sa to da, teda je nejaka finta ktora by ho od toho odradila tak budem rada, lebo nechcem aby sa to stalo jeho zlozvykom.. to nech si radsej ohryza nechty 😨

other_side
autor
27. feb 2009

a potom zalozim temu ako odnaucit dieta od ohryzania nechtov... 😀

barborenka
27. feb 2009

no ale aspon pokrocime 🙂 ,vriesime jedno,budeme zas druhe,moja mala aj ked nahodou nieco odtial vytiahne tak to ide hodit do kosa,minule sme ju sledovali ze co urobi,ona si vazne mysli ze su to pavuky,to sme jej povedali hned na zaciatku,lebo neviem ako by to inac dopadlo

vinifred
28. feb 2009

Podľa mňa je to iba decký manier...ja by som mu nehovorila nič,ak to uvidím,jednoducho mu rúčku odtiahnem ,zoberiem ho za ňu a odpútam pozornosť,napr.poď sa pozrieť,teraz som videla letieť vtáčika,aký bol pekný... 🙂 Ja to tak robím a stále čumákujeme von z okna.. 🙂Alebo niečo podobné... 😉
Naša malá si tiež uvedomila,že má nos a niečo v ňom,občas pošpára,ale vždy jej poviem,fúúúj,to sa nerobí,všetci sa Ti budú smiať a blá,blá,urobím z toho dosť slušný monológ ,kde vystúpia deti a pani riaditeľka v škôlke a pod.až sa chytí a zabudne,čo vlastne robila... 🙂

alon111
28. feb 2009

tak moj si sprta v nosteku cely den ale nastastie to zatial neochutnal,len ked tam nieco najde tak po mne vrieska aby som mu ten soplik hned dala dole z prsteka 😉 ja mu vysvetlujem ze su to bacilky ktore mu robia neplechu v nosteku a musia ist rovno do kosa. 😉

hasleerka
28. feb 2009

jej tak aj my máme podobný problém, len s tým že my si špárame a dolujeme odtiaľ kozičky ... našťastie ich neskúšame ale beží za mnou že mama aha kozička, utri 🙂

edita33
28. feb 2009

uz tu raz o tom bola tema,a ja som pisala ze moj starsi stale doluje v tom nose daco,tak radsej ich podchytte od mala,lebo ja mam z nim problemy,,najprv sme boli na vysetreni ci nema mrle,ale neboli,takze je to zlozvyk,,ale hanba v skole,ked ho ucitelka stale napomina,,no ☹ fuj,,tak som sa zahanbila na rodicku,ale som jej vravela ze ten zvyk ma od mala ,a neviem si s nim poradit,,uz som mu nakecala take veci,ze si nenajde frajerku,alebo ze mu raz ostane prst v nose,ze si ho budu doberat starsie decka v skole,ani po dobrom ani po zlom,,proste nevie co z prstami,tak sup ho dnu,,predtim braval aj do pusy kym chodil do skolky,ale to som ho uz surovo bila po ruke,,na svoj vek by uz mohol pochopit,ze mu nechcem zle,,

other_side
autor
28. feb 2009

hladala som takuto temu lebo viem ze admini nemaju radi ked sa vytvaraju zbytocne nove temy a o tom istom, ale nenasla som.. inac aj mna napadlo ist s tym k doktorke ci nema mrle ale bola som predvcerom ale s niecim inym a zrovna toto som jej zabudla spomenut 😒

saara1
3. mar 2009

Baby, ja som problem so sparanim v nose u mojej dcery vyriesila. Dostali sme CDcko od Marie Podhradskej piaty diel s pesnickami pre deti. Je tam jedna pesnicka, kde sa spieva ze... na Dorku je velka ponosa, ze si strka prsty do nosa. nerob ze to mila Dorka, budes mat nos jak uhorka... Vsetky pesnicky su strasne mile, dcerke sa pacia a rada si ich pospevuje. Hned pochopila o com sa spieva a po par dnoch sa prestala vrtat v nose. Bez mojho nabadania, sama od seba sa rozhodla, ze to uz robit nebude. Predtym to robila stale a nereagovala na upozornenia. Este sa obcas povrta, ale to tak max. raz za den na chvilku a len vtedy, ked si to uz naozaj potrebuje vytiahnut... No strasne sa tomu teraz vytesujem.

other_side
autor
3. mar 2009

saara, to je vyborny napad, my mame tiez doma dve cd Marie Podhradskej, ale zrovna to o ktorom pises tak to nie, ale hned ked pojdeme do mesta tak ho kupim.. malemu sa tiez tie piesne strasne pacia a mozno by to zabralo aj na neho 😅 velka vdaka za skvely napad!! uz len pockam ci to zaberie, a ked bude hrat ta piesen tak mu ju dam hlasnesie a budem prizvukovat o com sa tam spieva 🙂 uz sa tesiiiim 😵

hasleerka
4. mar 2009

saara no super za radu, tú pesničku máme aj my , hned zajtra púšťam, ak by to malo niaky účinok ... len neviem, ked ona si tam spara, len ked potrebuje vydolovať kozičku a potom už nie

other_side
autor
4. mar 2009

haslerka 🙂 tak ako prevenciu by si mohla )) ale zase ked si len vybera kozicku tak je to v poriadku si myslim 😉

hasleerka
4. mar 2009

other tak to si ma utešila, inak nie vždy sa jej podarí niečo vytiahnuť, tak zajtra je to radšej pustím