Spinkanie na brušku

radulienqaaa
19. jan 2016

Ahojte maminy, chcem sa informovat, kedy ste zacali davat deticky spinkat na brusko. My mame 11 dni a moja mamka vravi, ze uz v pohode mozem davat (vychovala nas 5tich 🙂), no ja sa stale bojim mojho drobca dat na brusko. Je potrebne uz davat, aby sa rozvijali svaly krku a ruciek?? Dakujem 🙂

bajana
19. jan 2016

@radulienqaaa počas spánku sa žiadne svaly rozhodne neposilňujú...poloha na brusku zväčšuje riziko SIDS

lulu0123
19. jan 2016

@radulienqaaa na brusko davaj pocas bdenia kludne aj teraz a aj 5 krat denne kazdy den

stanusa89
19. jan 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

Dobre ti radi maminka, mozes kludne dat uz spinkat na brusko🙂

sissy27
19. jan 2016

@radulienqaaa moja od príchodu z pôrodnice, takže od nejakého 4.-5.dňa spávala len na brušku... živá, zdravá, v pohode, zaspávanie aj spánok bez problémov... proste kedysi bolo tak, teraz je onak a za 10 rokov bude zas inak...

zdena12345
19. jan 2016

zalezi ako sa dietatku dobre spinka. My sme davali na chrbatik bokom a aj tak sa nam vzdy pretocil len presne na chrbat a potom zas mal obdobie kedy daval hlavicku len do jedneho boku a tiez sme s nim mohli robit co sme chceli🙂 na brusku nam zacal sam spavat asi okolo pol roka tusim. No v spanku sa ziadne svaly neposilnuju. Asi by som sa tiez bala ze sa zadusi lebo take mimino ozaj este ten pohyb moc neovlada. Uz si nepamatam presne ale bolo to uz hadam aj mesiac- dva ked zacal lepsie ovladat pohyb hlavicky a v tom pol roku som sa uz ozaj nemusela bat ze by sa udusil. To uz si vedel sam vyriesit🙂
Mozno keby ste tak moc chceli tak cez denny spanok ale v noci by som sa bala.
V nemocnici davali deticky co mali zltacku slnit za okno a tam ich otacali, cize lezali aj na brusku- uz od narodenia. Takze evidentne sa z toho nezomiera. Skor len strazit aby sa nic nestalo

lucka1987
19. jan 2016

@radulienqaaa skus si precitat najma toto. pisu ze spanie novorodencov, sice priamo nevedia k SIDS , no k nahlemu umrtiu novorodenca dochadza najma v tejto polohe....
ja som davala na brusko kym bdel, ked spal nie... uz len pre moj osobny dobry pocit..

martinka13
19. jan 2016

Ja som deti na bruchu nechávala spinkat keď sa samé pretocili. Je pravda, že v tejto polohe častejšie dochádza k SIDS.

siska53
19. jan 2016

@radulienqaaa spinkat v tom case na brusko nie. Na brusku somnoch nechaval spinkat az vtedy,ked sa sami na brusko pretacali a nebavilo ma ich stale znova pretacat na chrbatik.

Ale na brusko som ich daval za bdeleho stavu na trenovanie zdvihania hlavicky-vzdy na par minut a bola som pritomna.

lusyke
19. jan 2016

Tak to ma ani nenapadlo v takom case davat na brusko. Ved by som sa bala ze sa zadusi. Na brusko som davala iba pocas bdenia a to spociatku iba na kratky cas, podla toho ako vladala udrzat hlavicku. Vzdy som ju nechala spat na chrbatiku alebo na boku. Prvy krat zaspala na brusku az vtedy ked sa tak sama pretocila. Nieje to k nicomu dobre..