Spinkanie vo vlastnej izbe

katuskamala1
28. aug 2022

Ahojte.
Prosim vas o vase skusenosti (maminy co to uz maju za sebou) - kedy ste dali vase deticky spinkat von z postieľky do svojej izby a teda postele? Prve dietatko slo az pred 3rokom,lebo neprespaval cele noci a bolo pre nna lahsie mat ho pri sebe. No teraz druhe dietatko ide mat na jesen 2 roky, uz dlho prespi celu noc i zaspava sama, no stava sa,v noci ze sadne si, popozera, lahne, alebo zamrnči ked sa jej nieco zle sniva, tak ju hladkam kym sa ukludni a spinka. Uvazujem, ci je uz cas ci este pockar...

hennyinnsbruck
28. aug 2022

Moja spavala somnou do 3,5roka…obcas som Dovtedy skusala ,vydrzala tam 1-2noci (v noci ale prisla kumne) tak som to nechala tak … raz to klaplo a uz spi od maja vo svojej posteli😊

simona92101
28. aug 2022

@katuskamala1 cez den sme skusali od 1.5 roka,na noc od 2 rokov.uplne bez problemov,spi lepsie ako ked bola s nami v izbe

ivangeline
28. aug 2022

pred 2r sli obe 🙂

simona1306
28. aug 2022

No ja som svoju malu dala do samostnatnej izby ked mala 7 mesiacov.

alexka89
28. aug 2022

@simona1306 😱😵

gumkac19
28. aug 2022

@katuskamala1 môj (2rocny) spí vo svojej izbe od 6tyzdnov, prv spal medzi nami na manželskej posteli, potom sme skúsili dat do jeho izby, pekne spinkal, ja som v noci vstávala k nemu (má tam aj veľkú posteľ, keby náhodou potreboval niekoho v izbe) aktuálne spí ešte v postieľke, to asi az tak okolo 3r presunieme na veľkú posteľ, ale je spokojný, lepšie spí sám ako s nami (pár krát ho máme aj v spálni s postielkou keď príde návšteva...)

simona1306
29. aug 2022

@alexka89 ? nerozumiem tomu komentaru

alexka89
29. aug 2022

@simona1306 že tak malé dieťa a sáme v inej izbe spáva?a to keď plače ako ho počujes?sa nebojis ze sa mu v noci niečo stane a ty si vklude Spiš v inej izbe...ako je to tvoja vec ale premena nepochopiteľná

simona1306
29. aug 2022

@alexka89 ved mam vysielacku pri uchu, pocujem vsetko, ked zaplace, idem tam. Stat sa babatku moze aj ked je s rodicmi v jednej izbe, dom nemame 800m2, za dve sekundy som pri nej. Neviem, ale od kedy som mama, hlbokym spankom som nespala. Pre mna je viac nebezpecnejsie spat s babatkom v jednej posteli napriklad, a nechapem to .

nicol_10
30. aug 2022

Naša spi sama vo svojej izbe od 11m a bola to veľmi dobrá voľba,nakoľko sa oveľa lepšie vyspí, keďže ju muž budil svojim chrapanim. Pekne aj zaspí sama ci cez deň alebo večer

nykkushka
30. aug 2022

My sme malého od narodenia nechávali spávať v jeho izbe, postieľke. Striedali sme sa pri ňom s manželom. Po roku tam už bol sám a ten spánok je úplne iný, 100x lepší (keď nerátam zuby, chorobu...) pretože sme sa navzájom blúdili. A vôbec nemám pocit, že by sme boli nejakí krkavči rodičia...

simona92101
30. aug 2022

@alexka89 predpokladam ze nema babatko izbu na druhom konci domu.a co by sa mu mohlo stat?existuju vysielacky,monitor dychu..a samozrejme tak ako kazda mama,spi na pol oka urcite 😉

simona1306
30. aug 2022

@nicol_10
@nykkushka
@simona92101 dakujem baby, uz som mala pocit co som to za matku, ked som nechala malu spat vo svojej izbe :D ale ano, aj my sme ju preto dali do svojej izby, lebo sme ju budili. Kupili sme shitovu postel z ASKA , takze vrzga aj vtedy ked sa chcem len poskriabat, nehovoriac o tom, ked sa moj 100kg manzel pretaca. Navyse, chodi do prace na 5 a mala sa vzdy zobudila na budik. Od kedy je u seba, o pol 8 zaspi, a vstava okolo 7, takze najlepsie rozhodnutie ake sme spravili.

katuskamala1
autor
30. aug 2022

@simona1306 no presne preto uvazujem, ze ju dam, lebo veru manzel ju budi, najma rano ked ona by este vstavat nemusela :D
Dakujem vsetkym za skúsenosti

simona1306
30. aug 2022

@katuskamala1 ja si myslim ze to je v pohode, ved pises ze ma 2 roky, to uz vobec nie je male babatko. Akoze, mozno dat do tej izby nejake pohodlne kreslo alebo valendu, nech tam mozes aj ty spat snou ked to bude potrebne a vybavena vec. Nevidim na tom nic zle

papi30
2. sep 2022

Je to individuálne, niektoré mamičky tak iné inak. My sme malej zariadili izbu keď mala pol roka a presunuli postieľku tam. Kedze od malinka prespala celú noc, nemali sme s tým problém. Samozrejme monitor dychu, a pootvorene dvere sme mali, lebo čert nikdy nespí ale odkedy som mama, nemala som ešte tak hlboký spánok aby som nezachytila prvé zamrncanie. A či sa mám postaviť z postele a spraviť pár krokov k postieľke u nás alebo vo vedľajšej izbe, je to už jedno. Vaša má už 2 a ako píšeš, sama zaspáva a prespáva noc, tak by som vôbec neváhala ak máte detskú izbu.