Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Spoločné spanie s dieťaťom v manželskej posteli. Hrozí podľa vás pád?

Spoločné spanie
zuba1987
11. aug 2019
Ahojte, tie co spite s babatkami v spol. manz posteli, stalo sa vam niekedy, ze babo spadlo dole v noci? Mna s tym strasia, ze ked zacne lozit v noci mi spadne. Mame postielku bez bocnice prisuchnutu k posteli, ale vlastne tam nespi, len mam lepsi pocit ze tam je a nie hned koniec postele.Spinka na posteli aj cez den. Ked zacne lozit, moze mi spadnut dole ked sa cez den zobudi? Teraz sa iba pretava, ked sa cez den zobudi mrnci iba.
Ako ste to potom riesili? Padlo niekomu babo dole?
pininka1
11. aug 2019
Mne spadla keď mala tri mesiace, lebo som si myslela že sa ešte neotaca a ona sa otočila.
vilma7
11. aug 2019
Áno, môže ti spadnúť dole. Kúp si bočnice na posteľ, budeš mať väčší kľud. Ja som mala jednu stranu bez bočnic ale tam zas na zemi matrac. A áno, spadol mi raz syn, na ten matrac. Mal obdobie kedy sa dal v spánku na 4, a lozil po celej postelí. Vždy bol niekde inde 🙂
lenka2710
11. aug 2019
@vilma7 moja spavala v postielke,vo veľkej posteli som ju nechala spat,az ked som videla ze dokáže zliest sama a mala som dllllho posielku prisunutu k posteli,až sa neskotula v spánku
hettinka
11. aug 2019
@zuba1987 mna spadla z postele dcéra v 5 mes. Ešte ani nelozila, len sa trochu plazila. Spala na veľkej posteli u babky, zboku ešte vankúš, neviem, ako odtiaľ vyliezla.
V noci spávala medzi nami, keď sa zobudila, boli sme hneď hore aj my, to som sa nebála. Ale samé dieťa na posteli by som už nenechala.
Keď začala spávať potom neskôr v svojej veľkej posteli, mali sme až do 6 rokov bočnicu.
ptmt1011
11. aug 2019
Mne ani raz deti nespadli. Spali medzi mnou a manželom. Staršia už sem tam spí na poschodovej,ale keď veľmi chce tak spím s nimi oboma dole. Ako bábätká nespadli.akurat dnes ráno staršia 5r. Spadla,lebo ležala na kraji
timilv
11. aug 2019
Nám tiež spadla keď mala niečo po pol roku, lebo naša bola taká, že nezaplakala keď sa zobudila... Tak sme si raz nevšimli, že je hore, dostala sa ku kraju postele a spadla. Ale našťastie sme nemuseli ísť ani k doktorke. Kamarátke presne v ten istý deň spadol z postele syn a oni už museli ísť k doktorovi lebo ako dopadol na koberec tak sa mu podarilo škaredo si odtieť tváričku
candii
11. aug 2019
Jasné že môže spadnúť. Ja som sa zobudila a malého som mala pri nohách. Podľa mňa keď sa už dieťa riadne otáča a pretaca je to aj celkom nebezpečné. A aj matka, aj dieťa potrebuje svoj priestor .. 🤷
laska201
11. aug 2019
Moj najstarsi vie spadnut aj teraz a to ma 11rokov proste sa stale otaca celu noc.za to mensi lezia ako dosky a to sa tlacime 5ti v nasej posteli.ale ako babetka boli vzdy v strede takze nespadli.
lula313
11. aug 2019
Väčšina deti, čo spi s rodicmi, raz spadne, preto dcéra už od 6 mesiacoch spala v postieľke. A v porovnani s kamoškami mi nikdy nespadla z postele. Niekedy mi tie Maminy pripadajú ako Alenka v Ríši divov. Minule sa cudovala jedna kamoska, že jej ročný syn skočil z jedálenskej stolicky šípku, lebo ho nepriputavala🤦🏽‍♀️
sue
11. aug 2019
@zuba1987 obe deti spávali s nami a nikdy nespadli 🙂
merickat
11. aug 2019
Mne starsi syn spadol z postele tak, ze vyliezol z postielky prisunutej k posteli a to tam boli nahadzane vankuse paplony barzco. Zrazu puf a 4 mesacny na zemi. Dodnes pada, ma 2,5 ale uz sa na to ani len nezobudi 🤷🏻‍♀️ Mensi spi v postielke od narodenia
eliska13
11. aug 2019
@zuba1987 áno mne syn spadol ako 6 m zboku postieľka všade okolo vysoké paplony a po večernom zaspati do hodiny bol na zemi deti lozia, prehadzujú sa po tej skúsenosti už len bočnice, alebo vl.postielka, ale keď sú deti staršie aj cez postieľku sa prehodi, alebo nohu zdvihne a vyštvera sa
ladyvi
11. aug 2019
Spadla 1x a to som davala sakra pozor aj tak sa stalo. Nastastie spadla do deky pri posteli, a videla som ze ten pad bol neskodny, tak bol z toho len smiech. Ale zazila som na chirurgii, ked sme lezali, dievcatko,ktore spadlo z postele nizkej a ten pad bol tak nestastny na rameno, ze musela byt 2x operovana, cela zafixovana. Poznam aj pripad kde spadlo babo a bolo z toho krvacanie do mozgu ale skoncilo to stastne, dieta zachranili. My sme spali spolu, ale teda ja som mala vsade vankuse deky rozhodene, postel prirazena k stene, z druhej strany postielka. A aj tak raz spadla. Ono v 99% sa pri pade nic nestane, ale tie zbytocne stresy, ked spadne na parkety ci kachlicky a clovek musi utekat na pohotovost.
janinah
11. aug 2019
Spadne z postele akonáhle sa vie otočiť,ani nemusíš čakať na lezenie.Takže ozaj treba rozmýšľať čo sa bezpečnosti týka,nie je to sranda taký úraz môže skončiť aj zle.
sonicka96
11. aug 2019
Áno syn mi pred pár mesiacmi spadol a mal odrete uško ale nič hrozné inak 🙂 ani do nemocnice sme nešli... Ja by som to tak neriešila... Deti spadnú z hocičoho 🙂 z gauča aj keď už vedia ísť dole,z bicykla 🙂 ale je to šok keď spadne z postele ja som potom nespala 2h a kukala na neho či dýcha a či sa mu niečo nerobí+ som revala ako keby sa mu stalo niečo horšie 🙂
laska201
11. aug 2019
Deti su ako z gumy.mne je dodnes zle ked si spomeniem ako mi maly letel zo schodov.to bol extrem sok viac pre mna ako pre neho.a to par sekund pred tym mi spadol zase z nocneho stolika aj ten letel prec.a maly mal hrcu na hrce takze komplet cele celo modre.
saskia_98
11. aug 2019
@zuba1987 cez den hej, moj mi uz tak spadol, preto cez den spi vylučne v postielke ale v noci spi pri mne na posteli ale postel mam prisunutu k stene že sa nema kde skotuľať aj keby lebo už veľa cestuje ..
andrejka1974
11. aug 2019
moje vzdy od narodenia spali v postielke
jana_eyre_2
11. aug 2019
mne padol najmladsi, preliezol bocnicu a tak spadol este z vacsej vysky 🤷 uz bol vacsi.. stava sa pri deckach vselico.. starsie mi napriklad z postele takto nepadli.. v ich spanku sa mi to vsak nestalo, ked boli malicky ani pri jednom.. boli pri stene a ja som bola ma druhej strane..
mischelin89
11. aug 2019
Ano maly v noci putuje. Prvykrat spadol v 5mes, v spanku odstvornozkoval z mojho narucia, zobudil ma plac. Ma skoro dva a ked sme niekde mimo domu, casto padne aj teraz. Doma sme rozmontovali postel a spime na matraci a rostoch, maly vedla jeho matrac a rost, z 2 stran stena z jednej ja. Pre mna jedina moznost pokojneho spanku. Minule som ho nasla polkou tela na podlahe a polkou na posteli 😃
ellieellie
11. aug 2019
Naše deti síce nespia s nami, ale minule som stretla vonku jedno dievčatko, nemalo ani dva roky a malo zlomenu klucnu kost!! Spadlo v noci z manzelskej postele...
ziarifka
11. aug 2019
Zrušili sme posteľ keď mala dcérka 7m. Spali sme na zemi na spojených matracoch 140 + 90 cm. Luxusné a bezpečné letisko pre všetkých troch. Predtým spala medzi nami a veľakrát som ju v noci našla na kraji pri našich nohách
meadow1
11. aug 2019
@zuba1987 My sme dali matrace na zem, lebo ako začala loziť tak to bolo fakt nebezpečné. Zatiaľ také provizórne riešenie, ale som pokojnejšia.
prettiness
11. aug 2019
@andrejka1974 aj moje ale na to sa nepytala...
bratova mala si okolo roka zlomila ruku ked im spadla z postele, kamaratke spadol syn na hlavu nemal ani pol roka 🤐 ale poznam aj take co nespadli ani raz ale mali ich medzi sebou alebo mali bocnice na posteli...
janapeterjana
11. aug 2019
@merickat Tie deti su uzasne, spadne z postele a ani sa nezobudi 😃
merickat
11. aug 2019
@janapeterjana ja kukam vzdy jak puk 😂 treskne, idem ho zdvihnut a vtedy pootvori oci, ze co sa to s nim stalo vlastne 😃
simca06022011
11. aug 2019
Nie takto nám nikdy dcera nespadla. Za to z detskej postieľky vyskočila rovno na hlavu, to mala cca rok. Ako bábätko sa skotulala otcovi, lebo ju nastajloval na moju polku postele, do vankúša a tak, a ona sa mu otočila a... Asi 3-4m mala. Ale naša väčšinou u seba v posteli spala. Ako 2,5 ročná už dostala 160cm postel, a iba chvíľu mala bocnicu. Iba sme sa na tom udierali všetci 😁
xxxkatka
11. aug 2019
@zuba1987 Naozaj myslis, ze ziadne dieta spiace s rodicmi v posteli nespadlo a len ta strasia?
vilma7
11. aug 2019
@lenka2710 môj začal iba plaziť v 10.mes.a máme veľmi hrubý matrac, takže aj ako 2,5 r. si musí pri zliezaní dávať pozor. A v noci mi pri lození kraj postele nevidel...raz som počula iba mama, mamaaa a on visel z postele dolu ale ešte sa nejako držal
bluka2
11. aug 2019
Spí už 7 m a nikdy nespadol...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli