Spoločné spanie verzus vlastná postieľka

skumavka
13. jan 2017

Ahojte. Opat raz tema spanie🙂 Mam 7 mes.chlapceka, ktoreho stale dojcim, rano, popoludni a vecer no a samozrejme v noci x krat. Popritom pekn papa masovo zeleninove aj ovocne prikrmy. Problem je v tom, ze v noci sa mnohokrat budi, uz to ani nepocitam a stupnuje sa to, v podstate chce byt pricucnuty nonstop. Mam ho teda v svojej posteli, lebo ho nevladzem neustale prekladat. Inak, detsk postielku mam tesne prirazenu k nasej posteli a bez bocnice. No ani to mu nestaci. Mna velmi boli chrbat a leza celu noc na jednom boku sa mi neda. Spolocne spanie ako take by mi nevadilo, problem je, ze jeho potreba upokojova sa dojcenim sa stale stupnuje, ako vravim, pricucnuty prakt.nonstop. Rano vstavame dolamani a aj maly dost dospava cez den, zrejme tiez nie je dost dobre vyspaty. Mate nejake rady ako z toho von? Ak obmedzit nocne dojcenie, resp.naucit ho spinkat v svojej postielke, hned vedla nas? Vdaka.

germaniawerks
13. jan 2017

stupňuje sa pretože ťa chce mať pod kontrolou a nechce sa pustiť tvojich cecíkov ktorými sa môže uspokojovať kedy sa mu zachce. každé decko sa osamostatňovaniu bráni pretože tým stráca moc. samostatnosť musí vždycky inicovať rodič tým že decko zdravo odtláča. inak si vychová na ceckoch malého cudzopasníka

beatrix85
13. jan 2017

Sama si si ho takto naučila a teraz ťa to obmedzuje. Nerozumiem matkám, ktoré si takto chorobne nafixujú deti a neurčujú im primerané hranice ich aj rodičovského územia. Buď sa necháš naďalej v "kľude" vyciciavať, alebo prejdeš k radikálnej metóde. Zavrieť do postieľky a pár dní, možno týždňov sa nevyspať kôli jeho revu. Každé správanie vymizne, keď nebude podporované.

janulka_petkulko
13. jan 2017

náš malý spáva v postieľke, ale keď som ho prestávala dojčiť, vstával k nemu manžel, vtedy si trochu poplakal a zaspal, keď som k nemu vstala ja, vtedy plakal a plakal...tak skús napr. toto, každé dieťa je iné, ale hranice mať treba, dieťa musí vedieť a zažívať, že je milované, ale k tomu potrebuje práve tie hranice

lilli19
13. jan 2017

nemoze to byt sposobene len nepokojom pri zubkoch? nasej malej ked isli zuby tak bola nacucunuta, inak si na mlieko ani nespomenula....mozno to vobec netreba radikalne riesit ako ti tu radia zavriet do postielky a nechat revat!!! toto ja nikdy nepochopim...maly je este malicky ma len 7 mesiacov, isteze prestane plakat lebo rezignuje, nie preto ze pochopi preco za nim nejdes ked ta potrebuje...deticky maju vselijake obdobia, treba chvilu pockat kym to prejde a nie nechavat deti "vyplakat" ved si zvyknu....

zenegar
13. jan 2017

tiež si nemyslím, že sú namiesto nejaké radikálne riešenia.... veď dieťa nebude matke prisaté na prsník do dospelosti. U nás zabral cumlík, aj keď som sa tomu dlho bránila ho používať. Ale z cumlíka dieťa vyrastie, dá sa jednoducho jedného dňa "stratiťˇ" keď už bude väčšie. Tiež som mala dcéru, ktorá bola spokojná v noci len keď bola na prsníku a bolo to po čase veľmi únavné. Potom zas boli problémy v noci, ak sa stratil cumlík 😀 😀 ho potme hľadať...🙂 S cumlíkom si myslím, že sa dá spiace dieťa aj preložiť do postieľky a takto ho pomaly zvyknúť spať samostatne.

lululilien
13. jan 2017

@skumavka ... pred spaním som mu začala robiť mliečne kaše.

miciluci
13. jan 2017

To su take obdobia,aj my sme si tym prešli.pomohlo mi najviac to,ze som kojila poleziacky,cize som sa častokrát ani nezobudila a maly sa kojil sam.dodnes (ma3,5r)spáva so mnou a prespí celu noc-nijako som ho to neucila,nenechala vyrevat,prosto to dieťa sa to naučí postupne same.a ver mi,ze moj krpec bol hore tiez vela krát za noc🙂
.stanovovat hranice 7mesacnemu-osobne si myslim ,ze je to nezmysel-to dieťa nema šancu este ani pochopiť, co to znamená.je to male babetko.mozno by som, ked tak skúsila cumlík,nas ho odmietal-z čoho som sa tešila zasa neskor-nemuseli sme oducat🙂
Drzim palce!

jabucko
13. jan 2017

@beatrix85 ... si tak vlastne nastavila tak?

krukky
13. jan 2017

@beatrix85 ty kokso asi budes matka roka ci?? 🙂
Ja mam rovnaky problem ako zakladatelka temy a nie je to o tom ze som si ,,chorobne nafixovala dieta". Nepatrim ani medzi biomatky,ktore respektuju vsetky knihy a odporucania. No zial (alebo vdakabohu?)moja mala ma v noci chce milionkrat... a tiez sa snazim z toho kruhu dostat ale urcite ju nenecham revat ako ty kazes. A myslim ze aj ked som od zaciatku materstva urobila nespocetne mnozstvo chyb,nie som taka chladna...

vercada9
13. jan 2017

Nas bude mat v marci dva roky a spava pri mne...postielku uz ani nemame...od pol roka kedy bol este kojeny spal uz pri mne,teraz uz sice mlieko necicka,no vidim na nom ze je spokojny...sice nemam najkvalitnejsi spanok,no aspon spim celu noc lebo maly vie ze som pri nom a nehlada ma...

katkakovac
13. jan 2017

Moje deti spia od narodenia vo vlastnej izbe a vo vlastnej postielke. Ked mel starsi 8 mesiacov, chodili sme mu podavat dudlik 6-8x za noc. Kupila som knihu Kazde dieta moze dobre spat, zaviedla do praxe a odvtedy spava vkuse celu noc, zaspava sam do 10 minut. Dcera ma 9,5 mesiaca, od 6-7 mesiacov spi celu noc. Teraz sa to zhorsilo, 2x v noci uspavam bez kojenia, ale bola chora. Onak znova nabieham na rezim. Obe deti boli v case zavadzania celonocneho spanku kojene, nijako im odstavenie v noci neublizilo. Tvoje dieta ma nespravne spankove navyky a preto sa kazdu chvilu budi. Ty si rozbita a nervozna, co situaciu len zhorsuje. Precitaj si knihu, pochopis. Hlavne sa prosim vyhni "vsak vyskusam". Na skusanie je skusobny ustav a ty tym len svoje dieta zbytocne vystresujes. Bud to zavedies do praxe a tvoje dieta bude spavat celu noc, alebo to vydrz a casom sa to mozno zlepsi😉

bosoriak
13. jan 2017

@skumavka Ja teda neuznavam to "Kazde dieta sa vie naucit spat", ja to nedokazem, ani kontrolovany plac, proste to nie je pre mna. Kazdopadne ak ti situacia nevyhovuje, tak ju musis riesit. Jediny a tym myslim JEDINY sposob, ako odnaucit dieta od nocneho kojenia, je nekojit. Nic ine ti nikto neporadi.

Bud mu daj cumel alebo si najdi iny sposob, ako ho ukludnis. Pravdou je, ze 7mesacny uz mlieko v noci potrebuje tak max. 1x. Ja som si dcery vzdy tak naucila, ale ony mali dudlik. Jednak same prestali prirodzene vyzadovat niekolkokrat kojenie v noci. Jednak ked uz boli vacsie, vzdy som predlzovala interval medzi kojeniami v noci, az sme sa po tyzdni dostali k jednemu a smytec. To mi nevadilo. Proste sa zobudili, zacali hladat, dostali cumel a moju ruku na drzanie a hotovo. Vzdy to islo bez placu, max. s mrnkanim (plac by som nezvladla 😀 )

A spanie som riesila podla potreby - pri chorobe alebo zuboch kludne spali so mnou, inak v postielke. Aj najmladsia spi do krmenia v noci u seba, potom u mna v posteli, zda sa mi, ze spi pokojnejsie a dlhsie. Ak by to tak nebolo, isla by do postielky.

Nemam radu, musis sama zistit, co na tvoje dieta plati. 🙂
Drzim palce.

zabina27
13. jan 2017

nasa bude mat 7 mesiacov, tiez sa niektore noci budi casto, spava so mnou v posteli, v postielke spala presne jednu polovicu prvej noci, co sme prisli z porodnice, kedze ju kojim, je mi jednoduchsie sa len otocit a driemat, ale zase nie je pricucnuta nonstop, mozem sa aj otocit 🙂
asi by som skusila cumel, ja na to tiez myslim, ze dat jej cumlik, ked sa viac budi, ale nechce sa mi nikdy dvihnut z postele 😀 musim si ho chystavat na nocny stolik, ale zabudam na to 🙂 ja napr. nechcem, aby v noci plakala, lebo by zobudila aj starsieho (sice spi v inej izbe, ale v byte to pocut) a to nie je dobre, potom uz je vsetko prehadzane...
no a este, ked uz toho mam dost, tak si pomyslim, ze ved je to vlastne pekne, ze ma chce a potrebuje, ked bude v puberte vyspavat do obeda a nebude ma potrebovat, potom mozem dospavat a bude mi luto za babatkovskymi casmi 😀

mimi8814
13. jan 2017

nemozu mu ist zubky alebo nemoze mat nejaky iny problem? lebo viem ze mi sme mali s mojim malym rozne obdobia a 7 mesiacov to je este male babatko, este mu nevysvetlis ze teraz sa uz nebude kojit a bude spat sam... u nas to bolo niekedy lepsie, niekedy horsie... prestala som ho kojit v 21 mesiacoch, zuby mal uz vsetky, ziadna chotoba v dohladne....vysvetlila ze uz je velky chlapcek, ze uz to zvladne aj bez mliecka... dve noci boli horsie ale potom tu tretiu uz prespal celu... v svojej postielke prirazenej k mojej, ale dudu uz nepytal... kazde dieta je ale ine, ja si myslim, ze tvoj je este malicky na to aby si ho od seba odhanala, ja som to brala tak ze teraz je mali ky, potrebuje ma a chcem si to uzit, nebude sa kojit vecne a ani spat s tebou v spalni.... ja som si to chcela uzit kym mozem a kym ma takto bezpodmienecne potrebuje😉 ked vyrastie a bude v puberte budem rada ze ma pozdravi...😂😂😂.... tie prve dva komenty hore prosim ta neber vazne, neviem co za "matky" to pisali... ale hroznee;-/

dankabodvanka
13. jan 2017

@krukky Píšeš, že tvoja mala ťa "chce" v noci milion krát. A ked ti bude chcieť dať milion krát po ústach, tiež jej to dovolíš? Dieťa má mať režim, lebo ked ho nemá, tak vystrája a dožaduje sa všetkého, lebo je mu všetko dovolené😒

krukky
13. jan 2017

@dankabodvanka tvoja poznamka je od veci uplne. Ako mozes prirovnavat kojenie k tomu ze mi bude davat po papuli?

dankabodvanka
13. jan 2017

@krukky reagujem na slovíčko "chce" 😝 to, že dieťa niečo chce, neznamená, že mu hneď v sekunde treba vyhovieť😝 sú to maličkosti, ale tie sa stupňujú a v 12-tich ti už ani boh nepomôže, lebo si s ňou neporadíš☹

skumavka
autor
13. jan 2017

Dievcata, dakujem za povzbudenia a rady. Spominan knihu som citala, no zatial som nezacala zavadzat do praxe. Vaham... I ked, ako tu @katkakovac pisala, maly asi zacina mat nespravne spankove navyky, tak zrejme to budem musiet riesit. Ako som spominala, ani syncek takto nie je vyspaty. Ako vsak @bosoriak pise, tiez sa bojim, ze ten plac nezvladnem.
Kase som skusala, ziaden zazrak sa nekonal a ano, zubky mu idu, aktualne ma 1 a pol🙂
@zabina 27 toto si aj ja vravim,ze mi to bude este aj chybat, svojim sposobom si to vychutnavam.
Je to moje tretie dieta, prva dcera bola dojcena len tri mesiace, spala v noci sama, druhy syn bol dojceny dva roky, avsak akymsi zazrakom v noci pytal max 1 x, od cca pol roka spaval celu noc. Nuz, kazde dieta je ine.
Druhy prispevok z vrchu ani nekomentujem...

skumavka
autor
13. jan 2017

Btw cumliky som vyskusala viacere, pokuka, ohmata, pohryzka tym jednym zubom a zahodi 😉Normalne dudlat nevie.
Vyplakat nechavat nechcem, aj kvoli nemu,aj kvoli starsim detom, chodia predsa do skoly, takze dake velke revy si ani nemozeme dovolit.
Pre zaciatok asi sa pokusim o zaspavanie bez kojenia vecer, dostatocne zavcasu, trpezlivo, kym este starsi nespia.
Isty podiel na tom maju urcite aj zuby.

andreaafilipko
13. jan 2017

ja som mala rovnaky problem, maly sa od narodenia budil iba 2-3 za noc, co som bola velmi spokojna, no cim bol starsi tym to bolo castejsie a castejsie az ako pisala autorka som to prestala pocitat, hladny asi prilis nebol kedze vzdy ako som si ho dala na prsnik papal asi pol minuty a hned zaspal, tak som mu tam len rychlo strcila dudel , polozila do postielky, bolo fajn a 15 az 30 minut sa to opakovalo.. raz ked som isla o 6 do prace, priatel chcel este spat a tak ked sa maly zobudil dal ho do obyvacky do ohradky, do sekundy tam zaspal, a tak sme to este par krat skusili a vzdy hned ako sme ho tam dali hned zaspinkal aj bez kojenia, teraz tam uz spava pravidelne a opat sa budi len 2-3 krat za noc.. aj ked celkom nerozumiem preco je to tak, ked v spalni v postielke ma ovela kvalitensi matrac , ale mozno pretoze je dalej a neciti mliecko :D

miciluci
13. jan 2017

@dankabodvanka dieťa ma krátke spánkové cykly a to neznamená ze chce svoju mamu vyciciavat.ono sa chce len uspať a v tomtompripade sa vie uspať kojenie.
Píšeš uplne nevhodne prirovnania.

miciluci
13. jan 2017

@skumavka
Iba mala rada,uspavacie kojenie vecer nam zostalo ako posledné 😉

skumavka
autor
13. jan 2017

@miciluci
Vsak toto, pri prostrednlm synovi som ako posledne dve kojenia mala ranne a vecerne kojenie, no on s tym nemal problem, dala som do postielky a suvisle spal. Co vsak teraz nefunguje.

dankabodvanka
13. jan 2017

@miciluci Nebudem sa tu s tebou hádať na 10 strán dookola o tom istom☹ Len si myslím, že je nevhodné, aby malo dieta prsník k dispozíci vo dne-v noci do 3,5 roka☹ A verím, že ty to potiahneš aspoň do šiestich rokov dieťaťa😝

miciluci
13. jan 2017

@dankabodvanka nemusis sa o nas obavat😉Aj ked ta do toho nic nie je,prezradím ti ze maly sa uz sam odstavil 😊
Vsetko dobre ti prajem aj s tvojou ustipacnostou 😬😄😄😄

patkastrecanska
13. jan 2017

Keď bola naša malá, nechcela vôbec spať v postieľke, stále iba so mnou, takže viem čo prežívaš. Časom si odvykne a bude chcieť spať aj vo svojej postieľke

katarinamarkova
13. jan 2017

@skumavka
hm...7mesiacov si ho učila, že sa spí maminke na prsníku.....výsledok je potom jasný.
čo s tým? asi to bude trošku ťahšie keď si si ho už takto naučila....naučiť ho - napapám na prsníku a prsník je OFF...mimo na pár hodín.
po nakrmeni prsník aspoň na chvíľu schovaj.
lebo tým, že to len stále dookola budeš robiť rovnako aj výsledok bude stále dookola rovnaký.

ludmilaka
13. jan 2017

@skumavka Kto nezažil, nepochopí. U nás to bolo tak isto. Zo zúfalstva, vyčerpania, keďže bábo nespalo ani cez deň ani v noci, vyskúšané všetky metódy. Keďže nezniesla ani kočík ani manducu ani spacie vaky, napadlo mi, že jej prekáža byť v niečom zatvorená. Keď mala 2 dali sme ju do veľkej postele a zrušili postieľku. Pomoho. Síce som s ňou v jednej izbe ale postele máme 2 metre od seba. A vieš čo je paradox? Bude mať 4 roky a v noci leziem do jej postele ja. ( má ju obrovskú, väčšiu ako moja). Nikdy by som nepovedala, že mi to bude chýbať. A potom si poviem, že len raz je malá, že ju chcem túliť a voňať jej vlásky. Veď príde obdobie, že ma bude posielať do riti. Preži to, prejde to, potrebuje ťa. A nebude to tak večne. Držím palce.❤

motyyylik
13. jan 2017

Skus castejsie cez den dojcit, zda sa mi to malo. Mozno si to trosku aj vynahradzuje v noci. To je len moj postreh, tiez mavame take noci🙂

katrin21
13. jan 2017

nuz... cim skor to obmedzis, mozno za trochu hnevania sa, tym skor sa vyspis..... skus ho aspon cast noci prekladat do postielky... Je proste nauceny na to a ak sa chces vyspat, ina cesta nie je , len ho to odnaucit, ak sa na to citis....
Ja si obcas malu dam tiez k sebe, medzi nas, ked je taka noc, ze nestaci dat dudlik a vela velakrat po sebe je hore, alebo dlhsie mrnci a nepomoze ani mlieko ( sme na UM uz) .. tak vtedy tiez mi je pohodlnejsie takto....ale cele noci takto spat, to by som nedala.... JA sa potrebujem aj vyspat a ked je pri mne , stale myslim na to, aby som ju nepripucila, alebo pohybom nezobudila, alebo paplonom neprikryla cez hlavu a pod... a teda spim tak slabsie.... takze za mna - ak spolu, tak nie celu noc.. skus to obmedzit, dat napr. v noci niekedy len vodu.... a tak... par noci asi bude tazsich. MAte dudlik? ponukaj ho do zblbnutia.... po par dnoch si zvykne..
INak moja spavala od 3m celu noc, az sme nechapali... potom sa to v 6 mes. zlomilo, bud zuby, alebo travenie a prikrmy, neviem, ale kazdopadne je 3-10x hore bezne.. ako kedy... niekedy aj viac, ale to nastastie nie casto...