Spôsoby uspávania

veterinarka
12. mar 2017

Ahojte mamicky, prosim Vas viete mi poradit nejake sposoby uspavania babatka- resp. Dcerka ma 6 mesiacov, a dokazeme ju uspat iba na fit lopte( kocik a autosedacku neratam). Mame to este stazene tym, ze dokaze spat len na brusku, ked je na chrbatiku alebo boku do 3-5 min je zobudena, na brusku prespi aj okolo 2 hodin. Mame pre istotu aj monitor dychu, keby niekto namietal, ze na brusku nie je bezpecne spat. Vieme to, ale jej to proste nevyhovuje. No a teraz nas ,,problem,, iny sposob na jej uspatie proste nezabera, len to skakanie na lopte, momentalne nam este idu aj zuby, takze ked len pocas noci vstavate aj 4x a musite min 10 min. Skakat, je to dost vycerpavajuce+ neratam dalsie vstavanie, co sa tyka krmenia. No a cez den tiez len skaceme :( + mam pocit, ze nase zlatko akoby nemalo rado telesny kontakt 🙂 nosic, satka nefunguju, akoby bola v tom zviazana, ona sa totiz stale mrvi a neobsedi. Obcas zaspi pri kojeni, ale to ju treba hned ak dopije, rychlo premiestnit do postielky a otocit( pri com sa casto zobudi) a zasa len skaceme. Take nieco, ze hladkanie, masaz,spievanie ... Nehrozi :( vacsina mamin chce casom odnaucit deti od spania s nimi v posteli, ja by som to taaak chcela, ale vydrzala spat 4 minuty. Viete mi nieco poradit, PROSIM !!! Alebo mate niektora podobne tazkosti, dakujem.

kacenka2803
12. mar 2017

@veterinarka ahoj bolesť zubov potrápi aj dospelého nieto bábätko , skús uspávanky na internete nájdeš fakt pekne slovenské , spievaj hoci aj falosne to vobec nevadi . Skús si bábo naučiť tak aby zaspavalo samé ja to robím tak podotýkam že večer aj mne zaspáva narukach cez deň spíme doobedie a poobede nechám ho viblaznit ,hráme sa atď dám mu papkat a položím ho do postieľky s tím že mu opakujem že ideme bá bá počkám kým si nájde svoju polohu niekedy to trvá aj 2-10min podľa toho aký je unavený ak začne plakať tak ho vezmem naruky a uspim ho detičky potrebujú maminkynu náruč pocit istoty nič nenahradí existuje taká vodička na prerezavanie zúbkov umrtvi dasienka a dieťatko tak netrpí kúpiš v lekárni . Každá mamka si prešla obdobím zúbkov neboj nič ono sa to zlepší 🙂

kacenka2803
12. mar 2017

Ešte ma napadlo nieje mala hladná skús domrmit kamoška tiež kojila malý jej stále plakal budil sa každú chvíľku dala mu mliečko z fľaše a prespal 3 hodinky asi jej nevládal visat tolko mliečka

matusovas
12. mar 2017

Môj prvý syn bol presne takýto...spal len na brušku.Keď spal na chrbte, zobudil sa stále na to, že sa mu lietali ruky 😀Bol plne kojený, počas kojenia sa dostal do polospánku, potom som ho uložila do postielky a ťapkala po zadku jemne a zaspal.Keď už bol väčší tak ukazoval už na zadok on aby sme ho ťapkali 😃
Asi aj tvoja dcérka je taká, že potrebuje pri zaspávaní pohyb.

bosorkabb
12. mar 2017

Tlapkanie po zadocku, u nás zabeta zabalenie a ruky k telu,inak sa budi rukami. Ked je zabalena s rukami pri tele tak sa mi v noci budí cca 2 krát na jedlo.

uhnakova
12. mar 2017

Nasu mladsiu sme uspavali na rukach do roka a stvrt, ale postupne uz len navecer, tak sa to dalo vydrzat. Ked bola male babo, tak som ju cicikala aj v noci na rukach kvoli skrytemu refluxu a bola to strasna drina. Zhruba v pol roku ju reflux presiel a postupne ju stacilo v noci pohrkat v postielke, mali sme taku malu cestovnu postielku, ktora sa dala dobre hrkat. Okolo tristvrte roka sla do klasickej drevenej postielky, ale to uz sa v noci budila len dvakrat na mlieko, pricom rovno po vypiti flase zaspala. Od vecerneho cicikania na rukach som ju odvykla v roku a stvrt a to tak, ze som ju chvilu hojdala na rukach ako obvykle a po par minutach som ju polozila ku mne do postele. Behom troch vecerov som uz hojdanie na rukach vynechala uplne. Plus som jej hovorila, ze uz je velka a mna bolia rucky, trochu tomu rozumela uz v tom veku.

nikakondacova
13. mar 2017

Ahoj,ja som mala podobný problém ale stým že len a len na rukách som ju musela mať,akonáhle som juUž bola hore trvalo nám to 7mesiacov a potom som si povedala dosť. Začala som to tak robiť že som ju nakŕmila a položila vedľa seba nech sa učí spať vedľa mňa. Samozrejme ze tam mrnčala, mrvila sa,a trvalo to vyše hodiny prvý deň ale nakoniec zaspala. Proste som nepovolila stým že som ju nezostala na ruky. A nakoniec zaspala. A takto som to robia každý deň a trvalo to presne týždeň a malá sa naučila tak ze sa napapa, položím ju veľká seba ľahne na jeden bok na druhý a dá sa na bruško a spí a už to trvá Len 10 minút a naučila sa. Verím ti ze to máš ťažké ale skus to takto ale musíš mať veľa trpezlivosti a nezobrať na ruky, ani na loptu a ver že sa naučí. A na zúbky dávaj Camiliu veľmi pomáha a aj lepšie spinká,po papani jej to dám a je po bolesti. 🙂 Prajem ti veľa šťastia a daj potom vedieť ako ste dopadli 😉

veterinarka
autor
24. mar 2017

Ahojte, dakujem za rady,ale akosi nic :( Nevydrzi ani pri nás lezat, stale zdrhá :D Ona sa už totižto vie aj postaviť, alebo po nás zacne lozit. Znehybnelo by ju snad iba,keby sme ju uviazali - tak ale to nepripada do uvahy :D Ak máte niekto este nejakú radu, prosím, sem s nou :D