Správanie 17 mesačnej dcérky - ako docieliť aby sa nebila?

boba55
23. apr 2019

Ahoj maminky. Prosím Vás, ako učíte, alebo ste naučili svoje deti vo veku 17 mesiacov, aby niekoho nebili? Moja ma udrie po tvári, ja jej pekne poviem, že to sa nerobí, že maminku to bolí. Ani nedopoviem, už ma udrie druhý krát. Zvýšim hlas. Nič, zase ma udrie. A dookola. Tak čo s ňou mám robiť? Ja ju nechcem biť, ale už jej asi skúsim capnúť po plienke, alebo po ruke, lebo toto nemôže takto fungovať, že ma bude fackať a smiať sa. na tom.

tabakmirka
23. apr 2019

@boba55 tak ju skús aj ty po ruke, alebo ju daj potom od seba preč a nechaj ju samú, a nepestuj ju a ani sa s ňou nehraj...

boba55
autor
23. apr 2019

@tabakmirka veď neviem, či je dobrý nápad "vrátiť jej to", aby si potom nemyslela, že to je normálne, keď sa cápeme

beky1813
23. apr 2019

Ja chytím za ruku a dôrazne poviem, ze nesmie a ak to urobi este raz, pojde dole. Ked to zopakuje, zlozim ju na zem

pribinak
23. apr 2019

Povedz silno au,zanes ju do izby a chvíľu nech je tam. Ak znovu udrie, treba jej to vrátiť po ruke či zadku spať.
Toto nie je už bábätko. Veľmi dobre vie čo robí.

aleshka_supermama
23. apr 2019

@boba55 toto iste robila moja keď som jej napr niečo nedovolila kľudne mi capla aj v obchode facku bola som fakt zúfalá, googlila som a nasla som článok že dieťa capne v tedy keď je v zúfalej situácii dieťa ešte nevie ze sa to nesmie.. Tak som začala robiť to že keď mi capla chytila som jej rúčku a začala som sa hladkať po tvári a hovorila som jej ze mama ľúbim ta.. Trvalo to kým som ju naučila že sa to nesmie ale už to nerobí..

boba55
autor
23. apr 2019

@pribinak však? Ja vidím, že ona rozumie čo je au, čo je nie....sama neviem, či som mäkká na ňu, ale súhlasím s tým, že ju nechcem "vychovávať" krikom. Ale toto sú situácie, keď pekné slovo a vysvetlenie jednoducho nefunguje

boba55
autor
23. apr 2019

@aleshka_supermama čiže myslíte, že mám pokračovať v tom " jemnom" prístupe? Nekričať a podobne?

ktochytavzite
23. apr 2019

@boba55 capnut po ruke ked to utobi,naco je dobre dihivaranie????Sa cudujem ze len dohovarate.Treba capnut alebo vratit

sandri
23. apr 2019

Podla mna je to individualne. Moji obaja synovia nas hryzli. U starsieho stacilo jemne uhryznut naspat a viac to nerobil. Mladsi nas kusal az do krvi. Raz ma tak strasne uhryzol, ze som ho v amoku kusla spat. Ale fakt som ho silno uhryzla (potom som sa za to hanbila). Plakal, bolelo ho to, ale pomohlo. Odvtedy to nerobi.

tabakmirka
23. apr 2019

@boba55 no to musíš asi len skúsiť, haha asi by som to prirovnala trošku k zvieratkám, sú malý objavujú, skúšajú a treba im ukázať, že to sa nerobí proste.

pribinak
23. apr 2019

Ale veď keď ju capnes to je stále jemný prístup. Veď ju nemusíš tak capnut po ruke, že jej ruku polames
Ale aby cítila že aj teba boli keď tá ona udrie
Toto je stanovanie hraníc

kittykat22
23. apr 2019

@boba55 dohovárať 17 mesačnému dieťaťu? Používať psychologický prístup? Moja, veď to dieťa nemá rozumu ani ako chrúst v tomto veku. Ledva si strčí lyžičku do úst aby neohodilo pol kuchyne a ty po ňom chceš pochopiť vetu - neťapaj ma, maminku to bolí. Neblázni. Ak mu to nechceš vrátiť, tak nabudúce keď ťa capne tak ho energicky zlož a nahnevane so zvýšeným hlasom povedz nie, a odkráčaj. Keď to spravíš pár krát a zaberie tak super, a keď nie, tak capni po ruke. Musíš si uvedomiť, že také malé bejby ako máš ty je úplný sociálny jelimán.

elisebah91
23. apr 2019

Mne to niekedy este robi dvojrocna, a ako kedy sa zachovam. Ked mi naschval potiahne za vlasi tak najprv poviem hlasno au, to boli, nerobi sa to, ked to zopakuje aj ja ju potiahnem a takto sticujeme, aj ona musi vediet ze to boli, je to neprjemne...davam hej zrkadlo.samoztejme nie take ake som schopna silou, len aby sa zastavila, ze to je naozaj zle. inokedy ked nemam nervy lebo aj ja som len človek, jej dorazne poviem a potom capnem...halo kde sme.

boba55
autor
23. apr 2019

@ktochytavzite veď hovorím, že som asi na ňu mäkká

darkdarka
23. apr 2019

@kittykat22 nemáš pravdu, takýmto veciam deti rozumejú už aj oveľa skôr. To že niektoré ešte vtedy nerozprávajú neznamená že nerozumejú tomu čo im hovoríme my
@boba55 čítala som nedávno v rozhovore s detským psychológom že keď ťa dieťa bije, máš mu chytiť ručičku tak aby to nebolo ale pevne a dohovárať. Ono sa bude pravdepodobne snažiť si tú ruku vyslobodiť ale ty ju pevne drž nech si uvedomí kto má prevahu a že si silnejšia. Ale neskúšala som to ešte tak neviem ako to funguje

0silvia0
23. apr 2019

@boba55 moja mama robila pri takomto správaní "divadielko" pri vnúčatách. Ak ju dieťa caplo, mama začala akože plakať a robila sa, že ju to bolí. Väčšinou bolo z tohoto "plaču" dieťa také rozladené, že to viac nerobilo. Ale neviem, či je to správny prístup.

mamcotka
23. apr 2019

Kde na to tie deti chodia? Nepamätám si žeby môj syn takéto niečo robil.. teraz čakám druhé dievčatko a dúfam že takáto nebude lebo ja by som rázne zakročila. A to by ma mrzelo

mrkvicka060
23. apr 2019

@mamcotka moj prvy syn to vzivote nerobil. Ani ho nenapadlo nas capat alebo hryzt. A teraz ani v obdobi vzdoru nema take zachvaty, ze sa cape o zem, alebo niekoho bije a hryzie. A druhy? Este hadam ani rok nemal, a od nervov hryzol, co dociahol. Teraz, ked mu nieco nedovolime, hned ide hryzt a capat a ked nikto nie je pobliz, tak sa hodi na zem na brucho a 5 sekund reve (dlhsie ho to nebavi 😁 ) A nemal to naozaj od koho vidiet. Proste v amoku, ked nie je po jeho, tak nevie co so sebou a riesi to mimovolne takto... Kazde dieta je ine 😁

mrkvicka060
23. apr 2019

@boba55 tiez to riesime tak, ze razne poviem nono, niekedy chytim ruku niekedy nie, a uz hned robi moooooj. A ked to zopakuje polozim na zem a idem prec. Syn dobre rozumie uz velmi vela veci, napriklad ked mu poviem nech mi nieco donesie, alebo nech ide ukazat tatovi co ma... Vsetko chape. Takze isto rozumie aj ked mu dohovorim, ze sa to nesmie a ze to boli..

margareta52
23. apr 2019

Vrat jej to. Nerobte preboha z tych deti modly na kt nemoze nikto sahnut. A dohovaranie? Akr pozicaj take vrat bohuzial 🤷‍♀️

aleshka_supermama
23. apr 2019

@boba55 skúšala som všetko ale nevidela som dôvod to malej vrátiť, skúšala som rázne povedať nie, nono tvárila som sa ze ma to boli...Lilly je fakt múdra chapava ale toto nevedela pochopiť ze sa mama nebije.. Fakt som bola už zúfalá.. Ú nás fakt pomohlo to hladkanie 😉