Stafylokok u príbuzného, ktorý tlačí na stretávanie sa s bábätkom

sellycka13
16. jún 2019

Dobrý deň,
Moja babka má pozitívny nález stafylokoka v nose. Veľmi ma mrzí, že napriek tomu sa chce stretnúť s našim 4mes bábätkom, že ju chce vidieť z diaľky a pod. Ja si nemyslím, že je to vhodné. Tvrdí vraj ona ako lekárka vie co robí a vraj sa informovala u x lekárov, že sa môže stretávať s malým bábätkom, je si istá, že ona ako nosič infekcie bábätko nenakazi. To, že ma psychicky,, vydiera " s tým, že x rokov umiera a pod neriešim.

vendulka80
22. jún 2019

@aimee77 to ano ale bohuzial ludom sa niekedy lahsie vysvetľuje vdaka tomu multi... hlavne starším ludom. To tak zludovelo by som povedala a aj niektore definície ho označujú ako multi🥴kazdopadne je to nepríjemnosť😔

judar
22. jún 2019

Bože podaktoré ste tu jak nereriálové príbuzné Adriana Monka bojíte sa čo i len vánok zaveje kks...a stafylokoka tu upgradujete na úroveň dobre že nie afrického moru

meesha
22. jún 2019

@sellycka13 prosim te, uklidni se, fakt to neni ebola. Tvoje babka navrhuje uplne nesmyslna opatreni jen aby mohla vnuka videt. Opravdu to ma v nose velke procento lidi, ale pokud si nebude strkat prsty do nosu a pak miminu misto dudliku, tak je to ok. Mam to leta, vim o tom , tak proste detem neolizuju lzicky, pro jistotu. Pokud se aktivizoval tak, ze treba atb, tak za 48h je bezpecne neinfekcni. Zvaz to, ja jsem extremne paranoidni, ale tohle je moc 😉 neni to novorozenec, navic ti i lekari potvrdili, ze je to ok (tak potrebuju podporu na mk, jak je babka fuj? Pusobi to tak na me, tvuj problem neni staph.)co vic chces slyset?

meesha
22. jún 2019

@sellycka13 jeste me napadlo, vsichni spime v jedne posteli a jedine prvorozeny syn byl ve 2m pozitiv vyter, ale rekli nam, ze ani u mimina netreba resit. Jediny okamzik kdy to nekdo resil byl pri setkavani s pribuznou po inunosupresi. To jsme navstevy upravovali. Ale i tehdy nam rikali, zenejhorsi jsou tyhle veci primo pro nositele-kdyz pak potrebuje treba tu imunosupresi, tak aby ho nesezrala vlastni mikroflora.