Stagnácia v rozvoji batoľaťa. Bolo to tak aj u vás?

saska.t
7. sep 2009

Ahojte,

zaujimalo by ma ci sa to stalo aj vam, moja dcera 14 mes. doteraz vsetko opakovala, ked som jej ukazala zvieratko sama hned robila ako robi (zvuk) dane zvieratko, ked som sa spytala kde ma nostek hned mi ukazala atd. no teraz doslo obdobie, ze to nechce vobec robit, iba vtedy ked sa jej chce alebo sa jej to hodi. Momentalne ale isla pohybovo dopredu zacala chodit, skakat po sedacke, posteliach, takze ju stale len nahanam aby sa jej nic nestalo 😀 Chodi to tak aj u vas???

ada085
7. sep 2009

ahoj. ano moja dcerka je taka, ze ukaze len ked sa jej chce. sem tam sa jej niektore veci aj pletu. ale jedno jedine ukaze vzdy-pá pá. lebo sa jej to hodi. takze dufam ze je to len prechodne obdobie.

lenka_da
7. sep 2009

saska.t, ja myslim, ze tvoja dcerka je sikula a nenecha so sebou cvicit 😉 ma svoju hlavu a tak ju pouziva 😀

tunylyk
7. sep 2009

je to úplne ok,nie tak dávno,tuším v mama a ja o tom písali,keď sa dieťa posúva dopredu motoricky,na chvíľu sa oslabí rečové centrum,proste to tá malá hlavička ešte nestíha 😉

iwuskaaa
7. sep 2009

Tak u nás je to to isté 🙂 . Teraz viac mlčí, ale zase behá ako šíp 😀 ...tak asi je to v poriadku 🙂

saska.t
autor
8. sep 2009

lenka, ja viem ze nie je cvicena opicka 😀 a ma svoju hlavicku, kazdopadne ju aj pouziva mrska jedna ako sa jej to hodi 😉

kazdopadne vidim, ze je to asi normalny jav... dakujem kocky 😉

dididi30
8. sep 2009

saska, ale klidanek, moja tamca ta nechcela nic ukazovat ani opakovat, proste ju to doslova nebavilo, maly je opak, podla mna to je povaha🙂

andyalukasek2008
8. sep 2009

V klidu, je zcela běžné, že batolata, když se nějakou novou v ěc naučí, staré, dobře známé dovednosti a znalosti mohou na nějakou dobu potlačit..

1980mat
9. sep 2009

U nás nastalo to samé. Syn uměl vydávat zvuky pěti zvířátek a teď na povel nevydá ani jeden. Jen když se mu chce. Měl oblíbená slova, která pořad říkal a opakoval po dospělých, ale teď je neříká vůbec. Naučil se ale nová a šel docela dost dopředu motoricky, takže docela věřím tomu, že když jde dopředu motorika, na chvíli stagnuje řeč.

brnka
9. sep 2009

fiiiha, tak to mate doma sikulkov. Moj maly nenapodobnuje ziadne zvieratka...ma len svoju rec a svoje zvuky, ale tiez robi len co a kedy chce on 😉

monka88
9. sep 2009

brnka nic si z toho nerob,ani nas nechce napodobnit nijake zvieratko.Pekne ho prstekom ukaze,ale ked sa ho spytam ako robi,tak sa na mna len usmeje,fiskus jeden 🙂
Tiez ma svoje zvuky a rec.Ale ked sa casom rozbehne a bude ukecany ako jeho tato,tak sa ja uz potom k slovu doma nedostanem 😀

megee
9. sep 2009

holky tak malej sice některý zvířátka umí, ale když na to přijde bude mi tvrdit že i slon dělá mňau 😀 jinak taky moc nemluví zato toho nalítá až až 😀

saska.t
autor
9. sep 2009

megee, ja sne aj u nas obcas robi kacena mu mu 😀 ale teraz nerobi ziadne zviera nic no ale zato sa pokusame behat odusu aj kolienka uz protestuju ake su modre, no ved budeme vsetky cakat ako sa to vyvinie 😉