Sťahovanie dieťaťa od starých rodičov

elli333
19. máj 2013

Ahojte maminky. Chcem sa spýtať či ste sa niektorá sťahovali s dieťatkom do troch rokov preč od starých rodičov a ako to dieťa znášalo,môže z toho vzniknúť nejaká trauma? My sme sa odsťahovali a moja malá znáša dosť zle, že nebýva s babkou a dedkom. Ako jej pomôcť lepšie to znášať? dakujem pekne za odpovede

tinki
19. máj 2013

@elli333 Ak ste sa odsťahovali na nie veľmi ďaleko, tak sa každý víkend navštevujte, kým si zvykne..No a ak je to na dlhšie, tak jej len vymýšľať nejako aktivity aby na to nemyslela.
Deti zbožňujú svojich starých rodičov hlavne preto, že sa s nimi trpezlivo hrajú a venujú sa im..Tak jej to skús nejako vynahradiť a postupne si zvykne..

zanin
19. máj 2013

@elli333 my sme sa stahovali ked mal maly nastupit do skolky cize mal necele3 roky kedze je septembrovy a uz sme mali aj druheho syna ten mal 6 mesiacov, cize vela sokov naraz. Tiez sa zo zaciatku pytal"domov" ale casom si zvykol. Ku starym rodicom sme chodievali cez vikendy na navstevu a oni chodili casto ku nam. A asi po mesiaci si zvykol na to ze tu je doma. Aj ked obcas ked zostane na vikend u babky a dedka tak hovori ze tam je jeho izbicka a tam je doma. Kedze je zvyknuty chodit ku nim tak je doma vlastne vsade. 😀 Chce to len cas.

katecameron
19. máj 2013

presne takato tema tu uz je skus pohladat 😉