Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Stále plače, lebo je unavená, ale nechce spať

mery24
16. aug 2011

ahojte mamicky mohli by ste mi poradit mam 4mesacnu dceru kt,mi spinka 5-az10 min.a potom mi stale len place lebo je taka unavena ja uz fakt nevie co robit. Nema niektora z vas taky isty problem.

angellinka
16. aug 2011

@mery24 mali sme aj my taky problem,nam pomohlo velmi nosenie v babyvaku,kojit a nosit,kojit a nosit 😉
cize moja pritomnost,a este fit lopta

natasole
16. aug 2011

ahoj @mery24, my máme od narodenia dosť zlé koliky a do 3,5 mesiaca dcérka cez deň skoro nič nespala - tiež sa budila po 15- resp. 40-min (akože už vyspatá). Najviac nám pomáha nosenie za pochodu (na rukách, vo vaku), kojenie a dudlík - najlepšie všetko dokopy 🙂.

nika251
16. aug 2011

Nam velmi pomohlo pred papanim dat kvapky proti kolike- espumisan alebo tie druhe- neviem teraz ako sa volaju, pred papanim pomasirovat brusko a spinkanie na brusku :( . Ale hlavne ta prevencia. Plus pit dostavali cajik na nafuknutie brusko.

miskap
16. aug 2011

@mery24 Máš pocit, že problém je v tom, že je veľmi unavená a nevie sa ukľudniť a spinkať? Tu môže pomôcť naozaj nosenie, čo najmenej vzruchov okolo nej, vyhýbať sa rušným miestam a pokoj. Pokús sa ju uspať v kočíku, na rukách, nájdi spôsob, ktorý na ňu zaberie.
A netrápi ju niečo iné? Zúbky, bruško, hlad alebo priveľa mliečka? Napíš viac o vašom režime, ako papá, čo, kedy? Kedy zvykne papať, kedy plače, ako často spinká? Možno na niečo prídeme, čo ju trápi.

jasminet
16. aug 2011

@mery24 toto sme zazivali my prve 2 mesiace - mala stale len cucala, spala tak 2x po 10min a aj to len na rukach, ako nahle sme ju polozili uz vrestala. proste na nervy. ale u nas to bolo sposobene hladom. po dokrmeni som mala pocit, ze mi niekto vymenil dieta...
velmi malo informacii si napisala... 😉

mery24
autor
16. aug 2011

no ja ju nekojim ,papa mi tak kazde 2az3hodiny vipije mi 120ml a viac uz nechce.zubky jej nejdu.v noci mi prespi celu akorat len na papanie sa zobudy .vstane okolo6.30 pol hodynku je kludna hra sa atd. ale potom to zacne niekedy jej nepomoze ani nosenie na rukach a vo vaku mi nechce byt je v nom velmi nervoza.potom po dvoch hodinach zaspi.ked sme vonku nieje ziadny problem len ked sme vnutri aj v kociku mi spinka tak malo ale je to ovela lepsie len musi byt vonku..

svetlana30
16. aug 2011

to poznam a mam 7.m. babo. a este aj to, ze sam sa nevie vobec ani chvilku zabavit. ked sme od neho pol min. prec uz place... neviete mi poradit ako na neho?

halienka
16. aug 2011

@mery24 napadlo ma, či sa už nezačína nudiť, ja už si to nepamätám presne, ale tuším v tom veku moja prebdela aj dve hodinky už a to už potrebovala aj nejakú zábavu, tak sme jej pred očičkami ukazovali rôzne hračky, dávali akože do ručičiek a tak, tiež sme mali takú tú hrazdičku s hračkami, aj to sa jej páčilo...no dodržiavala som tie dve hodiny bdenia, vždy som jej po dvoch hodinách už nastoľovala kľudový režim, prebaliť, mliečko a uspávať. My sme uspávali dlho na rukách, malá zaspávala sama asi len prvé 2 mesiace a to na mlieku, potom sa to zmenilo, zrazu po dopití mlieka nezaspala a bdela mi aj 5 hodín v kuse, umrnkaná, nervózna a ja som nevedela čo sa deje. Potom som sa dočítala, že by dieťa nemalo bdieť viac ako 2 hodiny, lebo môže nastať príliš silná únava práve pre ktorú nie je schopné zaspať a stáva sa z toho začarovaný kruh. Od narodenia odmietala cumeľ a aj kvôli tomu sa ťažko ukľudňovala a uspávala, takže sme vždy chvíľu drncali na rukách a zaspala, neskôr už bola tak navyknutá, že po dvoch minútach nosenia spala. V 7. mesiaci zrazu chytila cumeľ a už sme nosiť nemuseli, už zaspávala na postielke, akurát som musela byť pri nej kým zaspala a to doteraz. 🙂 Ešte ma napadlo, nemáš možnosť ju vyložiť v kočíku na balkón? Možno by ten čerstvý vzduch pomohol, keď vravíš, že vonku ľahšie zaspinká...

@svetlana30 toto isté som mala aj ja, bohužiaľ, žiadne triky na malú nefungovali, jedine keď prišiel mm s práce alebo svokra a boli pri nej tak som ja mohla odbehnúť a niečo urobiť, jáj, ešte som si spomenula ( za toto ma tu možno baby ukameňujú) ale jediné čo zaberalo bola reklama v telke 😀 viem že by sa to nemalo, ale fakt sa niekedy nedalo, keď zaregistrovala že ide reklama tak kukala ako na 8. div sveta a ja som sa stihla aspoň vycikať 😀 zlepšilo sa to trošku až teraz nejako pred pár mesiacmi, ale aj to vydrží tak maximálne 10 minút keď je zabratá v nejakej hre. Väčšinou je proste stále nalepená na mne alebo ma stále volá k sebe ak odbehnem. Takže aj keď niečo musím aspoň rýchlo urobiť v kuchyni, tak je tam so mnou a vyberá mi šuflíky testuje že ktorá vareška je na čo 😀

svetlana30
16. aug 2011

@halienka co by ukamenovali... kazdy normalny vie, ze proste obcas pozrie na zapnutu telku, ked prechadzam okolo a neuvedomim si to. alebo pozrie do zrkadla... co sme za to macochy?🙂

halienka
16. aug 2011

@svetlana30 no berú to ľudia rôzne, poznám aj takú mamičku, čo má dcérku vo veku 4-5 rokov a oni telku zapnú iba vtedy keď malá spí, inak nie...a ešte mám jednu kamarátku a oni telku ani nemajú, sú vegetariáni, proste taká "prírodná rodinka" 😀 tak takí by ma iste poslali niekam 😀 ale ja myslím, že v tom veku tých 7. mesiacov tomu dieťa absolútne nerozumie, reklamy sa mu páčia z dôvodu, že sú farebné a väčšinou tam hrá nejaká hudba...napr. teraz už na malej vidím, že vníma čo tam ide, komentuje a tak, takže už naozaj vyberám čo pustím v telke, aj tak sú to teraz len rozprávky (krtko, teletubies) a pesničky - Spievankovo. Reklamy ju už dááávno nezaujímajú 😀 a to keď to svokra videla vtedy, tak mi vravela, že si urobím z dcéry závisláčku na reklamách 😀 😀 😀

tanja61
16. aug 2011

no moj maly bude mat 6mes a pozera telku aj so starsim bratom:D nemyslim si ze tomu rozumie a zajimaju ho farby a zvuk niekedy sa tym zabavi aj na hodinu 😉

tea333
16. aug 2011

naozaj, nosenie a dojcenie 😉

mery24
autor
17. aug 2011

ak mate mlieko a viete dojcit tak mate stastie ja som dojcila len mesiac.a preco nemozu pozerat telku moja je len pri nej aspon 10 min.kludna.mi sa z mojou dcerov hrame ale aj to ju bavi len chvilu.striedame aj hracky ale nic..

dadak
18. júl 2012

@mery24 ahoj mery, ako by som citala o mojej...a uz fakt neviem, co robim zle...ako vam to dopadlo? kedy sa ti mala ukludnila? bo ona je aj kludna, a zrazu z nicoho nic taky plac...a nepomoze ani nosenie na rukach nic...a papa teraz nejako pomenej...jaaaaaaaaaj, ja uz som tak unavena....

mery24
autor
18. júl 2012

@dadak cav, no vyskusali sme vselico nic nam nepomohlo preslo ju to samu ked sa naucila sediet a chodit dovtedy sme sa trapili ☹ ..aj ja som bola ver mi aj som vela plakala koli tomu, ale presli sme tym boli to tazke chvile velmi ale teraz je to uz dobre uz mi neplace ked nieco chce tak povie alebo ukaze... Hlavne musis byt silna,ja som to potom zvikla aj tak robyt ze som dala derku oteckovi nech sa s nou na 1hod. Vonku prejde a ja som si zatial odychla...Vela stastia ty prajem a vsetko dobre dopadne neboj 😉

indie6
23. jún 2013

@halienka ahoj, tak to presne ako keby som si o našej malej čítala... tiež najprv v prvom mesiaci zaspala vždy po mliečku, a zhruba v tých 2 mesiacoch zrazu prišiel deň, keď mi nezaspala, a premrnčala celý deň. Čudovala som sa, že prečo nespí a usúdila som, že asi vôbec nie je unavená... ale opak bol pravdou, bola absolútne unavená, tiež som potom vypátrala, že dlhšie ako dve hodiny by nemala byť hore. A tak som začala sledovať známky únavy, a akonáhle prišli, tak som ju začala uspávať... a preto teraz sama nezaspí :( v postieľke už vôbec nie, tam plače až kým ju nevezmem na ruky a neuspím na rukách. Momentálne ju uspávam tak, že ju silno zaviniem do plienky alebo perinky, dám cumeľ, priviniem k sebe a hopkám na fitlopte... je to na hlavu a niekedy už fakt o život, hlavne, keď sa aj 5x po uložení do postieľky zobudí... a musím hopkať zas. Som zvedavá dokedy to takto bude, najradšej by som bola, keby som ju uložila do postieľky a ona by tam pekne krásne sama zabúvala... neviete ako na to? Ako ju to naučiť? A ešte som chcela dodať... myslím, že vtedy - v 2 mesiacoch - nezaspala preto, že bola asi hladná, to len tak spätne uvažujem... lebo od začiatku 2. mesiaca som mala stále málo mlieka... ešte kojím, ale je to kombinácia s umelým mliekom. Škoda, že som vtedy nevedela, že to bol hlad... mohla teraz pekne búvať... ale ktovie...

indie6
23. jún 2013

...ešte som zabudla dodať, že malá má už skoro 4 mesiace, viem, je ešte maličká, ale je lepšie učiť ju na samostatné spanie skôr? či neskôr? či neriešiť to a nechať ako sa to vyvinie?

tweetinka.co
23. jún 2013

ahoj.. my máme doma tiež viac uplakanú princeznú.. a dlho ma to trápilo, lebo som robila maximum.. Naša je plne kojená, často nosená - na rukách alebo v manduce, niekedy v kočíku, často sme vonku, skúšali sme tiež snáď všetko, najprv sa to zvalovalo, že nie je pokrstená, potom koliky, potom večerné plače, teraz už mesiac, že jej "idú zúbky".. ono sa stále nájde nejaká "výhovorka"... ťažko je nájsť dôvod...(ten ozajstný) ale je to veľmi ťažké, keď mamina dá všetko a dieťaťko stále a vytrvalo plače naďalej... Veľa síl želám

althejka
23. jún 2013

mojmu pomohlo nosenie na rukach a dookola som mu spievala jednu pesnicku pred spanim, potom ju uz tak poznal,ze pri nej automaticky zaspal. muselo to byt takym monotonnym pomalym hlasom, ze az mna to skoro uspalo. 😀
najprv som robila chybu,ze som menila casto tie aktivity, pritom stacilo iba niekam zaliezt, mojkat a spievat .jaaaj,keby som to hned vedela

levandel
23. jún 2013

@indie6 Ahoj,moja malá má 13mes.Do 7mes,spala fantasticky,jeden pekný den bola umrčaná,nepojná,myslela som ,že je to kvôli zúbkom.plakala den-noc,nonstop,všetci sme už boli K.O.Potom som niekde čítala aby som jej dávala svoje tričko napr.z pyžama a kúpila som jej jantárovú retiazku.Zabralo to ihned.A ešte uč ju aby sama zaspala,je to tažké a náročné,ale to je najlepšie.To mi poradila matka 4 detí.Držím palce.

indie6
23. jún 2013

@levandel snažím sa ju učiť to, ale neviem ako na to, ukladám ju do postieľky, keď je unavená, aby vedela, že sa tam má spať, ale zatiaľ tam nikdy sama nezaspala, len plakala, a to som nemohla počúvať, preto som ju uspala na rukách - to spala hneď. Lenže to vlastne nezaspala sama, uvedomujem si, že toto vôbec nie je správna cesta.
....tie "vyplakávacie metódy" ... veľa som už o tom čítala, ale príde mi to kruté, a nevydržím to - počúvať ako plače... nejaký miernejší spôsob? Ešte som robila aj tak, že som ju uspala do polospánku a uložila do postieľky, a tam uhladkala a ududkala a zaspala po dlhšej dobe, ale to sa podarilo len raz... väčšinou jej tak lietajú ruky nohy od únavy, že si cumlík vždy z úst vyrazí a to ju preberie.

levandel
23. jún 2013

@indie6 Je to presne rovnaké,tiež mi zaspala na rukách,ked som ju dala do postielky,alebo som len vykonala pohyb,už bola hore a znova plač,bolo to strašné,bála som sa že si zvykne tak zaspávat.Nám pomohla tá retiazka,alebo sa dávajú pod vankúš liečivé kamienky-Blutstein,a to moje tričko bez toho ani nezaspí.

indie6
23. jún 2013

@levandel no presne, tak pomalinky ju vždy ukladám, a zrazu na mňa oči hodí ako puk a je hore, och... no na retiazku je asi zatiaľ malá... mohla by sa ňou pridusiť, ale to tričko znie nádejne, vyskúšam ju učiť na to a uvidím. O liečivých kamienkoch som ešte nepočula a jantár má nejaký upokojujúci účinok?

levandel
23. jún 2013

@indie6 Ja som žila 10r.v Rakúsku,tam vela detí nosí túto retiazku,je to hlavne kvôli zúbkom.skúste jej dat pod plachtičku,blízkosti hlavičky jantár.Má velmi vela schopností,lieči,upokojuje,alebo ešte kamienky podla znamenia.Ja velmi neverím na takéto veci,ale ked to pomože je všetko dobré.Vážne skúste svoje tričko,potrebuje vás stále cítit,lebo prichádza do fázy,ked vie rozoznať matku.otca a pod.Dieta sa bojí,že mama nepríde a tak pod.Pozitívne je to že je to len fáza,kt.oddíde.A skúste jej dasienka natrieť Dentinoxom.

indie6
24. jún 2013

@levandel ďakujem za všetky rady, vyskúšam... máte pravdu, potrebuje cítiť mamu... ale aj tak si myslím, že sa naučila na ruky, lebo zaspí rýchlo, i keď sa potom ešte budí v postieľke... dáko to musím časom pomaly ale isto vyriešiť a naučiť ju spať v postieľke pekne samú. Inak malá je zlatá, keď je hore, tak je spokojná, mrnčí len keď chce jesť, alebo odgrgnúť... dokáže sa sama zahrať aj polhodinku na hracej deke, krúti sa a chytá hračky... veľmi plače, len keď je unavená a skúšam ju nechať zaspať samú v postieľke...

indie6
24. jún 2013

ešte super vec je babyšatka, nosím ju aj tam a uspávam... len to chce veľa trpezlivosti. Zo začiatku som si myslela, že tú šatku predám, lebo pri viazaní mi malá ručala ako slon, ale dávala som ju do šatky každý deň postupne na dlhšie, až mi tam raz po vytrvalom plači zaspala a to som fakt už v to ani nedúfala :D teraz myslím, že si už zvykla a už aj viem ako ju tam uspať... prespí aj dve hodinky, keď ju tam mám. Raz by som s ňou už aj vybehla takto na prechádzku, ale na to ešte nemám odvahu, keďže ešte malá nesedí ani nelozí ani nebehá, neviem, kam by som ju položila, keby som ju musela zo šatky vytiahnuť... jedine ak by som vzala aj kočík ako prípadné "odkladacie miesto" :D

levandel
24. jún 2013

@indie6 Držím palce a prajem vám veľa trpezlivosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli