Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Starajú sa vaši rodičia do výchovy vašich detí?

nastasja25
7. júl 2012

neustále vás napomínajú toto takto,toto mu daj,toto obleč,tam s ním chod,tam s ním nechod,ste nervozny,ale že sme nervozny s neustáleho komandovania ich ani nenapadlo 😉 .Tiež to poznáte?Oni robili toto,dávali toto,im sa dalo kočíkom húpať....atd..milion príkladov..

annaopialova
7. júl 2012

nie nehrozi aby sa mi starali co ja mam robit

xenicka13
7. júl 2012

@nastasja25 inak obdivujem mamicky, co ziju pod jednou strechou s babkami 😀 , moja rada - jednym uchom dnu, druhym von 😀

halienka
7. júl 2012

@nastasja25 ajéje, jasné, a to bývame samy a ja mám 38 rokov 😀 , malá sa mi narodila v 36 rokoch , človek by povedal, že už ma budú brať ako "dosť starú" na to aby som vedela čo môjmu dieťaťu obliecť atď., no bohužial, napočúvala som sa toho viac než dosť a hlavne od svokry, cítila som sa ako nesvojprávne decko, ktorému treba všetko povedať. Išlo ma rozhodiť, keďže chodila k nám denno denne a otravovala mi tým riadne život. A doteraz ľutujem, že som vtedy nebola ostrejšia, nechcela som pokaziť vzťahy, ale myslím, že jediné čo v tomto zaberá je natvrdo a nekompromisne im povedať nech s tým prestanú. Alebo sa odsťahovať 300km ďaleko 😀 Ja viem, je to ťažké ale inak sa asi z toho nedá von. Skús proste v kľude bez emócií povedať mame: mama, som dospelá žena, viem zhodnotiť čo je pre moje dieťa najlepšie, ak budem potrebovať radu opýtam sa, dobre? Lebo inak ma toto tvoje neustále napomínanie dosť znervózňuje a pripomína mi to kontrolovanie hlúpeho pubertiaka, a to ja už nie som. 🙂

nastasja25
autor
7. júl 2012

@halienka ale ja neviem,či to len mna s mužom tak buzeruje,lebo ked švagriná byvala u nás s dieťaťom sa mi to tak nezdalo,k nej si to nedovolila..Ide mi to maximálne na nervy ,lebo to len ,ona mala také flaše,tieto vaše nie sú dobré,ona mala taký kočík,vy máte zlý,jednoducho,máme zlú stoličku,máme zlé chodítko,kočík, a takto by som pokračovala do rána 🙂 nič sa jej nevidí ... 😒

sluci
18. júl 2012

no asi fakt jedným uchom dnu druhým von :D my síce bývame u rodičov, ale dohodli sme sa, že mi do toho nebudu kecať. Keď treba pomôcť, rada mama pomôže, aj svokra keď sme u nich, ale len keď o pomoc požiadam ... a aj keď by obe dali malému všeličo, nedovolia si dať mu niečo jesť, bez opýtania :D a to ma berú viac menej ešte ako dieťa, nakoľko študujem :D Je pravda že pri "posadzovaní" som musela na obe zvýšiť hlas pochopili... tak asi to treba narovinu vysvetliť, veď aj keď sa urazia, tak to nikdy netrvá tak dlho, ako znepriateľenie po "dobrých" radách :D

skoricaxx
18. júl 2012

@nastasja25
no a čo máme aké máme naša vec a bez komentára tak som to riešila ja, no mne naši tiež sem tam do nas dosť rýpali a to s nimi nebývame.......ale nedali sme si povedali sme že to bude po našom a hou dohovorili sme a áno moja mama má výdrž... a ešte aj svokor a tomu som musela pár krát rázne povedať že nemusím viec krát chodiť, resppoložiť otázku či mám odísť hneď......je to dosť tvrdý človek, ,,,,,,a aj som sa pár krát keď začal špatno nadávať zdvihla a odišla......

zuzulienka1973
19. júl 2012

@halienka Tiez to mam doma podobne od svoje mamy a to nebyva u nas.Svokra je v pohode.A to som sa vydavala v 30 tke.Takze tiez uz nie pubertiacka

sabiatko
19. júl 2012

mama nie, ale babka, to je majster sveta... 🙄

cecil36
19. júl 2012

nie nestaraju, mamu uz nemam, s otcom sa stretavam sporadicky a svokrus je 300 km od nas 😀 Ale vazne. Nikdy by som si nenechala kecat do vychovy a starostlivosti o dieta. Najmä, ak by som uz bola 30 a viac rocna 😉

mandragora22
19. júl 2012

@nastasja25 moja mama ma taketo "ťahy", ale ja jej bud odvrknem alebo sa pohadam 😀 😀 😀 teda, ked mi to otlcie o hlavu viac ako 3x. dovtedy trpezlivo vysvetlujem, ze si urobim po svojom, lebo takto sa mi to zda lepsie. samozrejme, niektore rady ma dobre, ved nas vychovala viac, ale su rady, ktore ja akosi neuznavam, no a vtedy nastava spravna chvila vysvetlit jej, ze sa moze aj pokrajat a bude po mojom. no a partnerova matka? ta donho (nie do mna, donho) a ten potom do mna, hucala tak prvy cca 1,5 roka zivota dcery, furt som pocuvala od neho, co s nou mam alebo co nemam robit, akoby on uz nejake dieta vychoval, pritom on sam je dodnes velke decko, az kym som mu tiez neotlkla par krat o hlavu to, ze uz ma nebavi pocuvat cez jeho usta sproste rady jeho matky a ze ked jej nevie sam povedat, nech nam da pokoj, tak nech tiahnu do zadku obaja. odvtedy mam pokoj. teda, neviem, co vsetko mu hudie ona, ale on cusi, co sa vychovy tyka. ale bol to dlhy boj, kym som toto dosiahla...

sellycka13
26. mar 2019

@nastasja25 bohužiaľ ja som musela rázne za pomoci mojej mamy vysvetliť priatelovej rodine, že meno majú vybrať rodicia dieťaťa a ze my sme jej rodicia o ostatných dristoch co nám rozprávali pomlcim....... Urazili sa a dohodli sme sa ze bábätko uvidia 1 raz po 6nedeli a skončili..... Iba preto aby nebol priateľ smutný som dovolila návštevu jeho sestry kt bola na týždeň v ba počas 6nedelia a to som nevedela ze je padnuta na hlavu a príde ráno s tým že 30 min vopred dá vedieť, som sa vytocila a odišla.... Výsledok urazena celá rodina...... Kvôli rodine bande primitivov sme sa stále hádali a priateľ chcel opustiť mňa a bábätko takže s jeho rodinou the end...... To som netušila, že začne spliechat na maják aj mojej babke......pre mňa otázka či naše dieťa musí mať náušnice je vrchol drzosti a to že ja chcem ísť s priatelom a malou v lete na dovolenku a babka nás chce zavrieť doma vrchol drb..... Nutnosti........ Ja sa pýtam čo si vlastne ti príbuzní o sebe myslia? To skutočne neexistuje iné riešenie iba sa im zámerne vyhýbať a distancovat sa od nich.......

evita168
26. mar 2019

Mne sa nestaraju do nicoho ale povedia ze ako to oni robili a ze ked chcem nech skusim aj ja tak a ked sa mi to pozdava tak necham si poradit a ked nie spravim si podla seba ale zo zaciatku som mala svokrovcov kazdy den u nas strasne chceli pomahat a nemala som po porode ziadne sukromie vsak zena obcas potrebuje nejake casti tela povetrat po porode a to sa neda ked svokrovci behaju okolo tak som im povedala ze potrebujem sukromie nech par dni ostanu doma a ked dojdu len max na hodinku lebo sa neviem dat dokopy. 😂 a v poho isli het doniesla len hrnce s jedlom pozrela sa a isla domov 😂

sellycka13
26. mar 2019

@evita168 tak to Vy máte ešte v pohode, slušne ste ich upozornili a pochopili 👍😊🍀

loginexistuje
26. mar 2019

@nastasja25 jedine co pomoze je odstahovat sa do vlastneho

sellycka13
26. mar 2019

@loginexistuje aj zmeniť si číslo je dosť potrebné.... A odsťahovať sa, ale aspoň 800 km aj viac... 😂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli