Starostlivosť o dieťa ma vyčerpáva

skalnicka
23. júl 2009

ahoj...ja som uz v koncoch..mam chripku, tecie mi z nosa, boli ma hlava, hrdlo..a musim "byt v pohode", lebo "len spokojna matka ma spokojne dieta"...a viete, co by som urobila najradsej? utiekla...osem mesiacov som mala moznost uniknut len parkrat na par hodin..aj to potesilo, ale teraz mam mojho nespiaceho, placuceho a nervozneho dietata fakt dost - aj ked viem, ze si za to, aky je, mozem sama, lebo - a opat sa vraciame k bludnemu kruhu spokojnou matkou a dietatom...ja viem, znie to strasne, ale neviete si predstavit, co to da sil nebyt na neho zla..a je to stale horsie...prosiiim! chcem vela, ak ziadam jeden obycajny den? ☹

halienka
23. júl 2009

Skalnička, veď to že máš umrnčané dieťatko nemusí byť zrovna tvoja vina, možno je proste také teraz a vyrastie z toho. Ja som z dvojičiek a mama rozprávala, že brat bol vždy kľuďas, chrápal aj keby okolo neho delá vybuchovali, ja vedľa neho som revala ako tur každú chvíľu a celé noci som strašila a nedala našim spať. Čím to bolo nikto nevie a pritom nás oboch mama naraz nosila, rovnako vychovávala a rovnako k nám pristupovala. Proste každý sme boli iný. Takže ono to nemusí byť zákonite matkou, keď je dieťatko plačlivejšie 😉 Ale verím ti že to musí byť na nervy a strašne vyčerpávajúce. Bolo by fajn keby ťa sem-tam niekto prestriedal, manžel, mama, sestra, švagriná...Nemáš niekoho takého v blízkosti?

ukmima
23. júl 2009

ahoj, maminy nemaju narok ochoriet... ☹ lebo detom sa treba venovat aj ked mame horucky a pod...treba im varit, prat, zehlit, ist s nimi vonku aj napriek tomu, ze maminky zomieraju z vycerpanosti...
my mame momentalne v dome stav pohotovosti 😀 , Tomasko ma 5 rokov a cez prazdniny nechodi do skolky...Samko ma 18 mesiacov a je vkuse v zlom, ja neviem ci len moje deti su take zive...Samko sa v dobrom nezastavi...V nedelu Tomasko otvoril branicku, co mame pri schodoch a bez mihnutia oka sotil Samka zo schodov...dva dni sme chodili po vysetreniach ci mu nic nebude...
dnes som len vyvesila veci vonku a uz mam rozhadzane 2 izby a to nehovorim o tom, ze nemame navarene a dnes ma byt horucava...
A kludne by som sa stavila, ze mame doma viac kriku ako ty skalnicka 😉 , Ja zavidim kazdej mamine co ma uzastneho manzela, co sa vie postarat o dieta bez prosenia..
Mam aj ja dobreho muza, ale nieje zviknuty na deti..Ked bol Tomasko maly, bol v UK 4 roky,2 krat do roka bol doma...Teraz ked je maly Samko bol uz doma, ale na tyzdnovkach..takze zas vela "nepomohol", teraz uz tri tyzdne robi v okrese, takze dochadza...a dochadza mu aj trpezlivost..teraz len vidi, ake to mam ja tazke, ked som doma "5 " rokov medzi detmi...
Nevicitam mu, ze nema na nich trpezlivost..ale pomoc by sa zisla..
Deti niesu len na chvilu...on je dobry ocko, ale neviem si predstavit, ze by bol s nimi cely den...urcite by sa zblazdnil 😀
Preto Vam maminky prajem vela trpezlivosti....
Skalnicka- neboj,neviem ci ta to trosku nakopne, ale ver mi, ze nas je veeeeela, ktore sa citia ako ty.
Drz sa mottom: Nikdy nesmies brat zivot tak ze,: ides, potknes sa, spadnes a dalej uz nejdes....Musis vstat, oprasit sa a pokracovat v ceste...
Prajem ti skore uzdravenie a urcite maly Alex je len mrncavy, nespavy a nervozny koli niecomu, co ho boli a nevie ti to povedat...mozno su to zubky, ktore ho trapia a nie a nie sa predrat cez dasienko...alebo mu je len teplo...
pekny den vsetkym

jabber
23. júl 2009

skalnicka - a nemáš možnost dát prcka na den nebo dva k babičce? Určitě by nespící, plačící a nervózní dítě nějaký den vydržela než ti bude líp 😅 Anebo ať přijde k vám a postará se o malého u vás doma...?

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

Skalnicka asi viem ako sa citis. S manzelom zijeme v zahranici. Nas drobec nie je sice uplakany ako pises ty o Alexovi ale tiez ma svoje dni. Casto som byvala zo zaciatku chora, lebo som uz po desiatich tyzdnoch po porode musela ist nazad do prace a nik mi nemal okrem muza s malym ako pomoct.
Cele dni vyzerali asi tak ze rano som musela vstat o hodinu skor aby som odstriekovala mlieko pre drobca do skolky, potom nahananie sa do skolky a do roboty, odstrekovat mlieko rychlo pocas obednej prestavky a po robote (robim do piatej poobede) rychlo varit, upratovat a este sa hrat s malym. No a vecer opat odstrekovat mlieko.Sem tam ked som uspavala maleho tak som zaspavala s nim. No a po dvoch mesiacoch takehoto nahanania som aj vyzerala. Stale som bola chora a vela krat som sa prichytila pri tom, ze som bola nervozna aj na maleho. Vela veci sa ulahcilo, ked drobec zacal papat prikrmy a ja som nemusela tolko odstrekovat mlieko.
Tiez som si vtedy zelala, aspon jeden den volna iba pre seba. No a teraz ked ma maly 10 a pol mesiaca tak som zacala chodit do fitka 3 krat do tyzdna aby som sa nejako odreagovala a nazbierala nove sily a fakt to pomaha. Som kludnejsia a celkovo sa citim lepsie.
Skalnicka tebe nema kto pomoct s malym aby si mala aspon na chvilku cas pre seba? Potom by si podla mna aj to plakanie maleho zvladala lepsie. Inak si myslim to co halienka, ze to nemusi byt tvoja vina, ze maly Alex place. Jednoduche niektore deti su take.

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

ukmima ja mam tiez pocit ze mame hyperaktivne dieta. on sa nezastavi za cely cas co je hore, stale by nieco vymyslal. niekedy nerozumiem kde deti beru tolko energie 😉

skalnicka
autor
23. júl 2009

dakujem vsetkym velmi pekne, potesili ste ma a vliali trochu energie do zil, co teraz tak strasne potrebujem...maleho mi nema kto postrazit, resp. aj by sa nasiel, lenze moje dietko je take narocne, ze kazdy opatrovnik po chvili caka, kedy uz bude moct maleho mi vratit a vzdy sa dozviem:"ako to s nim ja viem najlepsie", takze uprimne povedane, uz ho ani nedavam nikomu...budete sa mozno smiat, ale byvame u svokrovcov - moja svokra navari - mna do kuchyne zial nepusti - ale akonahle ma snahu mat maleho, on reve este viac a ja sa na to nedokazem pozerat...mimochodom, odkedy sa narodil s nim boli vonku len jedenkrat a asi to v nich zanechalo tak "hlboky" zazitok, ze viackrat si ho uz do kocara nepytali...takze asi tolko...je nas tu ako Sasovanov a aj tak som na neho sama - muz je tiez fajn, ale netrufal by si na neho a nutit ho nema zmysel...baby a ako relaxujete, ak nikam nemozete?

aponchie
23. júl 2009

ja jsem 5let doma a utekla jsem taky parkrat 😀

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

skalnicka, ja som si zacvicila pilates doma, ked maly spal. pre mna bol relax aj zehlenie ale to asi nebude kazdeho pripad. alebo som si dala sprchu taku kde striedas teploty raz tepla raz studena. aj to pomohlo hlavne rano po tazkej noci 😉

anatanka
28. júl 2009

Skal: Musis proste jen vydrzet, jina rada na to neni. Ja mela s Miriam uplne sileny prvni rok, byla jsem totalne na dne sil. Ta rvala od rana do rana. K nikomu jinemu nechtela a ja ji cely rok jen pronosila v naruci a to taky brecela. Chodila jsem vsude mozne po Dr. a nakonec byl vysledek, ze je ok a ja musim vydrzet a ono se to srovna casem.
Miri jsou ted cerstve dva roky a musim rict, ze uz jsme v pohode. Preju hodne sil, je nas vic, co jsme to zvladly. 😉

zuzka1.
28. júl 2009

skalnicka prespi maly celu noc??nepostarala by sa svokra apson v noci, ked spia?
mozte ist s mm na veceru, prechadzku, drink, na masaz, sauny, bazena, jakuzi.........
my relaxujeme takto, alebo ja vecer citam knihu a mm ide na polovacku. ako napriklad dnes, len ku knihe som sa etse nedostala, 😉

hasleerka
28. júl 2009

zuzka ja ked môžem tiež utekám ku knižkám, to je môj super relax