Štekajuci susedov pes a moje dieťa. Poraďte!

aktak
2. nov 2007

Mame susedu o poschodie vyssie, ktora ma psa (myslim ze spic, biely), ja proti psom nic nemam, v detstve sme mali dvoch, ale problem je ze on stale steka. V noci kaslat na to, az tak mi to nevadi, ale vzdy ked vyleti z vytahu a mi prichadzame alebo odchazdame (aj ktokolvek iny z nasho domu) zacne STRASNE stekat, ze sa sama az miknem, ozyva sa cely vchod a maly sa mi pusti do strasneho placu 😢
Jeho majitelka jedine co robi je ze na neho reve ze "bud ticho!" o nam hovori ze "nebojte on vam nic nespravi, ved mu hovorim ze ma byt ticho" - ALE ON TICHO NIKDY NENI!!! a to ze mu to hovori mi je tak viete na co 😠
normalne sa bojim ked ide vytah, ci z neho ten pes nevybehne a zas budem mat srdce v krku a maly sa zlakne a rozplace, poradte ak viete nekto, k tomu vsetkemu nechcem aby mal maly traumu zo psov 😖
dakujem

(uz som ju prosila ci si ho nemoze vziat vo vytahu naruky, to by snad nestekal ale jaksik je jej to asi jedno alebo vzdy dufa ze pri vchode nikoho nestretne)

pipka
9. okt 2008

no s tym rozdielom, ze babatko je babatko, to snad kazdy pochopi, ze musi obcas zaplakat, no urcite nekvili 6 hodin vkuse 🙄 😅 aj nad nami maju babatko, ale to je niekedy v noci radost pocuvat, ten novorodenecky plac, normalne endorfiny 🙂 😀 vsetci susedia sa vytesuju, ze konecne medzi dochodcov babatka dosli, ale ten pes nam vsetkym pekne lezie na nervy 😠 som zvedava dokedy to este vydrzime... 🙄 😒

bashka
29. mar 2010

No a co na dedine? Myslite, ze nejako uspejem ked sa budem stazovat na susedovych 20 psov? Lebo uz som dost na nervy. Jeden obrovsky bernardin ide non-stop celu noc ( cely den je ticho) a ostatni idu na striedacku, niektori cely den, ini v noci. Cez den neriesim, aj ked som sa tesila, ze babatko bude spavat na dvore...ha ha...uz dospalo, ale v noci preboha chcem spat. Momentalne spavam so stuplami v usiach, ale len dovtedy kym sa mi nenarodi druhe babo. Dnes som jej napisala do schranky list, tak uvidim. Normalny, slusny, ja sa nechcem hadat ani pohnevat, ale naozaj takto sa neda. Ale co by ma zaujimalo, kto to potom riesi? Policia? Ci obecny urad? Neviete?

mimkao
29. mar 2010

Bashka, myslím, že obecný úrad. aspoň u nás. Tiež sme na dedine, v noci je našťastie ticho, ale neznášam, keď som s malou na prechádzke a počas celej prechádzky nás sprevádza štekot psov. A milujem, keď ešte stojí na dvore majiteľ a kuká na mňa vražedne, že či musím ísť práve cez ich ulicu, bo jeho psa to ruší... 😠 😠 A neznášam ešte keď si nejaký majitelia nezatvoria bráničku a ich psisko vybehne za nami na ulicu a rozurene vrčí a pokúša sa do nás skákať, tak vtedy na nich dupem prip. sa zohnem po nejaký kameň a hodím tak povedľa neho, nech sa uvedomí... 😠
Ja sa dobrovoľne priznávam, že psov nemusím, aj keď slušne vychovaný mi nevadia, a sa mi páčia, ale ja k ním nemám vzťah.
Bashka a to tí susedia majú 20 psov na jednom dvore.??? 😕 Predpokladám, že sú to len nejaký basťoši..., nie? 🤐

bashka
29. mar 2010

mimkao ano, no sorry, je ich 19...oni s nimi volakedy obchodovali a co sa nepredalo si nechali. Ani neviem aka to je rasa okrem toho bernardina, take chlpate, skarede, smradlave, cierne a biele (teda bolo biele ked sa narodilo, teraz tmavosive s chuchvalcami po celej srsti...no strach). Vies co, cez den nech si robia co chcu co uz mam robit, keby sme vedeli o com to bude tak sa tam nestahujeme 😝
No uvidim, co poriesia po tom dnesnom siahodlhom prosebnom dopise, ale z uradu viem, ze to vadi kazdemu na ulici, len nikto s tym nic nerobi. Tak ja zacnem, kludne.

mimkao
30. mar 2010

Tak ti držím palce. Bo niektorí ľudia sú pomenej chápaví a zrejme im nedochádza, že druhým vedia poriadne strpčovať život... 😖

cicusinka
16. apr 2010

No dievcata,asi takto to je.Aj ja mam susedov o poschodie hore a aj o poschodie dole.Pokialm ide o toho dole,ten brese akurat ked ide von a na chodbe,co je max 5 min. To sa da pretrpiet.Ale ten hore!Tomu asi naplanujem vrazdu... Ja mam doma 3 macky,obrovskeho psa a zajaca.Nik o mne ani nevie ze mam psa pokial ma nevidia vencit.Ked som sa sem nastahovala asi 9mesiacov dozadu,ten hore ma kazde rano budil okolo 6:30 zavyjanim.To som prisla rano o 5:30 z nocnej... Bolo to hrozne,preto som sa prestahovala zo spale spat na gauc,lebo vedla v izbe to uz nebolo tak pocut.No potom som otehotnela... Prisla tehotenska unava aj cez den.A to fakt neprekonatelna.No ja som oka nezazmurila ani na den.Bola som so susedou,povedala jej svoj problem,ona vsak ze ona je nie doma,nema co robit... Tak som trpela.Dnes som v 7 mesiaci a zas,ako kazde rano vstavam o 6:30 na psie zavyjanie a brechot.Este namam babo a neviem si ani predstavit ako to bude.Pokial ide o vychovu,ja som toho nazoru,ze ked bude mala spat,bude vsetko ako normalne.Nebudeme suskat,stisovat televizor... Bude vsetko ako normalne.Mala si na to zvykne.Mam zname co to tak urobili a je to dobre pre dieta,lebo vsade vie zaspat a ulava pre rodica... No pokial ten pes bude budit mna po celonocnom kojeni..... asi ho fakt ovalim.Psov milujem,sama mam jedneho doma,ale keby brechala,hladala by som riesenie.

cicusinka
16. apr 2010

A este snat ze nez som sa tam nastahovala ja s priatelom,bol tam tiez parik.Odisli akonahle sa im narodilo dietatko.Tak asi viem preco.

monkula
16. apr 2010

Skúste im ponahrávať všetky diely Buď já nebo pes.... Tam tá cvičiteľka dáva takýchto ubrechabcov poriadne do laty... 😀

pipka
9. feb 2012

@bubba no nam dieta az tak neplakavalo...len ked ju ten pes nestastny zobudil 😝
ale tak nastastie my sme uz ten problem vyriesili..minuly rok sme sa odtial prestahovali, teraz mame uz druhe dieta a zatial klop klop absolutny klud a ziaden pes v dome 🙂 🙂 🙂

ivka1983
4. feb 2013

@cicusinka Prečítala som si tvoj problém:-P uf, zle sa to už len číta. Je to hrozne,...ako je to teraz, ked už máte bábo?
Ja mám byt vyše roka,ale tak bývam tu možno od oktobra-novembra, ale odvtedy som bola 3krát u susedov hore. Nejaky miesanec brechoce ako divý,ked niekto dojde z nocnej,ci zo zúrky. Tým by som chcela povedať,že v NOCI mi to vadi najviac. Brechot psa vo mne vyvoláva búšenie srdca, chvejú sa mi ruky a myšlienky mi prúdia od milých slov prehováraním susedov, až k nadávkam a k hrešeniu na susedovho psa. Vraj sa to zhoršilo podlahou,ktorú dali namiesto kobercov a mám psa naučiť rozprávať,ak mi vadí brechot. Len minulý týždeň ma navštívila mamka bielo biely deň a absolutne som sa nemohla susetrediť na jej slová, lebo pes sa rozbrechal ako šialený:-////

brisilda
4. mar 2013

dievcata u nas sa riesi podobny problem no tyka sa to nasho psa ...je to maltezak a strasne steka ...ideme von steka, niekto zaklope steka a ak nahodou otvori dvere maly tak ta blazniva fenka uteka dole schodmi a stekotom vita navstevu ....obcas aj postarku ktora si nanu uz zvykla no velky problem je, ze steka ak nesme doma a samozrejme ja o jej stekote neviem ........podla suseda by zoudila svojim stekotom aj mrtveho .....co robit? ako zabranit aby pes pocas nasej nepritomnosti nestekal? Ona je prefikana ak pojdem akoze prec a cakam co bude robit tak je tiho , ticho je aj ked idem domov takze ani nema sanccu zistit ci vazne steka no susedom verim a verim, ze im to isto lezie na nervy lebo ja byt na ich mieste tak toho psa odstelim ... 😝

maya_zilina
10. máj 2013

ja mam 3 rocneho shih tzu psika a ten sice nesteka ale bije sa(zacal pred rokom)... fenky ma rad ale vela psov("chlapcov") mu vadi a vystartuje po nich bez zavrcania... je to jedno ci je to shih tzu ako on alebo husky, boxer... Neviem ako tomu zabranit... poradite?

kristina_d
27. jún 2013

@cat paintballovú pušku 😀 dobrááááá 😀

142230919213
4. nov 2015

Ahojte mamicky, mate niektora rovnaky problem?Byvam v rd a nedavno som si spalnu prestahovala z rusnej ulice(hlavna cesta , rozhlas, ludia, autá) do zadnej casti domu smerom na dvor.Vsetko by bolo v pohode, keby sa neozval susedov pEs .Trpim ho uz druhy mesiac. Kazde poobedie ked ulozim malu, tak zacne na hodinu brechat. Nijako ho neviem utisit. Bola som parkrat za susedmi, poprosit nech ho aspon cez obed zatvoria.No ti aroganti s ktorymi uz zvadzame boj kvoli ich hluposti, ma jednoduho ignorujú.Nech hadzem z balkona kamene, nech kricim, oni sa len smeju a psa este provokuju s mackou aby stekal. Ja si cez den potrebujem tiez oddychnut, lebo cakam druhe bank.Ale oni neberu ohlad vobec na nic.Ten pes ma nejakých 14 rokov, nador na zadku, prednu labku poskodenu, je hluchy, a pohybuje sa cely zivot na par metroch pretoze je za plotom zatvorený.Čo myslite?Pomoze ak ich udam na slobode zvierat?alebo ako to riesit?Starosta s tym nech ce mat nic spolocne.

libka1
4. nov 2015

@142230919213 asi nie, ved ho nijak netyraju. ked tento pes odide, pride dalsi predpokladam. nedaju sa tie vztahy nejak zlepsit? nahlasenim na slobodu zvierat ich len zhorsis...

142230919213
4. nov 2015

@libka1 no zabudla som napisat, ze ten pes veterinara nevidel ani napamata. Nikde s nim neboli, trapia ho. A vzťahy sa nedaju zhorsit viac, nez su teraz.Sú to zavistlivci a nikomu nedopraju.

142230919213
4. nov 2015

stale robia napriek, uz dlhe roky

jana_eyre
4. nov 2015

@142230919213 my sme raz boli na dovolenke, kde sme pri ubytovani videli psa vo dvore.. ten pes bol na kratuckom lane bez vybehu, vzime nemal v bude ani len slamu, triasol sa a zral len suchy chleba.. riesila som to ohlasenim na veterinu a tam mi pan povedal, ze som len panicka z bratislavy, co si mysli ze pes je takmer ako clovek.. vraj sa tam bol pozriet a zhodnotil, ze mu je tam fajn - tym to haslo.. mozes to ale skusit - aspon ho skontroluju, len aby to nenastrbilo vase vztahy este viac..

/inak nikdy som nemala tendenciu zvierata povysovat nad ludi, ale zas si myslim, ze ked niekto ma ziveho tvora, mal by sa o neho starat tak, aby netrpel/

to, ze svojho psa nepustaju je podla mna velmi obmedzujuce, ale zas moze to byt aj tym, ze ma nador na zadku - tak uz pohyb nevyzaduje.. to ze neustale steka - hold, je to obtazujuce pre okolie, ale pochybujem, ze s tym niekto nieco urobi, ak majitelia nechcu.. mozno by bolo vhodne, keby si sa spojila aj s inymi susedmi, ktorych to obtazuje a spolocne by ste majitelov upozornili, ze k normalnemu spoluzitiu aj oni musia urobit par uprav..

viem, ze to je narocne, nie len kvoli detom, ale vseobecne pocuvat neustaly stekot je na nervy.. moji susedia si totiz tiez kupili pred casom psa - zavreli ho do koterca a ten stale knucal.. cez den, v noci asi tri mesiace.. asi nepochopili, ze pes len vyzaduje pozornost a namiesto toho aby sa mu zacali venovat, tak ho dali prec, aj tak dobre, my mame pokoj - hoci uz navzdy bude ulica ktora vedie okolo ich domu "ulica smutneho havinka" /tak to volaju moje deti 😀 😀 /

no a este jedna skusenost - moj brat ma psa, ktory rad steka.. nikdy to nikomu nevadilo, az ked sa narodilo susede dieta, tak sa prisla stazovat.. ale nie ze by slusne vysvetlila situaciu, rovno zacala zjapat na celu ulicu /bola som pri tom, lebo som byvala vedla/ ze moj brat je blbec co sa o psa nestara /nebola to pravda/.. brat sa porozculoval, ale snazil sa svojho psa viac tisit a teraz uz pri prvom zazreti pes stichne.. oni ako susedia budu uz navzdy pohadani asi, stale sa ani nepozdravia..

no tym chcem povedat, ze konflikty medzi susedmi sa vela krat riesia hned na zaciatku prehnane a emotivne a potom si robia zbytocne prieky.. /tym nechcem povedat, ze to tak bolo aj vo vasom pripade, ja len ze sa to tak stava/

libka1
4. nov 2015

@142230919213 ☹ to mi je luto, no... podla mna si velmi nepomozes. len cakat kym ten ubohy pes odide do vecnych lovist. ale mozno pride druhy hlucnejsi 😅

liuliu
4. nov 2015

My mame asi vsetko od cely den/noc stekajuceho psa od susedov po uvrestane dieta od dalsich susedov v jednom byte plus este detska skolka rovno pod oknami takze tam nonstop dakz zmrdi jacia ; na dalsom byte je nonstop premavka ze ci clovek pripada ze stanuje na autostrade vo dne v noci ; na chate mame debilneho uvrestaneho susedinho kohuta a tiez tam vsade bresu psiska. Zialbohu s tym clovek nenarobi absolutne nic. Zo vsetkeho najviac mi vadi ale ta premavka. To je priserne vo dne v noci kamiony ; osobaky ; kolony...

142230919213
4. nov 2015

@libka1 myslim, ze ten pes je nesmrtelny, na tie vsetk y choroby co ma 🙂

lucassia
10. feb 2016

NO JA MAM doma fenu z utulku a tiez steka kedy sa jej zachce a ani tresty nepomahaju ja už neviem co mam robit a kedze cakam v lete mimco neviem ako dalej odnaucit sa ju to proste neda a neviem ci si dieta na stekot zvykne neviete ci ano ci nie? alebo ci ju mam podarovt fenu niekomu i ked s tzkym srdcom

bosoriak
10. feb 2016

@lucassia Vsetko sa da odnaucit, este mas dost casu. Vyhladaj pomoc skuseneho cvicitela, pripadne si pohladaj na internete je kopec navodov na tento problem. Pripadne existuju este obojky specialne proti stekaniu.

lucassia
10. feb 2016

tak zasa elektricky obojok nechcem kupovat skusali sme ten ultrazukovy a nič proste somarina a na cvičitela nemam peniaze kedze treba kupovat veci pre babo

142230919213
10. feb 2016

libka1 tyzden na to ako som prisla z porodnice pes zdochol 😅 ale uz si zaobstarali šteňa 😠

142230919213
10. feb 2016

@libka1 tyzden na to ako som prisla z porodnice pes zdochol emoticon ale uz si zaobstarali šteňa emoticon

142230919213
10. feb 2016

@lucassia ja by som sa jej asi vzdala ale len k ludom ktori by sa o nu prikladne starali, nemali by problem zo začiatku zavolat a posielať mi aspon foto ako sa jej dari. Predsa pri bábätku nebudeš mať toľko času sa jej venovať. predstav si tlačiť kočík a popritom ťahať psa na obojku. Alebo si zapýta ísť vonku vtedy keď si tvoju pozornosť bude vyžadovať malé.A z mojej skúsenosti, malá sa mi budila akonahle zacal pes stekat a vobec jej to neprestalo vadiť ani v staršom veku.

lucassia
11. feb 2016

no s tym budenim a stekanim uvidim potom aspon kazdy mi tak radi ze pes nieje vec a este ked je z utulku tak neviem ci by to zlvadla ze by ju zasa dal niekto preč..... a urcite nebudem tlacit aj kočik aj psa mam na to priatela ktory sa o venčenie postara a cez vikendy pojdeme všetci spolu

emilia25
11. feb 2016

Ja mám susedov bývame na dedine kde ked im ten ich pes stekne tak ho za to ukopu.no to su psicksry riadny.predtým mali takého psa co len ležal a ani hlssku nevydal a ze na stráženie.mi máme tiez psa a steks hlavne ked ide niekto okolo.

sfet
4. apr 2016

Nooo len sa neposerte z tych vasich harantov.