Štekajuci susedov pes a moje dieťa. Poraďte!

aktak
2. nov 2007

Mame susedu o poschodie vyssie, ktora ma psa (myslim ze spic, biely), ja proti psom nic nemam, v detstve sme mali dvoch, ale problem je ze on stale steka. V noci kaslat na to, az tak mi to nevadi, ale vzdy ked vyleti z vytahu a mi prichadzame alebo odchazdame (aj ktokolvek iny z nasho domu) zacne STRASNE stekat, ze sa sama az miknem, ozyva sa cely vchod a maly sa mi pusti do strasneho placu 😢
Jeho majitelka jedine co robi je ze na neho reve ze "bud ticho!" o nam hovori ze "nebojte on vam nic nespravi, ved mu hovorim ze ma byt ticho" - ALE ON TICHO NIKDY NENI!!! a to ze mu to hovori mi je tak viete na co 😠
normalne sa bojim ked ide vytah, ci z neho ten pes nevybehne a zas budem mat srdce v krku a maly sa zlakne a rozplace, poradte ak viete nekto, k tomu vsetkemu nechcem aby mal maly traumu zo psov 😖
dakujem

(uz som ju prosila ci si ho nemoze vziat vo vytahu naruky, to by snad nestekal ale jaksik je jej to asi jedno alebo vzdy dufa ze pri vchode nikoho nestretne)

horana
4. apr 2016

@aktak Nos pri sebe ostrekovac na rastliny, nastaveny nie na hmlu ale tenky silny prudik. Vzdy ked na vas zacne stekat, strekni mu do tvare-oci, vodu alebo vodu s citronom. To zaberie za par krat. Nie je to pre psa nijak invazivne - ze by mu to ublizilo, len neprijemne ale ucinne.
Mala by to robit majitelka, ked nie je ochotna musite si poradit sami. Vysvetli jej ze proti nim nic nemas, ale nemoze zviera mat vyssiu prioritu ako dieta, este aby sa stal neurotik z tvojho dietata kvoli jej neschopnosti.

akart
6. aug 2019

@horana to fakt?😮 to som este nepocula.