Strácate niekedy trpezlivosť s drobcami?

tanja61
27. máj 2008

ahojte stracate aj vy niekedy trpezlivost so svojimi drobcami ked nemaju svoje dni a vyplakavaju?moje drobatko ma obzvlast kriklavy hlasok a niekedy ked spusti tak ma aj srandy prestavaju bavit a vsimla som si ake fanty ludovo povedane ma uz... 😀 ked nieco nedosiahne co chce tak to uz je vazne o nervy niekedy az ma napadne myslienka mu dat po zadku no iba cez plienku 😅 ale vzapeti ked na neho nakricim je mi to aj velmi luto 😉

tanja61
autor
29. máj 2008

no po kupani mame take stresy ako zuzka.....normalne vtedy dobre ze puknut od zlosti nejdem ale ked na drobca zakricim je este horsie ☹ no nic len pretrpiet tie fanty pridu horsie 😀

kosicanka1
29. máj 2008

titulienka, ja suhlasim s tebou, niekedy babo potrebuje dostat do plienocke alebo po rucicke, taku vychovnu. zatial nasa simi nedostala, este je skoro, hlas som uz sice poriadne zvysila, nepomohlo. raz ma vytocila tak, ze som musela ist do druhej izby predychat a vyplakat, lebo by som jej asi nalozila. a ona chuda nechapala co sa deja a revala v prvej izbe 😀

lyongirl
29. máj 2008

Tuším píšem nechápavo, alebo... Ja som len napísala, že nech mamičky nemrzí, že dali dieťaťu po plienke, alebo keď prasknú nervy, že mu vynadajú, pretože si to aj tak nepamatá v neskoršom veku. Aspoň vačšinou to, čo sa udeje do 2 rokov si nepamatajú. Ale asi som jedna z mála, čo si život do 2 rokov nepamatá. Ja som nepovedala, že 2 ročné nevie, čo robí.... ja som hovorila o svojom, že aj keď naňho nakričím, že prečo trhá toaletný papier, tak on nechápe, že to sa nesmie a mne to vadí, on má zábavku...alebo keď sa hrabe v koši z odpadkami, alebo mi vyhadzuje vložky v kúpelni a vyhadzuje ich už po 100x a ja nakričím, že to sa nesmie a opakujem to každý deń a on nie a nie pochopiť, čo tá mama chce...
A tiež sa nemusím obavať, že sa mi niekde hodí o zem, teda dúfam, lebo obdobie vzdoru je nevyspytatelné, ale pokúsim sa pre to spraviť všetko, aby to tak nebolo...
Verím, že 2ročné vie, čo robí, ale môj nevie.... a nechápe, čo sa smie a čo nie....tak zatiaľ nemá zmysel naňho kričať, alebo mu dať po zadku, lebo sa tým zatiaľ nič nevyriešilo, ale snažím sa vysvetľovať každý deń dokola to isté a keď budem vidieť, že chápe a robí to aj napriek tomu, tak samozrejme capnem, alebo budem kričať, ale zatiaľ v tom zmysel nevidím...

tribitka
29. máj 2008

mne tiež niekedy praskajú nervy, ale to je normálne....vtedy z hlboka dýcham, veeeeeeeeeeeelmi zhlboka.... a viem, že neskôr sa neubránim aj nejakému formálnemu placnutiu po zadočku cez plienku.....
vidím to na na mojej 2 ročnej neteri, teraz je v období vzdoru, nič jej nie je dobre, proti všetkému protestuje, no hrôôôôôôôôôôôôôôôôôôza....vtedy si dohováraním nepomôžeš,ak vysvetluješ jednu a tú istú vec aj tisíckrát a ona ju aj napriek tomu urobí.....

kuky8
13. jún 2008

Pridávam aj ja svoj postreh .. a vlastne nič nové nenapíšem 🙂 Tak ako ostatné maminy mám aj ja občas nervy na prasknutie a to je malý viac-menej dobrý, ani jeden deň koliky sme nemali... Ale keď je človek po celom dni uťahaný a malé bambíno vystrája, to už je niekedy na nevydržanie. Ja ani nekričím, malý nechápe, čo robí zle 😖 Som si vymyslela iné "rýchloodreagovanie" - odkladám riad. Môžem si tak trocha potrieskať vecami, nikomu tým neublížim a ešte vypijem pohár studenej vody, trocha predýcham a už idem "hasiť" ďalej... alebo to prenechám manželovi. Ale najviac pomáha, keď naozaj vypadnem na 1-2 hoďky z domu... to príde iný človek. Už som sa zo zúfalstva aj vozila v aute okolo sídliska 😀

danulka2
14. jún 2008

tak tu stracam hlavne pri manzelovi. Menej ma vytoci drobec ako jeho autor 😉 .Moj muz totiz nema trpezlivost a rychlo sa rozculi. Ja znesiem viac, ale tiez mam hranice 🙂

deina
14. jún 2008

Nie je to caste, ale stane sa. Nedavno bol maly chory a boli sme dlho v nemocnici, on chuda vela plakal a uz som bola zufala, nevedela som, co s nim mam robit, strasne som bola unavena. ☹ Potom mi bolo strasne luto, ze ma moze moje dieta tak velmi vytocit.

malaskoricka
14. jún 2008

ja stracam stale.....ja som velmi netrpezliva....

malaskoricka
14. jún 2008

a to hlavne ked mam opatrovat rozmaznaneho syna mojej znamej to ma ide porazit...niecomu nesplnite a uz to place ach jaj

vlasa
14. jún 2008

jeej,akoby som citala o mojom anjelikovi 😀 akurat ked uz nevydrzim a dam jej po ruke,tak sa mi smeje do tvare,vrati mi to,popripade ma este vyfacka a smeje sa pritom o stosest

manka76
14. jún 2008

ja stracam trpezlivost ked uz padam vecer dolu "hubou"od unavy a chce sa mi spat 😔 a mala je cula ako rybycka a nie a nie ju uspat 😕 tak vtedy uz mam nervy 😠

digysa
18. jún 2008

Kazdy bozi den 😀

lenik15
19. jún 2008

Ja sa ventilujem u nas doma na dvore, ked maly dlho place a jeduje sa tak rychlo vybehnem na dvor skryknem na psa ktory ospalo na mna pozrie z budy v ociach co revem ved je pri mne a niekedy aj suseda ktora len chapavo na mna pozrie a povie ze mna to nikdy nenapadlo ked mala male deti a to sme maly 3 psov 🙂 Ale mozem povedat ze ta nasa rozumna fenka sa tym uz neoptazuje.