Strach prvorodičky o bábätko.

radka_radinka
18. sep 2019

Ahojte maminky ...

viem, že každá žena má pred príchodom svojho prvého dieťatka mnoho obáv.
Moja najväčšia obava je tá, že mi dieťatko prestane (zabudne) dýchať. Videla som, že sa to stalo mojej kamarátke a odvtedy mám predtým obrovský rešpekt. Bábätko žije, lebo si to rýchlo všimla.
Viem, že je tu už viacero diskusii na túto tému, ale mnohé sú už niekoľko rokov staré a predsa sa veľa vecí mení.
Chcela by som sa vás opýtať, ako ste kontrolovali bábätko, keď bolo zababušené v kočíku.???Mám strach, že budem nakukovať do kočíka každú minútku a ten môj drobec si pri mne nič neoddýchne. V postieľke to vyriešim monitorom dychu, ale ako na to mimo bytu?

Ďakujem!

janinah
18. sep 2019

Tak,že si všetko "poskladáš" v hlave a budeš žiť a nie umierať strachom každú minútu.Neboj sa,časom si zvykneš.

stela01
18. sep 2019

@radka_radinka strach bude dennodenný .... či bude mat týždeň , mesiac , rok .... alebo 15 r . 😉

pribinak
18. sep 2019

Kup si monitor, ktiry das babatku na brusko a moze byt zababusenf aj v kociku

Strach o dieta je prirodzený, potom sa budes byt ci sa nebuchbe pri chôdzi ci si nebichbe hlavu, koleno, ci sa nepocika v skolke, ci sa mu bude dariť v skole, ci sa dostane na dobrú VS, ci nedonesie domov nejaku príšeru, ....

stela01
18. sep 2019

@pribinak áno áno príšeru . 👍🏻😉😂😂😂😂

11iva11
18. sep 2019

Mám dvojičky, spia od narodenia vo vlastných postieľkach (čiže nie s rodičmi) a nemám ani monitor dychu. A to, že by mohli prestať dýchať, ma ani raz nenapadlo. Proste netreba si takéto veci privolať. Aj plafón na ne môže spadnúť a čo teraz...?
Nie je nič horšie ako prehnane úzkostlivá matka.

pininka1
18. sep 2019

Uvidíš aký budeš mať strach keď pôjde dieťa prvýkrát samo do školy a bude musieť dvakrát prestupovať.

maria123a
18. sep 2019

Ahoj, myslím, že podobný strach o dieťa je svojím spôsobom prirodzený, prešla si tým každá matka a aj prechádza.. Niečo podobné som mala po narodení môjho syna aj ja.. Prirodzene to prestaneš riešiť a začneš akoby dôverovať svojmu dieťaťu.. Strach o dieťa je normálny v každom veku dieťaťa 😉 neboj sa a mysli pozitívne

ajka0207
18. sep 2019

@radka_radinka ja som normalne kontrolovala dieta, kazdych pat minut plus minus, nemalo problem pri tom spat, ale teda vacsinou som nosila v satke.

hettinka
18. sep 2019

@pribinak ja už by som tak chcela, aby boli vyštudovaní, zamestnaní, ideálne mali dobrého partnera a zili stastne ... ale si ešte počkám.

sapetka
18. sep 2019

Radsej sa bat ako to mat na “haku” doma maj monitor je to super vec👍A vonku?to bude vidiet ze spinka pokojne, pripadne prstek pred nostek a citis ako dycha

rebeka40000
18. sep 2019

@radka_radinka Ahoj bežne predávajú monitor dychu s dvoma doskami jedna do postielky druha do kočíka a keď by dieta buvalo dajme tomu v manželskej posteli supnes dosku napr z postielky pod neho a máš kľud nemusíš sa báť vôbec pri žiadnom jeho spánku , takto to budeš robiť stále a ako bude dieta rast tak sa budeš aj menej báť lebo syndróm nastáva väčšinou u malých bábätiek 😊 veľa šťastia

maj98
19. sep 2019

Moje dvojičky majú už 19 mesiacov, už spavajú bez monitoru dychu a aj napriek tomu mi šibe a keď spia ich chodím stále pozerať či dýchajú 🙈

1gabriela13
19. sep 2019

@radka_radinka ahoj, to je prirodzené že máš strach, no netreba to preháňať, ten budeš mat cely život pri dieťati. Ja osobne som za kontaktné rodičovstvo. Keď sa mne narodila dcéra, od prvého momentu spala so mnou, žiadny monitor som nemala, zbytočne. Môže ti zapipat aj vtedy keď sa dieťa naučí kotulat a bude ti pipat potom každú hodinu v noci. Bohužiaľ, ak NUD ma prísť tak príde ci s monitorom ci bez. Maj ho vždy pri sebe, hlavne pokiaľ to je novorodeniatko, budeš oveľa kľudnejšia a netreba si takéto veci pripúšťat a privolavat zbytočne. Ver svojmu dieťatku.