Strašne si škriabe hlavičku. Ako jej mám pomôcť?

funilieta
2. máj 2008

ahojte, poradte prosim. Moja mala si velmi skriabe hlavicku akoby ju svrbela, aj po tvari, a je z toho hrozne nervozna, robi to hlavne ked si podriemuje, taha si uska, no je to strasne, neviete z coho by to mohlo byt? a ako jej mam pomoct?

martina21
2. máj 2008

moj maly to robi tiez hlavne ked sa zobudza tak si rucickami beha po tvaricke,hlavicke a niekedy ma dost skarede skriabance, alebo ked je nervozny alebo hladny,tak si aj surovo potiahne ocko, usko, ked som pri nom tak mu tie rucicky chytam drzim a halvne striham nechtiky aby si moc neubizil..ja som myslela ze ked zacne poriadne "ovladat"rucicky tak to prejde, teda dufam

nensy
2. máj 2008

jo tak to teda nevím malá si teda taky tahá za uši ale neškrábe se .zeptala jsi se doktorky 😕

danuska24
2. máj 2008

u nas tiez ako u martinky

cairka
2. máj 2008

ak máš pocit, že to nie je z únavy, tak sa pýtaj na kožné. nám podobne začínal ekzém , ale to mala doškrabané do krvi, hlavne vo vláskoch, lebo má dosť husté. skús zmeniť mydlo pre začiatok (ak používaš).

vilkakatka
3. máj 2008

Aj nasa Adelka sa skriabe ... ale hlavne, ked zaspinkava, je unavena alebo nervozna ... A dokonca sa jej na hlavicke objavili aj vyrazocky. Ma vlasocky, tak sa popritom aj riadne sklbe a hneva ☹
Zacali sme to natierat specialnym kremikom na ekzemy a na svrbenie pokozky a snad to pomoze. Tu v UK im je vsetko normalne, takze sa pomoci od doktorov nedockam, ale v juny urcite skocime na kozne na SVK 😉

susika
3. máj 2008

ahojte. aj moja, ked ju krmijm sa hrá s ušami a škriabe si po hlávke. tak len jednu ruku si dám za seba a druhú jej držím, aby nevyvádzala. a robí to už nejakú tú dobu a riešom to len takto.a funguje to celkom dobre.ja i myslím, že je to len preto, že nevedia, čo majú robiť s ručičkami.

schwarzovka
3. máj 2008

ahojte...tak malej se dneska probudil z novýma škrábancema...má ekzémek a v noci, když se mu to vysuší, tak se škrábe...přes den se ho snažím furt mazat...máme mastičku od doktorky 🙂

liaa
3. máj 2008

Ahoj holky!Mám 3 děti.Dítě,které se mi nikdy neškrábalo-nikdy nemělo exémy.2 z dětí se od mala škrábou-a mají důvod.Časem se v těch místech skutečně vyskytl exém.Myslím,že je to svědí a když se náhodou na to místo doistanou-už to jede!!!

jusnina
3. máj 2008

Nám také začínal ekzém škrábáním na hlavičce. Vždy si to přes noc rozdrbal do krve, měl ohromné škrábance. Mohl spát jen v mém náručí, když jsem mu držela ručičky aby se nedrbal. Podle naší MUDr seborea. Když jsem s ním šla na kožní, vyfasovali jsme hned diagnozu atopický ekzém, kortikoidy a za tři dny byl pokoj. Od té doby mažeme, mažeme, mažeme, na noc dostává kapky Fenistil a je dobře. Poslední dobou se mi osvědčil konopný krém, nebo od Salusu Atopikderm.

zuzka78
4. máj 2008

Nas maly sa tiez skrabe na hlavicke ked zaspava a taha si vlasy a uska....myslim, ze to nic neznamena, len je nervozny, lebo nevie zaspat a je unaveny...

ajus
5. máj 2008

ahojte, moja mala sa od narodenia skriabe a to bude mat uz 10mesiacov...uz v porodnici sa skriabala po tvaricke, stale nieco musela robit rucickami. teraz, ked je vacsia a je unavena, napr. pred obliekanim do pyzamka akonahle ju prezliekam, zacne sa skriabat po brusku, hlavicke...mali ste to niektora? este ju kojim a sama mam seboreu, dufam len, ze to nebude mat tiez ☹

danu
13. sep 2009

oliivie • 1d • Včera o 22:20
Máme osmiměsíční holčičku a ta se při kojení a při únavě škrábě na hlavě, v očích, morduje si uši a podobně. Dělá to taky při přebalování, jakmile ji rozbalím, začně si drbat stehno zboku nebo si chytá kůži na bříšku. Škrábe se hrozně usilovně. Žádný ekzém ani vyrážku nemá, nevíte, proč by to mohla dělat? Slyšela jsem o více takových dětech, ale ne o žádném důvodu.

soanpe • 1d • Včera o 22:36
olivie, to si psala o naší holčičce? 😕 😀 😀 😀
já to taky nechápu, ale vypozorovala jsem, že když ji namažu mastí dělanou v lékarně( glycerin se slunečnicovým olejem) tak se tolik nedrápe a má krásně hebkou kůži
já když si svleču ponožky,tak se musím škrábat kolem kotníků a na nártech, tak třeba miminkům dráždí ověv pokožku a jak se dostane na vzduch,tak to svědí

lamarika • 1d • Včera o 22:47
oliivie: no, můj prcek to dělá vždycky když je z něčeho nervózní a nesvůj 😒

wiwienne • 1d • Včera o 22:55
Tak, nas to robi, ked je unaveny..myslim, ze to nie je nic neobycajne..hlavne dobre ostrihaj nechtiky, popripade prejdi detskym pilnikom..

crca • 2d • Dnes o 07:36
Olivie,tohle mi dělala holka,když byla nervozní,nebo vzteklá,tak si škrábala uši(jakoby za ušima)a měla to až do krve,mazala jsem Infadolanem a teď už je to dobrý a ani už to nedělá,nevím,kdy a proč to přešlo,ale teď ani neví že má uši a to jsem se bála,že až jí dám naušničky,tak si je bude trhat.......,ani neví,že je má 😀 to jí je spíš tahá Matýsek,když se k ní dostane a ona je na bříška a on pod ní na zádech 😀

wsmoulinkaa • 2d • Dnes o 09:09
někdo někde radil...nasadit rukavičky, ale spíš na noc, přes den to těžko budou chtít 😅 😉

briketa
13. sep 2009

skusali ste zrusit - zmenit pouzivanu kozmetiku? za cosi napr. od weledy. a namontovat filter na vodu, na zmakcenie a znizenie chloru vo vode.
zrusit drazdive potraviny a pouzivat len kyslomliecne produkty. ekzem natierat materskym mliekom ak este kojite.

crca
13. sep 2009

wsmoulinkaa,to je fakt,já je koupila v Tescu,úplně obyčejný bavlněný(2 páry za 30kč)a párkrát jsem jí je dala,hlavně,když jsme neměli ostříhané nehtíky 😉 😅 a když si to teď proberu zpětně,tak je pravda,že se nám pak vyloupl exém,od té doby co ho mažu to nedělá

oliivie
14. sep 2009

Díky za rady. Mně asi nejvíc vadí, jak si mne oči, to se opravdu bojím, aby si něco něudělala. To dělá při kojení. Jede rukou kruh přes hlavu na oko, tam se zasekne a mne a zase dokola. To škrábáni zase není taková hrůza, při přebalování jí dám něco do ručičky a nedělá to, protože se zaměstná. Jinak používám Weledu už od narození a Eoné olejíčky.

jnana1
15. okt 2011

ahojte, naša malá má 15 týždňov a tiež sa škriabe, hlavne v noci keď sa prebúdza na papanie a potom po papaní až do rána a preto ju už potom nedávam späť do postieľky ale nechávam ju pri sebe aby sme jej mohli držať rúčky keď je treba... večer keď zaspáva, zaspáva na prsníku a vtedy sa nezvykne škriabať... skúšali sme aj rukavičky, ale tie si vždy počas spánku nejak dá dole... ☹ doktorka mi povedala, že u detí je to normálne, tak neviem, čo vy na to???

salome123
10. dec 2013

@jnana1
@zuzka78
@funilieta mozem sa opytat ako sa to skrabanie dalej vyvijalo? stale sa skrabe? nasa malá ma 13m a tiez sa vecer hrozne skrabe na hlave tak chcem vediet ako ste to riesili vy kocky, ktore ste tym presli.dakujem

luba28
10. dec 2013

@salome123 moze jej vadit sampon,kupila by som sensitiv nivea a vyskusala,....

salome123
10. dec 2013

@luba28 skrabe sa aj ked ju umyvame cistou vodou

luba28
10. dec 2013

@salome123 tak neviem,ale cista voda dost vysusuje pokozku,takze moze to byt preto,skus ten samponik niveu,ja mam s nou velmi dobre skusenosti,aj maleho kupem len v nivee a nemame ziadne problemy,...

zuzka78
11. dec 2013

@salome123 prepac, ale uz si nepamatam, bolo to pred 5 rokmi...V kazdom pripade to zrejme preslo 😀

ja1478
11. nov 2015

ahoj no moja dcera sa vzdy skrabe a hlavne v skole po 1 krat som si mislela ze je vos

leoro
Odpoveď bola odstránená
Zobraz