Strašný plač 11-mesačného dieťatka pred spánkom

bobricek1979
15. feb 2020

Ahojte mamičky idem k vám s prosbou mám 11mesačnú dcérku a už mesiac aj viac bojujeme pri zaspávaní do vtedy nebol problém režim dodržiavame, almko náhle vypije mlieko zaspáva v tme odídem a spustí nenormálne plač vždy prídem dám cumlík a odídem no ona to vie tak vyhrotit že nakoniec prídem k nej a tak po pár minútach zaspí ráno keď sa zobudí na prvé mliečko vždy spala ďalej teraz dva dni už to skúša ak ráno som zúfalá čo robiť? Ďakujem za každú radu

pieksamaki
15. feb 2020

@bobricek1979
Zubky, zaroven sa meni ako dieta ma svoj vyvoj..kazdy mesiac mamicka riesi nieco nove....to prejde....jna totiz aj nevie ze ked ta strati z oci...ze sa vratis....mysli si ze uz si zmizla..budu rozne stadia

gayano
15. feb 2020

No asi chce zaspavat s tebou, ked sa ukludni a zaspi len ked tam si. Tak jej to napln a mas po probleme ,)

ovaaa
15. feb 2020

Skus jej dat do izby nocne svetielko.

katty2012
15. feb 2020

@bobricek1979 hladam v tom, co pises nieco, z coho by si mohla byt zufala a nic tam nevidim, nic mi nenapada...z toho, ze budes par minut pri svojej dcerke kym zaspi? to ta vedie k zufalstvu? nechapem a nechapem, a to sa fakt velmi snazim...

jaja23
15. feb 2020

@bobricek1979 nás malý nikdy nezaspal sám a ani to neskúšam už, má 19 mesiacov, ale sme vždy pri ňom. Aj on mal obdobie napríklad, že večer aj 2 hodiny plakal a chcel, aby ho muž nosil na rukách. To sme nepolavili a začal zase zaspávať pekne na posteli. Teraz ma obdobie, že keď sa v ničí zobudí, tak mrnka a musím ho dat k nám, inak neprestane. Potom ho preložíme naspäť do postieľky, keď zaspí. Ale aj to sa mení, tuto noc už spal celú v postieľke.

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@pieksamaki tiež si myslím snažím sa chodiť ku nej, aby pochopila, že maminka sa vráti, ďakujem za odpoveď

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@jaja23 moja spinká v postieľke zatiaľ no musím pri nej byť keď zaspáva doslova ma chytí za ruku a keď sa pohnem už sa obzerá a drží mi ruku pevnejšie no tak uvidíme nechcem ju trápiť, ale nechcem aby zaspáva la s nami lebo už by sme ju odtiaľ nedostali vždy, ale ráno po zobudení si ju berieme k sebe.

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@katty2012 jáj nechytaj ma za slovíčka a hlavne ma nestavaj teraz po slovku "zúfalá" do role zlej matky, alebo, že niesom schopná vydržať uspavat svoje dieťa len chcela by som aby sa trošku učila už zaspávať sama no ten jej zúfalý plač mňa robí zúfalou chcela som len radu či sa to dá nejako obísť mám prvé dieťa učím sa a z každej strany rôzne rady len ju nechaj vyplácať atď. No mne to nedá takže si nabudúce také poznámky nechaj ak nevieš poradiť zdrz sa radšej irónie. Ďakujem dúfam, že som to napísala dosť nezufalo

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@gayano veď to tak robím len som chcela aby sa trosku učila zaspávať sála no asi zrejme nateraz ju nebudem trápiť ten plač mi trhá srdce

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@katty2012 vyplakat

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@ovaaa hej aj to som skúšala no potrebuje mňa a radšej teda ju nebudem trápiť

katty2012
15. feb 2020

@bobricek1979 no ze si zla matka, to mi ani nenapadlo, ale zjavne tebe ano... nechytam, ta za slovicka, ty si sama seba oznacila za zufalu, tak za co ta mam povazovat ja? ked nie si zufala, tak to nepis... a ten, kto ti poradil nevsimat si dieta a nechat ho vyplakat, je bezcitna obluda. ved takto vznikaju u dietata hlboke uzkosti...

bobricek1979
autor
15. feb 2020

@katty2012 za zufalu v tom že som zúfalá ako place, išla som sem po radu a nie chytať sa jedného slová čiže ak si neporadila tak považujem toto tu celé za bezpredmetné. A nič nové mi nevrav is preto som chxela vedieť, ako inak, je tu kopec matiek čo si tým isto tiež prešli a práve tue ma zaujímajú. .. No mohla som to slovo dať do úvodzoviek práve kôli takým, ako ty..

gayano
15. feb 2020

@bobricek1979 je este malicka, mozno jej prave zacala faza separacnej uzkosti, potrebuje ta. Moja ma 2 , nezaspava sama, ale mne ro nevadi. Raz sa to nauci, ako my vsetci 🙂

bobricek1979
autor
16. feb 2020

@gayano áno máš pravdu tak to je, ďakujem za odpoveď

betulinka1
16. feb 2020

@bobricek1979 teraz ma asi niektore odsudia ale moj zaspaval na nocny spanok na rukach do 1 roka, nikdy som ho nedala vyplakat alebo tak. Cez den nemal problem zaspat aj bez ruk. Po roku som ho zacala davat zaspavat bez ruk postupne, v 16 mesiacoch zaspaval sam tak, ze rozpravka, pusa a isla som z izby. Kedze som ho nedavala vyplakat, podla mna nevedel, ze placom ma vie privolat. Nemal navyk placu a mama pride. Tak to nejako neries, proste ta chce tak bud pri dietati. Casom to prejde.

lenteraz111
16. feb 2020

Nenechavavaj ju samu zaspávať, ved si lahni k nej. Nemá naplnenú potrebu, dieťa potrebuje matku keď zaspáva, navyše v tme.....

lenteraz111
16. feb 2020

Ja idem spať s deťmi, do 15 minút spinkaju, potom odídem. Samozrejme sú aj dní, keď štrajkujú, že nejdu spat, to je normálne, no takto zaspali vždy a zbytočne deti pred spánkom netreba nervacit

bobricek1979
autor
16. feb 2020

@betulinka1 áno ako vravíš ďakujem

bobricek1979
autor
16. feb 2020

@lenteraz111 v tme je od malička teraz jej to už asi vadí ale tak má vždy pootvorené dvere a teda radšej som pri nej