Strihanie do hola. Rast kvalitenejších vlasov?

annie13
5. mar 2011

Rodičia ako dieťa môjho brata ostrihali 2x do hola a ma husté skoro až kučeravé vlasy, mňa nedali a mám jemné. Môj ocino teraz robí na mňa nátlak aby som dala aj dcérku do hola že bude mať lepšie vlásky. Ja to však asi nedokážem predsa dievča do hola. Máte skúsenosti? Je to len povera? A kvalita vlasu je daná už génmi? Strihať malú či nestrihať?

bambi2
5. mar 2011

vlasov viac nebude mat ako ma ale podla mna budu iba pevnejsie... moja ma tiez jemne brckave a je mi ich luto ostrihat... ale ja si myslim, ze oni spevneju aj tak casom... vidim ten rozdiel uz teraz... pomaly su pevnejsie... neskor skusim vtierat pantenol do vlasov, malo by to pomoct co som pocula... 😉

mirip
5. mar 2011

nemusíš dávať dohola to sa už etraz velmi nerobí postav drobca do vane holého a jeden zabávajte a druhý z hrebeňom a nižnicami podstrihnite a stačí 2-3x a už to pojde potom, my sel mali také páperie malú som podstrihla začiatkom januára a koncom januára zase a už to ide hustejšie a kvalitnejšie ešte raz šmykneme tak v máji ked už bude teplejšie ale vlasy už teraz máme hustejšie a kvalitnejšie už ked češem aj ked ešte kefkou ale aspon vidím že niečo češem 😀

sstefi
5. mar 2011

určite áno a strihaj ešte teraz, potom ked už bude mať 3 roky a viac, tak ti bude viac lúto. ja som to tiež odkladala. .2x sme strihali(naposledy ked mala 2 a pol roka) ale lutujem, že som ju nezačala tak strihat hned od 1 roka. má ich o dost pevnejšie po ostrihani(nebola dohola, cca na 1-2cm), ale nie je to ono. ja mam poriadne husté a moje slniečko jemnučkééé ☹

pink_lady
5. mar 2011

je to povera, mna strihali na kratko kvoli tomu ale akoze vlasy mam uplne jemnucke, ako babo 😅 a riedke

jarunka111
5. mar 2011

ja by som neostrihala, veď tým, že sa vlasy ostrihajú, tak sa menia iba vlasy a nie to, čo už máme v génoch dané. Dlhšie vlasy (pokiaľ nemá niekto fakt husté vlasy) budú asi vyzerať jemnejšie ako keď by boli ostrihané na krátko, podľa mňa je to povera. A ak nie je, tak sa dám dohola ostrihať aj ja, aby som mala super hrivu 😀

burina111
5. mar 2011

nie

karinnka
5. mar 2011

Kdo ma ake vlasy je geneticky dane,tym,ze das dieta ostrihat tak zacnu rovnako rast tak sa navodi pocit,ze su hustejsie,NIKDY by som si dieta nezohavila ostrihanim do hola..... 😉
Bolo by to velmi jednoduche keby kvalita vlasv suvisela od poctu ostrihani do hola....nie je v tom ziadna logika su to len zastarale nazory,ktore nie su nicim podlozene 🙂

mimkao
5. mar 2011

Na mne to moja mama tiež robila a vlasy mám veľmi husté, tak isto aj moja sestra. Zato môj otec je plešatý, mama skoro plešatá 😀 Takže v génoch to nebude..
Ja som svoje dievčatá strihala všetky dohola, však mám ich aj v albume pofotené, ako holohlavé. Jeden čas ich mali za chlapcov a bolo mi to ľúto, ale aj tak som ich cca rok strihala. akonáhle trošku podrástli vlasy, už som zase holila.
Dievčence teraz majú skvelé husté a hlavne pevné vlasy. A oni môžno ani tak nezhustnú, ale veľmi ich to spevní a tie vlasy sú potom oveľa viac kvalitné.
Manželové sestry neboli strihané do troch rokov vôbec, a majú strašne zlé a slabé vlasy. Tak isto aj švagrininá maličká, ktorej vlasy ešte nestrihali ich má ako pierka.
Takže ja som jednoznačne za strihanie 🙂

raichel
5. mar 2011

mna osobne a mojho brata vobec rodicia nestrihali za mala do hola kvoli hustejsim a pevnejsim vlasom,ja mam osobne huste vlasy a moja mama jemnucke,podla mna to nie je pravda,skor je to v genoch.....dcerka uz mala krasne kucerky vzadu,ale v predu mala kratke a rovne,tak som ju ostrihala,aby jej rastli aspon tak rovnako,ale nie kvoli tomu aby mala huste a pevne vlasky,teraz ma krasne huste kucerave vlasky po tatovi,nakolko nas tatko je uz plesaty a huste po mne......... 😅

bebaka
5. mar 2011

Je to v génoch,strihaním vlasy len zosilnejú ale nezhustnú. ostrihaj ju teraz ked nosí čiapku, nemusíš do hola,len aby jej nazavadzali.Ty musíš vedieť, ved máš aj Branka a jeho si strihala,čI nie?Rozhodnut sa musís sama.

macka23
5. mar 2011

Myslim, ze to je v genoch, nasho sme ostrihali /noznicami/ prvy raz ked mal asi rok a odvtedy este asi 3 krat, ma dost huste vlasky...ale ja mam tiez / teda mala som kym sa mi nepreriedili po porode 😀 / a moj manzel detto. Dohola by som ho urcite nedala...a dievcatko to uz vobec nie 😕

lencici
5. mar 2011

JA som dala moju malú na krátko keď mala 1 rok a potom aj o rok na to. A nemyslím si že som ju nejak zohízdila...Aspoň jej nebolo v lete horúco. Teraz má vlásky po ramená..Nemí ich nejak husté ale teraz vodno, že jej dorastajú 🙂

lyenka
5. mar 2011

je to len v genoch.... moja emmy sa narodila vlasata, ziadne vlasky po porode jej nevypadali a ani som ju doteraz este ani nepodstrihla a ma huste vlasky dlhe po pas po maminke, pritom moja mamka ma riedke vlasy, zato z otcovej strany maju kvalitne huste vlasy skoro vsetci, ako bolo uz vyssie napisane strihanim jemne vlasy nezhustnu, len budu o nieco pevnejsie...

juliagregor
6. mar 2011

ja chlapcov strihám mašinkou uplne na krátko 3 krát do roka, ale len preto, že oni to maju tak kučeravé, že sa to nedá česať a ani strihaať nožnicami...
vlásky treba podstrihnúť, dať preč oslabené končeky a budú rýchlejšie rásť a budu pevnejšie ale určite ich nebude viac...

ostatné záleží len na maminke, ale dievčatko by som veru dohola neostrihala, nech sa ostatní aj na hlavu postavia...

je veľa extremov a niekedy maminy neberu ohlad na deti, ale na seba, čo sa im páči a nie na to, čo je pohodlnejšie a lepšie pre deti...
mám kamošku, jej syn má vlasy skoro po lopatky a zapletá mu copy ako dievčatku, v lete 40 stupňov on je uplne mokrý, spotený, vlasy má stále v očkách 😖

stanislavao
6. mar 2011

strihanie nema vobec vplyv na kvalitu vlasov. ci bude mat dieta kvalitne, tvrde, jemne, alebo ine vlasy - to je geneticky dane.

mamutka
6. mar 2011

to uz nemoze mat menej spolocneho -ci oholis hlavu a ci zhustnu vlasy....akoby mohlo zacat z hlavy rast viac vlasov po oholeni? myslis, ze sa korienky zlaknu, naklonuju sa a zacnu presviedcat svojich susedov, aby vyhanali vlasy?
a pod, ked ostrihas, tak sa zbavis koncov vlasov, ktore su slabsie a jemnejsie, teda pocitis a uvidis len tie silnejsie casti vlaskov a teda sa to zda byt pevnejsie. dlhsie vlasky su prirodzene na koncoch jemnejsie, ze das konce prec, to neznamena, ze zhrubnu tie casti blizsie ku korienkom.
ja som vzdy mala jemnulinke paperie, ale odkedy nepustim k svojim vlasom takych podvodnikov akymi su kadernici (ktori len tvrdia, ze vlasy treba podstrihnut, tym sa ozdravia, ale pritom pouzivaju vsetko aby kvalitu vlasou zabili - tuzidla, laky, farby, gely, feny...) tak mam vlasy pevnejsie, nepodstrihnute viac ako rok a rozstiepeny koncek nenajdes....takze nie strihanim vlasom pomozes, ale dobrou zivotospravou a kvalitnou starostlivostou - ziadne silikonove sampony a pod....genetiku neoblbnes, huste ci jemne vlasy mozes podedit aj po babicke, ale starostlivost urobi vela.
mna mama tiez cele dectvo smykala na chalana a nic nepomohlo, jemne paperie stale. az som si povedala dost, ziadne noznice, ziadna chemia! nauc dieta starat sa kvalitne, bez samponov ktore su v reklame a bude mat dobry zaklad na super vlasy....

inac v takom veku - co by tvoj ocino od nej chcel? mojmu malemu prvy rok sotva daco rastlo, len kratke paperko, to sa rozbehlo az potom, vlasky si davaju nacas.....strihanie to naozaj nemoze ovplyvnit, ma proste geneticky dane, ze mu poriadne vlasy vyrastli az nejak ked mal 15 mes.....

ivetkab.
6. mar 2011

Určite nestihaj. Môj syn sa narodil a mal neskutočne husté a dlhé vlasy. Musela som ho strihať už na 7 mesiacov, pretože už "nevidel na oči". A potom ešte raz. Takže dvakrát do prvého roka. Keď mal rok, tak sme ho ostrihali tak oficiálne strojčekom, ale isto nie do hola. U nás je to genetika. Ja mám husté a ťažké vlasy a môj manžel má ešte hustejšie a pevnejšie vlasy ako mám ja. Všetko je to genetika. Tým že len vlasy podstrihneš, alebo ostriháš, tak spevnejú a zosilnejú. To isté čo sa udeje s vlasmi, keď si tie svoje podstrihneš. Určite nedávaj malú do hola. Nepomôže jej to. Nevytvorí sa jej viac korienkov. Kvalita vláskov sa bude meniť až do puberty a možno aj neskôr. Netrestaj svoje malé dievčatko. Veď ona nemôže za to, čo zdedila po rodičoch. Ostrihaj ju, to isto. Vlasky budú kvalitnejšie. Ale určite nie do hola. Prajem múdre rozhodnutie.

severankasr
6. mar 2011

my mame 18 mesiacov a slabe vlasky - velmi svetlunke, tak sme malu ostrihali na 3 mm, ako jej vlasky teraz rastu, moj dojem je, ze ich ma bohatsie ako predtym, urcite na jesen znovu strihame uplne nakratko, nakolko sa strojceka vobec neboji a pekne drzi, nie je zatial v skolke a nevadi jej to. ale to je moj nazor.

len.petra
6. mar 2011

Ahojte, pridám aj svoj názor. Staršiu dcérku som aj napriek jemnunkým vláskom neostrihala do "hola" a teraz má sedem rokov a má zdravé, silné a husté vlásky. Mladšiu sme do hola strihali, keď mala asi rok a tiež má jemné vlásky. Podľa mňa je to úplne jedno. Keby som mala tretie, neostrihám ho do hola. Je to zbytočné, kvalitu vláskov máme danú v génoch a žiadne strihanie tomu nepomôže. Veľmi málo detičiek má v útlom detstve husté vlásky, takže sa neobávajte. Uvidíte, ako každým rokom budú hustejšie a pevnejšie 😉

koniarova
6. mar 2011

Ty počúvaš dedka, čo máš robiť so svojim vlastným dieťaťom? 😕 Ostrihať dieťa do hola? Samozrejme, že hustota vlasov je genticky daná.

atrami
6. mar 2011

neviem čo je na tom pravdy. Porstredný je strihaný do hola- má husté vlásky. Najstarší nie- nesvedčí mu to, ten ich má jemnejšie. Najmladší tiež. Dcéru by som nikdy nedala ostrihať. U chlapcov je to iné, tým to pristane. Ublížiť to nemože, ale či to pomože?

natalia777
6. mar 2011

ahoj 🙂 ja som moju dceru dala ostrihat minuly tyzden ale nie do hola iba tak pekne poskracovat 🙂 a poviem ti z vlastnej skusenosti ze som videla ake pierka jej padali z hlavicky a som velmi spokojna ostali jej krasne vlasky na hlavicke.......a su ovela pevnejsie asi tym ze tie prve vlasky su prec 😵 😵 😵

lenkasan
6. mar 2011

Ja som malú strihla aod 10 mesiacov,ale len preto,že mala také kadejaké vlásky.Ostrihala som ju 12x aj na 3-ku,ale do hola to nepomôže.Určite rteba strihať,aby vlásky spevneli.Moja má teraz také husté vlasy,že aj kaderník je z nás hotový.Určite by som podstrihla,skrátila...A o pár týždňou mesiacov znova,ale do hola je blbosť.Keď sú vlasy dlhé,tak sa namáha celý vals,teda aj keď sú jemné vlas bude namáhaný,ale keď ich skrátiš,tak budú mať menej "práce" a budú kvalitnejšie.

bosoriak
6. mar 2011

Strihala som dceru, tak na 8-10 mm strojcekom, ale len aby jej vlasy nepadali do oci a aby sa nepotila v lete. Teraz uz jej to neurobim, uz sa hra na velku damu. A s tou hustotou je to blbost, na huste vlasy to nepomoze.

mbrazd
6. mar 2011

nepomáha, kvalita a hustota vlasov je v génoch

aduskatt
6. mar 2011

hustota vlasov zavisi od poctu vlasovych korienkov, ostrihanim dohola sa ich pocet nezvacsi........

titulienka
6. mar 2011

urcite nieeeeeee.....vlasky su genetika 😉 😉 😉

kaara1980
6. mar 2011

ja som syna ostrihala prvý krát,ked mal asi mesiac.a to preto,lebo sa strašne potil a stále mal mokré vlásky.a to mu aj ostalo.akonáhle má dlhšie vlasy,hneď sa viac potí,hlavne v noci.Ale tým,že ho strihávam do hola sa mu veru kvalita vlasov nemení.Je to genetika a to aké budeš mať vlasy,je dané už v prenatále.

zuzikkaa
6. mar 2011

kravina 😒 😒 😒 kvalita vlasov je v genoch

domulienka
6. mar 2011

Pridavam sa ,je to v genetike,najstarsia odmalicka huste vlasy po manzelovi,stredna mala rieducke,no len sme konceky podstrihavali a vlasy ma teraz hustejsie ako najstarsia,najmladsia ma tiez riedke jemnucke no urcite u nas nehrozi ziadne strihanie.A dohola dievcatko?urcite nie...