Strihanie nechtíkov na nožičkách. Ako to urobiť?

ivanka223
19. aug 2007

Ako ostrichat nechitky na nozickach 19mesacnej princeznej s rozkami? Ani v spanku to velmi nejde, lebo je velmi stekliva a trha nozickami. 😠

rabiva
20. aug 2007

ahoj, aj u nas to bol dlllho problem... zaberalo ked sme si strihali nechty vsetci zaradom 😕 😒 alebo akoze strihali macovi, obcas zabrala "maňuška" kačiatko ako poradca, hlavne sme museli nozku zabalit do uteraka alebo cohosi, proste drzat bosu steklivu nozku nehrozilo... teraz je uz rozumnejsia tak sa da... ale skor si nozku musi opriet o nieco vyvysene, teda aby sa dobre dalo dostat k nechtikom, drzim palce 🙂

yanikovamamina
22. aug 2007

Myslim, ze sme sa uz o tom rozpisovali, nie?

yanikovamamina
22. aug 2007

Strihanie nehtikov sa vola tema

maca793
24. dec 2007

našťastie ja so strihaním nechtíkov na rukách a ani na nohách nemám problém. malá si to niekedy, keď ma vidí strihať nechty deťom alebo sebe vyžaduje sama. vystrčí nohu smerom ku mne. aj dnes som jej musela akože strihať nechtíky. 😀

zuzitka
12. mar 2008

samko miluje reklamy, niekedy pozera s otvorenymi ustami, nic okolo nevnima 😀
takze vtedy pekne ostrihame nechty aj na rukach aj na nohach 😉

kukona1
13. mar 2008

ja strihávam malej nechty v spánku ale hned ked zaspí,vtedy má najtvrdší spánok-tiež je šteklivá na nohách,.ale nevníma to 😀
niekedy je strihávam pri oblúbenej rozprávke

tribitka
13. mar 2008

ja mojej malej strihám na rukách normálne, drží ich ako prikovaná....
a neviete mi poradiť, odkedy sa narodila, ešte ani raz som jej nestrihala nechtíky na nohách, zdá sa mi že jej nerastú....je to normálne žeby rástli na nohách pomalšie ako na rukách??

danulka2
13. mar 2008

tribitka ano, na nozickach rastu nechty pomalsie. Ivanka223 moj maly je tiez steklivy. Ja mu silnejsie chytim nozicku a striham 😉

vanila
13. mar 2008

Ja svojmu striham niekedy v ypanku niekedy ked vidim ze je dost unaveny a to najme vecer ked ide spat lebo vtedy da. ale ked je v bdelom stava tak mu vravim po kazdom odstrihnuti jedneho nechtika ze kolko nam ostalo( uz len osem už len sedem)a pohoda.

alenik
13. mar 2008

moja mala tiez oblubuje strihanie nechtikov.Na nohach jej striham vzdy po kupani.Ked ma take rormocene nozky aj tie pazuriky vyzeraju taka vacsie.poviem jej,fuj,pozri,ake mas skarede nechtiky a sama chce,aby sme ich dali prec. 🙂

kristi
13. mar 2008

posadim ji do jid. zidlicky 😉

luciferek
13. mar 2008

tak my stříháme nehtíčky taky v židličce a malá si přitom čte knížku 😉 a ručičkama je stříhá taky jako zvířátkům a tak, docela to jde a už jí ani nenapadne protestovat 😀

lenerka
13. mar 2008

ahoj

tak stříhání nechtíků u nožiček provádí manžel!
Předtím když jsem kojila tak to bylo u kojení to malá držela jako beránek
a ted je to že já držím a manžel stříhá
občas jí k tomu pustíme Tv,ale jinak jí nezapínáme
a nebo u prohlížení knížek 🙂
vždy to provádíme po koupili a přidáme i nechtíky u ručiček.U ručiček to stříhání snáší líp,asi je to tím,že jí to děláme každý týden a u nožiček asi po 14dnech,tam tak rychle nerostou
ale už jsme od ní schytali x kopanců 😀

tiffanka
22. feb 2011

my máme šesť mesiacov a nechtíky na rúčkach si striháme počas spánku... 😉 a na nožičkách sme si zatiaľ ešte iba raz strihali / tam rastú nejako pomalšie, kým na rúčkach každý týždeň / a to bolo v bdelom stave, ale dalo sa, keďže len dorovna sa to praktizuje 🙂