• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Strihať vlásky 2 - mesačnému bábätku?

21. júna 2009 
ahojte mamicky,
co si myslite o strihani 2 mesacneho babatka....pocula som ,źe to pomaha na spevnenie vlaskov respektive, ze vlasky budu hustejsie.moja mala ich ma dost dlhe uz od narodenia....uz ste niektora skusala skratit vlasky?
16. sep 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlásky môžeš ostrihať, i nemusíš, oni zhrubnú tak či tak vekom, ono je to geneticky dané kedy. Kamarátka nestrihala dcérku do jej 10 rokov a vlasy mala najprv ako páperká a v desiatich rokoch mala hrubý cop a vlasy pod pás, čo ju z nich až bolela hlava, aké ich mala ťažké.
16. sep 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je zbytocne prve vlasy aj tak vypadaju vo vacsine pripadov
16. sep 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tak, mojej vypadali a v 6 mesiacoch mala holú hlávku. Teraz jej rastú také páperká a postupom času pevnejú
16. sep 2008 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna je to tiez zbytocne. ja sa tiez nechystam tak skoro strihat :slight_smile:
16. sep 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslím, že do roku, by sa strihať detičky nemali...pokiaľ viem, vlásky im vypadajú a rastú nové...iba ak jej ich pristrihneš, ak má dlhšie vzadu...a ak sa potí...atď....ináč mi to príde zbytočné.... :wink:
16. sep 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak zavčasu je to uplne zbytočné
16. sep 2008 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my se tiez vlaskaty a strihat nebudeme. to vazne vypadnu? som sa tesil ze ked nevypadli do dvoch mesiacov tak uz nevypadnu. no nevadi. :slight_smile:
16. sep 2008 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nám nevypadli, len malé koliesko a to sa potom ovláskovalo, máme tiež veľa vláskov a niekedy idú do očiek tak tiež rozmýšľam, že trošku skrátim, aby nezavadzali.
16. sep 2008 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a pukacky?
16. sep 2008 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s lienkou? alebo srdieckom? :slight_smile:
16. sep 2008 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Už som rozmýšľala nad pukačkami, ale ja som taká bojkoška čo sa týka týchto vecí, náušnice, sponky- profesionálna deformácia- som zdravotník- priveľa bolestí som videla aj tragédii, tak som opatrná, možno až veľmi, myslím tým prehltnutia, vdýchnutia, zadusenia, nechcem strašiť, ani nikoho odhovárať, ale teraz sponky radšej nedávam.
16. sep 2008 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm tak sak ano. opatrnosti nikdy nie je dost.
17. sep 2008 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
catrmanko ty si ocko na materskej?to sa mi paci :slight_smile:
17. sep 2008 o 00:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie mamicka je na materskej ja som zvedavy.
17. sep 2008 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pepuskaa • 1d • Dnes o 13:24
ahojte baby, neviete mi niektorá povedať svoju skúsenosť so strihaním ročného dieťatka? nám to vychádza pred vianocami. Nebude jej zima? nenachladí sa?môže sa strihať potom dotatočne? a stihnú jej vlásky dorásť do leta? musí sa strihať?

nevesta • 1d • Dnes o 13:25
Pepuskaa, vobec sa nemusi strihat, ja teda malu strihat vobec neplanujem... a uz vobec nie v roku...

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:27
nemusi sa strihat,pokial nezavadzaju do oci-ostrihas kedy budes chciet.Ja som mareka strihala prvy raz ked mal rok a pol a druhy raz teraz lebo mal vlasky ako papericko nech mu zosilneju.

pepuskaa • 1d • Dnes o 13:27
každý o tom rozpráva, mne je to lúto ostrihať. a kedy sa potom strihá 1x? takže nie je pravda, že sú vlásky potom hustejšie a silnejšie? alebo sa také stanú časom tak či tak?

amarelka • 1d • Dnes o 14:11
ahoj pepuskaa, podla mna zosilnejú časom, či ich ostriháš alebo nie, a kedy 1x ostriháš to je na tebe, ja som poznala jedno dievčatko, ktorému od narodenia nestrihali až niekedy v 2 rokoch, aj to len akože nejaké zarovnanie vláskov

ejdzi • 1d • Dnes o 14:14
ahoj pepuskaa my sme strihali prvykrat ked mal maly 10mesiacov, lebo mu uz isli vlasky do oci, a tento rok uz 4x bolo strihanie no ale co narobim, ved by uz chudatko nevidel. Keby bol dievcatko uz ma hotove copiska :slight_smile: ale to prve strihanie bolo len take zarovnanie potom uz normalne lebo ma dost huste vlasy. takze to je naozaj individualne

lencici • 1d • Dnes o 14:15
Tak ja som našu dala ostrihať na 6milimetrov a môže si hovoriť každý čo chce vlasky je pekne zhustl aj kadernička vravela že je to blbosť ale mne sa zdá že nieje. Teta dala svoju dcéru ostrihať na rok a potom aj na dva celkom dohola a ona má teraz nádherné husté vlasy.

kometa • 2d • Dnes o 15:29
podľa lunárneho kalendára je najhodnejší čas pre vlasy v dňoch leva, aj prvé stríhanie vláskov je vraj najvhodnejšie v tomto čase.....

zuka • 1d • Dnes o 15:44
Ja som strihala tento vikend, maly ma 9 mesiacov. Uz sa mu vzadu strasne klkovali, nedali sa rozcesat. Teraz je z neho totalny chalanisko

bashka • 1d • Dnes o 16:12
My sme malu presli otcovym strojcekom...narodila sa s totalne hustymi vlasmi a kedze lezala stale bola spotena, tak naco to? Mala 2 mesiace. A aka bola zlatucka...
17. sep 2008 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alishia • 1d • Dnes o 15:38
Ahoj,

možná pitomej dotaz, ale rada bych memu 7 mesicnimu synovi zkratila malinko vlasky na hore na hlave, ma je dost dlouhe a nejde uz mu udelat pankac, tak bych mu to trochu zastrihla. Co myslite?

jandaj • 3d • Dnes o 15:52
já jsem stříhala dceru, když měla 3 měsíce a to proto, že měla na hlavě ty žluté stroupky, a fakt se to s dlouhýma vlasama blbě promazávalo. Jinak jsem někde slyšela, že se dítě nemá do roku stříhat, ale fakt nevím proč

elize • 1d • Dnes o 16:08
tiez som pocula, ze do roka nie je dobre dietatko strihat. My chceme Maxinka ostrihat teraz, ma 13 mesiacov. V zadu ma velmi dlhe vlasy, uz si ho mylia s dievcatkom

alishia • 1d • Dnes o 16:13
me taky mati rikala ze se ma mimino strihat az po roce, ale nevim proc. vzdyt to nic nemuze ovlivnit ne? Mu to vecer zkratim a bude.)

jandaj • 3d • Dnes o 16:19
fakt nevím, ale když jsem dcerku ostříhala tak jí to taky nic neudělalo ani neublížilo, spíš se mi konečně podařilo zbavit těch stroupků

cherub • 1d • Dnes o 16:22
že se nesmí mimčo do roka stříhat je jen pověra prý mu tak zkrátíme život

Takže na pověry nedejte a jestli je to nutné, tak klidně stříhejte

silvia123 • 1d • Dnes o 16:22
Ja som malého strihala už 6 krát a skôr mu to prospelo má pekne husté a pevné vlásky, veď by mal ofinku úplne v očiach, on sa vlasatý narodil a veľmi rýchlo mu rastú -to som mu nemohla predsa nechať a taktiež v lete by mu bolo veľmi teplo, ja som sa nepozerala na to či sa to môže do roka alebo nie, proste vždy podľa potreby som skrátila.

beelinka • 1d • Dnes o 16:24
Aj ja som malemu uz strihala ofinku a teraz nas to caka zas strasne rychlo mu rastu a padaju mu do oci
29. dec 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, ja som vsetky svoje deti strihala- dve mam letne- tie som strhala velmi skoro, lebo boli vlasati a nehorazne sa potili, jesenneho syna som ostrihala asi v 5tich mes a Rona v lete v 3mes- starsich som do roka strihala pomaly na koleno, lebo vtedy sa im nerobili tie zlte chrasticky..no a dnes maju vlasy krasne huste...teraz ked som ostrihala Rona, tak vela ludi, ze vsak sa to nema, lebo ...vsak kto nechce nech estriha..Ron mal strasne huste vlasky a dlhe a v lete siel uplne "dohola" konecne sa menej potil a teraz ma uz normlane dlhe vlasky, len trochu svetlejsie..takze strihanie neublizi ale ani nepomoze kvalite vlasov :wink:
29. dec 2008 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ze sa nema strihat do roka je len povera
ja som nasej uz 3x musela ostrihat ofinku, lebo ju mala uz v ockach, velmi rychlo jej rastie. narodila sa s vlasiskami vobec jej nevypadali a ma ich pekne huste. to ze sa striha kvoli tomu, aby boli hustejsie a kvalitnejsie nie je tiez podla mna pravda. oni sa len zdaju hustejsie, lebo su rovnakej dlzky
29. dec 2008 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, včera jsem vzala nůžky a ostříhala Míšu (v 10 m.) protože vypadal legračně s těma pár pramenama co mu trčely na všechny strany a hlavně byly dlouhé a nedali se upravit. Teď je tak sladký a moc mu to sluší, mám trpělivý dítě takže krásně držel a povedlo se mi to bez zubů........ :wink:
31. dec 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My už sme tiež strihali. Inak sa nedalo. Od narodenia mu vlasy nejak nevypadali a už mu to liezlo do očí. Fotky pred a po v albume :grinning:
31. dec 2008 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my sa dnes chystáme ku kaderníčke, nech má pekné vlasky rovnaké, lebo pri uškách ich má dosť dlhé a aj do očiek mu už idú, ofinku som mu už raz strihala, neviem či by som mohla čakať do roka :slight_smile:
31. dec 2008 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já jsem ještě nestříhala a asi dlouho nebudu.Malý má takové vlasy jako když se narodil-viz.album :grinning:
31. dec 2008 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja strihám sama. Ondrejka strojčekom a Hanke ofinu nožnicami. Začala som až okolo roka. Vlasov mali málo. Ale ak by boli vlasatí od narodenia, tak by som im ich nechala. Mne sa vlasté bábätká páčia. :wink:
31. dec 2008 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky jsme stříhali a jěště rok nemáme
31. dec 2008 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Malej neměl cca do 10 měsíců co stříhat, pak to najednou hodně narostlo, 2x jsem zkusila sama ostříhat a nyní před Vánocema, to mu byl přesně rok a půl jsme se šli ostříhat k holičce - té se do toho nechtělo, prý tak malé děti nevydrží, vydrželi jsme - zabraly lentilky, tyčinky, autíčka a táta s mámou :slight_smile: .
Sama bych si na to už netroufla, člověk sice ustřihne ofinku a vzadu, ale na hlavičce, tak aby se to pěkně prostříhalo, to by se mi nepodařilo. Tak máme snad na delší dobu pokoj :grinning:
31. dec 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som tiez strihala 1x sama a mala som stastie, ze sa zacali nosit capice :unamused: , ofinku ma dodnes "na debilka" lebo to bol prvy strih. Ale asi ho aj najblizsie ostriham zase ja, lebo vrtenie sa za noznicami - co to ta mama robi a kam s tym ide...- by asi ziadna kadernicka nezvladla. Adamovi tiez vypadavali vlasky postupne a teraz je krasne vidiet ako sa mu zahustuju...
1. jan 2009 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja si myslím,že strihať 2 mesačné bábätko neni vôbec potrebné keby mala aspoň 8mesiačikov a naozaj dosť dlhé vlásky ale myslím,že takto to neni potrebné.
1. jan 2009 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska, no moj mal v lete 3 a kusok, hlavu plnu hustych vlaskov, mokry ako mys..takze sme ostrihali..my strihame vsetkych chalanov doma, uz ma manzel cvik :wink:
1. jan 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme Vilíka ostrihali keď mal presne 14 meisacov.......vlásky sa mu vzadu kučeravili a hrozne plstvili......inak by som ešte nestrihala. Myslím, že 2 mesačné bábo je zbytočné strihať :wink:

Teda aby som to uviedla na pravú mieru, strihla a som ho strojčekom, všetko na 12mm
1. jan 2009 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak ja som malu tiez ostrihala pred dvoma dnami mala krasne kucierky a vzadu vlasky dost dlhe ale zacali jej vypadavat a mala ich tam uz riedke teraz som jej to vlastne len skratila a je paradna :slight_smile: nechcela som ju strihat lebo mi to bolo luto ale teraz som rada ma to krajsie a aspon jej to nezavadzia :slight_smile:
1. jan 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok