Strihať vlásky 2 - mesačnému bábätku?

cvika
16. sep 2008

ahojte mamicky,
co si myslite o strihani 2 mesacneho babatka....pocula som ,źe to pomaha na spevnenie vlaskov respektive, ze vlasky budu hustejsie.moja mala ich ma dost dlhe uz od narodenia....uz ste niektora skusala skratit vlasky?

selu
4. jan 2009

ahojki, ja strihala svoji malou ve 4 mesicich, pac mela nahore na temeni hlavicky ciro , ale boky a v zadu plesku pac si to vysoupavala tim jak lezela a kroutila hlavickou, dnes ma 11 mesicu a ma vlasky krasne stejne dlouhe, huste, myslim ale, ze tomu to strihani ani nepomohlo, ani neublizilo...jo a uz jsem ji i jednou zastrihavala ofinku 😉 ...jde to ostrihani videt i na fotkach v albumu 🙂

majcik
4. jan 2009

Moj syn ma 9 mesiacov a uz bol 3x podstrihnuty 😀 Zatial som ho strihala v spanku, no teraz mu dost dorastli vlasky a bude ho treba znova ostrihat, ale to uz budeme musiet pri vedomi, pretoze predtym som mu strihala vlasky hlavne navrchu hlavicky, no teraz mu riadne narastli aj za usami a po celej hlave ... neviem, ako to zvladneme, kedze on je dost neposedko.

alishia
4. jan 2009

ja sem ho taky osmikala, a super.) vypada jako rostak s rozcuchem🙂 sem to mela udelat davno🙂

zitaje
18. jún 2009

Ahojte, ozivuje temu lebo je u nas zrovna aktualna. Priznam sa, ze som to cele necitala 😅 asi som mala, ale hodim to do plena - ako strihate takych prckov? Mala ma 15 mesiacov a take dlhe cary na hlave, chcela by som ju dat na kratko, na take 2-3cm, nech ju to zbytocne nehreje. Strihali ste doma, noznicami? Strijcekom? U kadernicky?
Vdaka.

katy1979
18. jún 2009

zitaje my chodime ku kadernicke. aj teraz sa tam chystame lebo sa potí ako slonica. prvýkrat isiel strojcekom s tým ze to mal hore o nieco dlhsie cca 3-4cm. neskor ho strihavala aj strojcekom aj noznickami. ale najdi si trpezlivu kadernicku. nas malý obcas reve ako tur. pomohla iba nova neokukana hracka.
decká sa zvyknu tocit za strojcekom takze aj to býva problem. v tom pripade treba zvolit noznicky.

kubaka
18. jún 2009

maličkého stříhám nůžkami od třech měsíců, za strojkem se otáčel - nechám ho hrát ve vaně s něčím zajímavým a zakázaným (jednou tak zohyzdila, že ho tam už nevezmu. On neposedí a ony nemají trpělivost. Umím jeden klučičí sestřih a s tím si vystačíme dlouho.
K holiči jsem začala chodit s puberťákem až ve 13 letech- předtím jsem ho brala strojkem na ježka. Teď už bude gymnazista, tak má vlasy delší a elegantní sestřih a to už nezvládnu 🙂

murinka
18. jún 2009

ahojte.my sme sa v skole ucili(som kadernicka),ze deti minimalne do 1roka sa nesmu strihat!toto namdorazne prizvukovali-preco?lebo vlasky hoci su riedke su prirodzenou ochranou hlavicky maleho dietatka.takze z mojho hladiska urcite nie-ale je to vec nazoru kazdeho.a tiez nie je pravda,ze vlasy hustnu a hrubnu strihanim-vlasy hustnu len tym,ze dorastaju-strihanie s tym nema nic spolocne.a te hrubnu-je to tiez blbost-toto zavisi od genetiky 🙂

stvura
18. jún 2009

No ja som mojho drobca uz 2x ostrihala /strojcekom/...inac s tym strihanim do jedneho roka...podla mna je to len povera...ved co potom deti co nemaju vobec vlasy? Aku uz oni maju ochranu hlavky? U nas uz boli take dlhe vlasy ze sa ma pytali ze ako sa vola moje dievcatko, tak som k tomu musela pristupit /nevidel si cez ofinu/, a naozaj mu teraz rovnomerne rastu, nema ako predtym = niekde riedke, niekde huste. No a dost mu zbledli, uz je blondak, hoci sa narodil s hnedymi vlaskami.

jananinka
18. jún 2009

Caute baby, ja prave tiez teraz riesim malej vlasky, lebo sa uz narodila vlasata a navrchu hlavy jej rastu rychlejsie alebo co a tam ich ma asi 10 cm a ostatne tak 4 cm. Chcem jej tie dlhe zostrihat, lebo sa jej z toho poti hlava. Snad jej na tu prirodzenu ochranu budu stacit aj tie 4 cm 🙂

zitaje
18. jún 2009

Moja ma tiez haro na vrchu hlavy a potom nad uskami jej tak srandovne odstavaju - ma ich rovne, takze len tak trcia. 🙂 A poti sa strasne. Skusim sa opytat v oddeleni nasho regionu, ci mi neporadia u nas na okoli nejaku kadernicku, lebo moja deti strihat nechce, to mi hovorila uz davnejsie... ☹ A ja to sama asi nezvladnem.

mukky
18. jún 2009

ahojte,moj ma uz vlasky dlhe tak som to vyriesila masledovne 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

rada by som mu nechala dlhe vlasky,ale asi mu budem musiet ostrihat aspon ofinu alebo kupit celenku 😉

cestovatelkaandrea
19. jún 2009

my sme tiez uz nasho drobca dva krat strihali s noznickami. vzdy pekne sedel a nemrvil sa. ale my mame asi extremneho kludasa v tychto veciach, lebo on ticho sedi a pozera aj ked mu nechty strihame. 🙂

kubaka
19. jún 2009

to se mi zdá fakt hloupost tvrdit, že do roka poskytují řídké vlásky "ochranu" přijde mi to spíš alibi od kadeřnic, které se děsí stříhat kojence -sorry murinka, vím že jen interpretuješ co vás učili . 😉
Mnohem horší mi přijdou zacuchané vlásky, které táhnou, nejdou rozčesat, pletou se, potí se jim hlava a když mají navíc na hlavě tzv. příškvarky, mazové strupy, skrze vlasy nejdou vůbec vyčesat. Navíc spousta dětí je právě holohlavých -takže jaká ochrana??
Náš se narodil tak vlasatý, že jsem mu musela nad ušima a ofinu zkrátit už v porodnici nůžkami na manikúru. A jaký byl fešák už v peřine 😀 Vypadal jako vodník Česílko. Během roku jsem ho jednou vzala do hola mašinkou a pak už pravidelně nůžkama, aby měl nějakou fazónu 🙂
Jako ochrana hlavy mnohem víc poslouží čepička - v zimě i v létě. Stejně miminka pořád na té hlavě něco mají posazeného 😝

murinka
19. jún 2009

kubaka,kolko ludi tolko nazorov 🙂

pancake
19. jún 2009

a ja som pocula ze dieta sa nema strihat minimalne do roka, lebo povery vravia ze sa dietatu odstrihne aj rozum. 😀 😀 😀 😀
tak ja mam vlasaca a o dva tyzdne mame rok, tak potom zacem nad tym rozmyslat ale len rozmyslat. pretoze maly sa boji vsetkych spotrebicov. vysavac, mixery, holiaci strojcek.... takze asi budem do dvoch rokov strihat iba noznickami ofinku. 😠

mukky
19. jún 2009

pan aj tu si? 😀

moj sa neboji,sa smeje alebo vyska..ja budem musiet poriesit tu ofinu...

pastuska
20. jún 2009

Prvýkrát som strihala, keď mal 3 mesiace - dohola, druhý krát znova po dvoch mesiacoch a teraz zasa na leto, lebo sa hrozne potí. Inak má vlásky tvrdé a nepoddajné po mne zrejme.
Ja som strihala prvý krát preto, lebo ich mal dlhé a len také páperká a začal si ich trhať, tak išli preč.

mtsl
21. jún 2009

my sme malého strihali v cca 9 mesiacoch. vyzeral ako kombinácia františkána s nindžom tak sme mu vlásky skrátili strojčekom 2kou a striháme každý mesiac. už si na to zvykol akurát dcéra mu musí robiť opičky aby sa zabavil 😀