Strihať vlásky 2 - mesačnému bábätku?

cvika
16. sep 2008

ahojte mamicky,
co si myslite o strihani 2 mesacneho babatka....pocula som ,źe to pomaha na spevnenie vlaskov respektive, ze vlasky budu hustejsie.moja mala ich ma dost dlhe uz od narodenia....uz ste niektora skusala skratit vlasky?

gucz
16. sep 2008

vlásky môžeš ostrihať, i nemusíš, oni zhrubnú tak či tak vekom, ono je to geneticky dané kedy. Kamarátka nestrihala dcérku do jej 10 rokov a vlasy mala najprv ako páperká a v desiatich rokoch mala hrubý cop a vlasy pod pás, čo ju z nich až bolela hlava, aké ich mala ťažké.

bubba
16. sep 2008

to je zbytocne prve vlasy aj tak vypadaju vo vacsine pripadov

gucz
16. sep 2008

tak tak, mojej vypadali a v 6 mesiacoch mala holú hlávku. Teraz jej rastú také páperká a postupom času pevnejú

danuska24
16. sep 2008

podla mna je to tiez zbytocne. ja sa tiez nechystam tak skoro strihat 🙂

asitka
16. sep 2008

myslím, že do roku, by sa strihať detičky nemali...pokiaľ viem, vlásky im vypadajú a rastú nové...iba ak jej ich pristrihneš, ak má dlhšie vzadu...a ak sa potí...atď....ináč mi to príde zbytočné.... 😉

ivka2812
16. sep 2008

tak zavčasu je to uplne zbytočné

cartmanko
16. sep 2008

my se tiez vlaskaty a strihat nebudeme. to vazne vypadnu? som sa tesil ze ked nevypadli do dvoch mesiacov tak uz nevypadnu. no nevadi. 🙂

duskaf
16. sep 2008

Nám nevypadli, len malé koliesko a to sa potom ovláskovalo, máme tiež veľa vláskov a niekedy idú do očiek tak tiež rozmýšľam, že trošku skrátim, aby nezavadzali.

cartmanko
16. sep 2008

a pukacky?

cartmanko
16. sep 2008

s lienkou? alebo srdieckom? 🙂

duskaf
16. sep 2008

Už som rozmýšľala nad pukačkami, ale ja som taká bojkoška čo sa týka týchto vecí, náušnice, sponky- profesionálna deformácia- som zdravotník- priveľa bolestí som videla aj tragédii, tak som opatrná, možno až veľmi, myslím tým prehltnutia, vdýchnutia, zadusenia, nechcem strašiť, ani nikoho odhovárať, ale teraz sponky radšej nedávam.

cartmanko
16. sep 2008

hm tak sak ano. opatrnosti nikdy nie je dost.

cvika
autor
16. sep 2008

catrmanko ty si ocko na materskej?to sa mi paci 🙂

cartmanko
16. sep 2008

nie mamicka je na materskej ja som zvedavy.

emjee
17. sep 2008

pepuskaa • 1d • Dnes o 13:24
ahojte baby, neviete mi niektorá povedať svoju skúsenosť so strihaním ročného dieťatka? nám to vychádza pred vianocami. Nebude jej zima? nenachladí sa?môže sa strihať potom dotatočne? a stihnú jej vlásky dorásť do leta? musí sa strihať?

nevesta • 1d • Dnes o 13:25
Pepuskaa, vobec sa nemusi strihat, ja teda malu strihat vobec neplanujem... a uz vobec nie v roku...

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:27
nemusi sa strihat,pokial nezavadzaju do oci-ostrihas kedy budes chciet.Ja som mareka strihala prvy raz ked mal rok a pol a druhy raz teraz lebo mal vlasky ako papericko nech mu zosilneju.

pepuskaa • 1d • Dnes o 13:27
každý o tom rozpráva, mne je to lúto ostrihať. a kedy sa potom strihá 1x? takže nie je pravda, že sú vlásky potom hustejšie a silnejšie? alebo sa také stanú časom tak či tak?

amarelka • 1d • Dnes o 14:11
ahoj pepuskaa, podla mna zosilnejú časom, či ich ostriháš alebo nie, a kedy 1x ostriháš to je na tebe, ja som poznala jedno dievčatko, ktorému od narodenia nestrihali až niekedy v 2 rokoch, aj to len akože nejaké zarovnanie vláskov

ejdzi • 1d • Dnes o 14:14
ahoj pepuskaa my sme strihali prvykrat ked mal maly 10mesiacov, lebo mu uz isli vlasky do oci, a tento rok uz 4x bolo strihanie no ale co narobim, ved by uz chudatko nevidel. Keby bol dievcatko uz ma hotove copiska 🙂 ale to prve strihanie bolo len take zarovnanie potom uz normalne lebo ma dost huste vlasy. takze to je naozaj individualne

lencici • 1d • Dnes o 14:15
Tak ja som našu dala ostrihať na 6milimetrov a môže si hovoriť každý čo chce vlasky je pekne zhustl aj kadernička vravela že je to blbosť ale mne sa zdá že nieje. Teta dala svoju dcéru ostrihať na rok a potom aj na dva celkom dohola a ona má teraz nádherné husté vlasy.

kometa • 2d • Dnes o 15:29
podľa lunárneho kalendára je najhodnejší čas pre vlasy v dňoch leva, aj prvé stríhanie vláskov je vraj najvhodnejšie v tomto čase.....

zuka • 1d • Dnes o 15:44
Ja som strihala tento vikend, maly ma 9 mesiacov. Uz sa mu vzadu strasne klkovali, nedali sa rozcesat. Teraz je z neho totalny chalanisko

bashka • 1d • Dnes o 16:12
My sme malu presli otcovym strojcekom...narodila sa s totalne hustymi vlasmi a kedze lezala stale bola spotena, tak naco to? Mala 2 mesiace. A aka bola zlatucka...

emjee
29. dec 2008

alishia • 1d • Dnes o 15:38
Ahoj,

možná pitomej dotaz, ale rada bych memu 7 mesicnimu synovi zkratila malinko vlasky na hore na hlave, ma je dost dlouhe a nejde uz mu udelat pankac, tak bych mu to trochu zastrihla. Co myslite?

jandaj • 3d • Dnes o 15:52
já jsem stříhala dceru, když měla 3 měsíce a to proto, že měla na hlavě ty žluté stroupky, a fakt se to s dlouhýma vlasama blbě promazávalo. Jinak jsem někde slyšela, že se dítě nemá do roku stříhat, ale fakt nevím proč

elize • 1d • Dnes o 16:08
tiez som pocula, ze do roka nie je dobre dietatko strihat. My chceme Maxinka ostrihat teraz, ma 13 mesiacov. V zadu ma velmi dlhe vlasy, uz si ho mylia s dievcatkom

alishia • 1d • Dnes o 16:13
me taky mati rikala ze se ma mimino strihat az po roce, ale nevim proc. vzdyt to nic nemuze ovlivnit ne? Mu to vecer zkratim a bude.)

jandaj • 3d • Dnes o 16:19
fakt nevím, ale když jsem dcerku ostříhala tak jí to taky nic neudělalo ani neublížilo, spíš se mi konečně podařilo zbavit těch stroupků

cherub • 1d • Dnes o 16:22
že se nesmí mimčo do roka stříhat je jen pověra prý mu tak zkrátíme život

Takže na pověry nedejte a jestli je to nutné, tak klidně stříhejte

silvia123 • 1d • Dnes o 16:22
Ja som malého strihala už 6 krát a skôr mu to prospelo má pekne husté a pevné vlásky, veď by mal ofinku úplne v očiach, on sa vlasatý narodil a veľmi rýchlo mu rastú -to som mu nemohla predsa nechať a taktiež v lete by mu bolo veľmi teplo, ja som sa nepozerala na to či sa to môže do roka alebo nie, proste vždy podľa potreby som skrátila.

beelinka • 1d • Dnes o 16:24
Aj ja som malemu uz strihala ofinku a teraz nas to caka zas strasne rychlo mu rastu a padaju mu do oci

verulka
29. dec 2008

babulky, ja som vsetky svoje deti strihala- dve mam letne- tie som strhala velmi skoro, lebo boli vlasati a nehorazne sa potili, jesenneho syna som ostrihala asi v 5tich mes a Rona v lete v 3mes- starsich som do roka strihala pomaly na koleno, lebo vtedy sa im nerobili tie zlte chrasticky..no a dnes maju vlasy krasne huste...teraz ked som ostrihala Rona, tak vela ludi, ze vsak sa to nema, lebo ...vsak kto nechce nech estriha..Ron mal strasne huste vlasky a dlhe a v lete siel uplne "dohola" konecne sa menej potil a teraz ma uz normlane dlhe vlasky, len trochu svetlejsie..takze strihanie neublizi ale ani nepomoze kvalite vlasov 😉

lyly
29. dec 2008

ze sa nema strihat do roka je len povera
ja som nasej uz 3x musela ostrihat ofinku, lebo ju mala uz v ockach, velmi rychlo jej rastie. narodila sa s vlasiskami vobec jej nevypadali a ma ich pekne huste. to ze sa striha kvoli tomu, aby boli hustejsie a kvalitnejsie nie je tiez podla mna pravda. oni sa len zdaju hustejsie, lebo su rovnakej dlzky

eppik.m
31. dec 2008

Ahojky, včera jsem vzala nůžky a ostříhala Míšu (v 10 m.) protože vypadal legračně s těma pár pramenama co mu trčely na všechny strany a hlavně byly dlouhé a nedali se upravit. Teď je tak sladký a moc mu to sluší, mám trpělivý dítě takže krásně držel a povedlo se mi to bez zubů........ 😉

luciar79
31. dec 2008

My už sme tiež strihali. Inak sa nedalo. Od narodenia mu vlasy nejak nevypadali a už mu to liezlo do očí. Fotky pred a po v albume 😀

amarelka
31. dec 2008

ahojte, my sa dnes chystáme ku kaderníčke, nech má pekné vlasky rovnaké, lebo pri uškách ich má dosť dlhé a aj do očiek mu už idú, ofinku som mu už raz strihala, neviem či by som mohla čakať do roka 🙂

slunicko552
31. dec 2008

Tak já jsem ještě nestříhala a asi dlouho nebudu.Malý má takové vlasy jako když se narodil-viz.album 😀

mimakro
31. dec 2008

Ja strihám sama. Ondrejka strojčekom a Hanke ofinu nožnicami. Začala som až okolo roka. Vlasov mali málo. Ale ak by boli vlasatí od narodenia, tak by som im ich nechala. Mne sa vlasté bábätká páčia. 😉

bubu.le
31. dec 2008

Taky jsme stříhali a jěště rok nemáme

romana29
31. dec 2008

Malej neměl cca do 10 měsíců co stříhat, pak to najednou hodně narostlo, 2x jsem zkusila sama ostříhat a nyní před Vánocema, to mu byl přesně rok a půl jsme se šli ostříhat k holičce - té se do toho nechtělo, prý tak malé děti nevydrží, vydrželi jsme - zabraly lentilky, tyčinky, autíčka a táta s mámou 🙂 .
Sama bych si na to už netroufla, člověk sice ustřihne ofinku a vzadu, ale na hlavičce, tak aby se to pěkně prostříhalo, to by se mi nepodařilo. Tak máme snad na delší dobu pokoj 😀

kisska
1. jan 2009

no ja som tiez strihala 1x sama a mala som stastie, ze sa zacali nosit capice 😒 , ofinku ma dodnes "na debilka" lebo to bol prvy strih. Ale asi ho aj najblizsie ostriham zase ja, lebo vrtenie sa za noznicami - co to ta mama robi a kam s tym ide...- by asi ziadna kadernicka nezvladla. Adamovi tiez vypadavali vlasky postupne a teraz je krasne vidiet ako sa mu zahustuju...

saska_20
1. jan 2009

Ja si myslím,že strihať 2 mesačné bábätko neni vôbec potrebné keby mala aspoň 8mesiačikov a naozaj dosť dlhé vlásky ale myslím,že takto to neni potrebné.

verulka
1. jan 2009

saska, no moj mal v lete 3 a kusok, hlavu plnu hustych vlaskov, mokry ako mys..takze sme ostrihali..my strihame vsetkych chalanov doma, uz ma manzel cvik 😉

lante
1. jan 2009

My sme Vilíka ostrihali keď mal presne 14 meisacov.......vlásky sa mu vzadu kučeravili a hrozne plstvili......inak by som ešte nestrihala. Myslím, že 2 mesačné bábo je zbytočné strihať 😉

Teda aby som to uviedla na pravú mieru, strihla a som ho strojčekom, všetko na 12mm

blcha
1. jan 2009

ahojte tak ja som malu tiez ostrihala pred dvoma dnami mala krasne kucierky a vzadu vlasky dost dlhe ale zacali jej vypadavat a mala ich tam uz riedke teraz som jej to vlastne len skratila a je paradna 🙂 nechcela som ju strihat lebo mi to bolo luto ale teraz som rada ma to krajsie a aspon jej to nezavadzia 🙂