Štvorkilové bábätko a oblečenie vo veľkosti 0 - 3 mesiace

liavan
26. jún 2014

Dobrý večer, mamičky!
Mám taký problém. Čakám svoje prvé bábätko a práve som premýšlala nad kúpou nejakého maličkého oblečenia, a chcela som sa spýtať, nakoľko mám tendenciu mať veľké bábätko, či sa vôbec oplatí kupovať dieťatku, ktoré sa narodí 4kilové oblečenie vo veľkosti 0-3 mesiace, alebo to bude automaticky maličké?
Veľmi pekne Vám ďakujem za prípadné rady a odpoveď 🙂 Pekný večer

akiram
26. jún 2014

ahoj...moja maličká mala 4150g, vecičky pre nu som mala tuším od 62 a viac...behom troch mesiacoch sa vytiahla o 15cm

katie555
26. jún 2014

ono to je tazko predpovedat .. moja mala sa narodila 3930g a museli sem is kupovat 56 (newborn) oblecenie , lebo vsetko co bolo 0-3 v tom plavala ...

ppippi
26. jún 2014

moja mala 4610g a nosili sme aj 56tku velkost, takze aspon zopar aj takych mensich veci by som kupila..

tintinka
26. jún 2014

Moja mala 4280 a oblecenie O-3 vynosila..niektore kusky aj dlhsie
A mali sme aj velkost 0 (c. 56) a tie tiez ponosila par tyzdnov

dobromila1111
26. jún 2014

@liavan
Ja som tiež nechcela zbytočne kupovať, tak sme mali maličké oblečko len do pôrodnice a jeden overal v.50, ostatné len väčšie. Potom sme až dokupovali.🙂 no a čo sa ešte podostávalo..🙂

effkaa
26. jún 2014

moj mal mat podla uzv 4 kila, nakoniec sa narodil 3370 gramovy, vecicky nosil 50tky do svojich cca 6 - 8 tyzdnov, lebo sa velmi vrtel a ked mal vacsiu velkost, tak si dal obidve nozicky do jednej nohavice a potom sa zlostil. Este si pamatam ako som posielala manzela do obchodu, nech mu kupi nejake dupacky 50tky, lebo sme ich mali malo. A o tyzden ho vytiahlo a zrazu mu to bolo male. Tazko toto odhadnut.

marissenka
26. jún 2014

nas 4260 g a nosili sme aj 56 asi 2-3tt...

babika23
26. jún 2014

vecicky 0-3 su robene oficialne pre deticky do 6kg, takze podla mna par veci urcite treba, aj keby sa narodilo 4kilove... my sme tiez vynosili aj 56tky (0-1 mesiac) as 6 tyzdnov...

ava11
26. jún 2014

Nas mal 3870g a z porodnice isiel vo velkosti 50. Potom sme minimalne prvy mesiac, ak nie viac, mali velkost 56, takze par kuskov by som si urcite zabezpecila.

alexandra28
26. jún 2014

Ahoj my máme 10mesiacov a stále nosíme veľkosť 0-3 mesiace a máme 8 kg.

liavan
autor
26. jún 2014

Ďakujem vám veľmi pekne za rady. Aj 0-3 si teda nejaké zaobstarám. Kiež by ich bábätko mohlo nosiť aj dlhšie, tie vecičky sú tak nádherné. Pravdepodobne je to hormónmi, ale dnes mi normálne vyhŕkli slzy dojatia do očí, keď som si tie maličké veci prezerala 😀 🙂

liavan
autor
26. jún 2014

@alexandra28 Vaau a to je ako možné, že je to malému/malej ešte stále dobré?? 🙂

1katkas
26. jún 2014

par kuskov oblecenia 0-3mesiace a viac kuskov 3-6mesiacov...ked bude oblecenie trochu velke tak ziadny problem, dietatko donho raz dva vyrastie🙂 radsej nech mu je oblecenie velke ako by ho malo tlacit

kikuleenka
26. jún 2014

@liavan je to tazko odhadnut, radsej kup vacsie - rukaviky lahko ohrnies, pripadne lahsie dokupite par drobnejsich kuskov (manzel, mama, svokra - podla moznosti). Lebo nie len vaha je podstatna, ale aj dlzka babatka (napr. 56-ka znamena, ze je na dietatko dlhe/vysoke cca 56 cm). V prvych tyzdnoch/mesiacoch rastie dietatko najrychlejsie, cize naozaj vela malych veciciek nebude treba (len ich bude treba casto prat, zvlast pri grckani, prekakani a pod.)

alexandra28
26. jún 2014

@liavan má 69cm, body sú mu dobré takmer všetky poniektoré pyžamká a rifliky ..... on je taký môj mrňous

ikke
26. jún 2014

podla mojich skusenosti je podstatne mat prvu vrstvu v spravnej velkosti (vacsinou body), lebo ta pomaha drzat plienku na spravnom mieste 😀 ostatne veci mozu byt kludne aj vacsie.
takze moja rada je - kupuj cisla 56-62 a ak to par tyzdnov pred porodom bude predsalen vyzerat na mensie/normalne babo, body vzdy lahko dokupis 😉

moonglow
26. jún 2014

nas mladsi mal pri porode 4450g a velkost 62 nosil necele 2 mesiace

marseillka
26. jún 2014

@liavan my mame 9m, narodila sa drobunka po mne a tiez nosime 3m oblecko alebo 3-6m. moja ma 66 cm a 6.7kg.urcite si zadovaz aj mensie kusky, je fajn, ked dietatko nema nic obtiahnute na sebe, ale zas ani aby v tom plavalo.

jana_eyre
26. jún 2014

@liavan moja mala sa narodila s mierami 4230g a 54cm a mala normalne do druheho mesiaca oblecenie od 0 do 3mesiacov.. teraz ma osem mesiacov a nosi 68.. kazde dieta rastie inak, takze na tvojom mieste by som si pripravila vecicky aj novorodenecke, aj vacsie..

moj prvy syn sa narodil s mierami 3520g a 52cm, cize tak v norme a ten v jej terajsom veku nosil uz 80siatku.. rastol a priberal omnoho viac ako ona.. ona pribera tak normalne, aj ma taku normalnu postavu.. syn bol tucko az do svojho prveho roka.. takze neda sa to tak predpovedat..

okrem toho, babatka casto po porode aj dost schudnu.. moze za to nahromadena voda v tele, ale aj silna zltacka atd..

dobromila1111
26. jún 2014

@alexandra28
my mame 9 mesiacov,0-3 mesiace tiez este nosime,najma teplacky a body s dlhym rukavom,body s kratkym rukavom najcastejsie vel.3-6. A mame asi 7kg🙂

jana_eyre
26. jún 2014

a este ma napadlo.. ked som cakala prveho syna, vsetci mi radili, nech si male ani nekupujem.. do porodnice som si teda zbalila 62 a vsetko na nom viselo.. muz musel utekat do obchodu a nieco zaobstarat.. boli to dost komicke, ale stresujuce casy..

monciky
26. jún 2014

@liavan
cakam chlapceka a vecicky som nakupila od velkosti 62 ale su tam viaceri vyrobcovia, takze niektore vecicky su mensie, niektore vacsie, 56 som kupila len do porodnice s tym, ze aby sa neutopil v 62🙂 inak planujem vyhrnat rukavy a tak....

niki928711
26. jún 2014

@liavan môj mal 4480g a 52cm. Veľkosť 56 nosil možno 2-3týždne. Potom už veľkosť 62, čiže 0-3 mesiace.

d_anica
26. jún 2014

@liavan Ahoj 🙂 ja som riešila toto isté,keď som čakala bábo. Bola som si istá, že bude mať cez 4kg. Nakoniec sa narodil 3700g a 53cm a oblečenie veľ. 0-3 (teda 62) mu bolo obrovské. Takže ja myslím, že pár kusov aj 56tku treba mať, aspoň na prvý mesiac. Pekný večer!

ejuska79
26. jún 2014

@liavan moj mal 3930 gr a 55 cm.. To co som mala zbalene na cestu domov,supravicku c56,nezapol-ani bodynko,ani dupky.. Sice mi dr vravel ze bude mat okolo 4 kg,ale nikto mi nepovedal ze bude taky dlhy,vyzeral medzi tymi detickami ako mesacne babo..takze56tka isla bokom.. O tri mesiace uz potreboval c74,co mas. Na 6-9 mesiacov..ale to 0-3 by malo byt ok,je to vacsie,skor tie 0-0 newborn by som nekupovala..

jana_eyre
26. jún 2014

@monciky nechcem sa starat, ale tam ani tak nejde o rukavy, ako skor o to, ze mu to moze byt siroke a dlhe.. cize bude mat holy hrudnik, lebo otvor pre hlavicku je vacsi pri 62 ako pri 56 a ked to je dlhe, body zas nedrzia dobre plienku.. babo sa potom aj tazsie drzi, lebo sa to vsetko kruti a mne osobne to pekne liezlo na nerv :D ked boli uplne malinky, najradsej som mala tie pyzamka, co sa dali rozopnut az uplne pri chodidielkach.. to bolo najpraktickejsie a mala som toho viac ako bodyciek.. lebo obe deti mam zimne.. 🙂

bubelko
26. jún 2014

@liavan moj starsi mal 4,4kg ked sa narodil. velkost 50 neobliekol, 56 mu vydrzala tak 2 tyzdne. takze par kuskov by som mala, ale skor by som sa sustredila na tu velkost 62 😉

monciky
26. jún 2014

@jana_eyre
ako som pisala, mam sice kupenu 62 ale ked som to primeriavala, niektore veci boli malinke, ine vacsie, takze mam asi taku zmesku🙂 a tie pyzamka, tych mam aj ja dost, tiez sa mi to velmi paci, planujem mat maleho v perinke- ja som este staromodna v tomto....

dobromila1111
26. jún 2014

len ci aj babatko planuje byt v perinke:D
nas bol uz v porodnici s rukami von.Potom doma asi len dva tyzdne,potom uz navolno🙂 ale zase viem,ze niektori dlho dlho su v perinke🙂

monciky
26. jún 2014

@dobromila1111
tak uvidime🙂