Štvormesačná dcéra sa v noci budí 4 - 5x

diamond444
16. aug 2020

Zdravím Vás 🙂
Možno existuje niekto kto má alebo mal podobný problém a poradí mi tak to skúsim 🙂
Dcérka má teraz 4 mesiace pekne spinká aj cez deň no v noci sa budíme 4 až 5x je to normálne ? Či to je kvôli tomu že je viac teplo? Neviem či to nejako súvisí no viem že pred prvým očkovaním pekne spinkala cez noc a zobudila sa 1x alebo 2x , spala 4 niekedy aj 5 hodín čo bolo super , teraz skoro každú hodinu , skúšala som len čajík jej dať ale aj tak plakala ďalej takže na prsiach je pár minút a potom znovu zaspí položím do postieĺky a spí ďalej. V izbe inak je na vetračke celú noc a teplota je 25-26 stupňov , malá má len krátke body na sebe . Skúste poradiť , ďakujem 🙂

nini1010
16. aug 2020

Ja by som sa spytala v takomto pripade ci kojis?Nie je to vzdy pravidlo samozrejme ale kojene deti sa budia v noci ovela castejsie ako deti na umelom mliecku.Vidim to vo svojom okoli a mojich detoch a tiez je tejto skutocnosti plny internet.Moje deti su obe kojene a proste nech som robila co som robila v noci zrkadlili ten isty dojciaci rezim ako cez den.Dcera kazde 3 hodky hore (drzalo ju to aj po odstaveni az do 3 rokov 🤦‍♀️)syn si nastavil krmenie kazde 2 hodiny a musela som prvych 8 mesiacov kojit v noci kazde 2 hodiny.Teraz ma rok,kojim ale uz "len2-3×za noc) Nuz,na zblaznenie😁.Ale poznam par,naozaj len par deti dojcenych ktore prespia noc velmi pekne ale to povazujem skor za vynimky.Naproti tomu naozaj vacsina deti na UM v mojom okoli spokojne spi celu noc.Dalsia vec je ze deti maju proste fazy,obdobia.Kedy ich nejake spravanie dezi nejaku dobu a potom sa zase na nejaku dobu zmeni.Suvisi s tym aj spanok.

andreatytler
16. aug 2020

@diamond444 Vytaj v klube 4 mesacnej spankovej regresie 🙂
https://www.lepsispanokbabatiek.sk/4-mesacna-sp...
Je to uplne normalne. Je to znak ze nervova sustava vasho babatka sa spravne vyvija.... co je dovod na radost a ak ostane pri 4-5 zobudeniach tak ste na tom dobre. My sa teraz niektore noci budume aj 10x ale to je uz na mna privela a asi to ideme riesit.

diamond444
autor
16. aug 2020

@nini1010 je plne kojená

diamond444
autor
16. aug 2020

@andreatytler dakujem za clanok precitam si, a ano.ak to je dovod tak som rada a musim jej vyhoviet ...no 10x by som umrela aj teraz led spim hodinu a ona papá a ja nevladzem ani oci mat otvorene :D

nini1010
16. aug 2020

@diamond444 Nuz...faktom ostava ze sa s tym neda podla mna vobec nic robit.Mozno nejaka kocka pride s nejakym zaujimavym tipom,ale mne sa za tie roky pri 2 detoch nepodarilo toto zmenit.Proste dietatko sa chce s mamou "cicika",citit ju pri sebe aby si bolo iste ze ona ani prsnik nikam neodisli.Mozno sa to trosku upravi zase a bude toho menej trosku pocas noci,ale myslim si ze tak skoro noc neprespite.Mne sa osvedcila jedna jedina vec nech som s detmi ako babatkami riesila cokolvek.Proste to co robia nezmenim (spanok/pravidelne nocne par hodinove bdenie,kojenie,separacna uzkost...),nezmenim spravanie dietata,jedine co dokazem je zmenit svoj pristup k tejto skutocnosti,proste a tym akoby nebojovat,prijat to ze to proste je ako to je,je to len obdobie a ked uz nic ine fakt som sa minimalne lepsie ja sama citila,naozaj, a nie ako zbity pes.Skus.

mogaa
16. aug 2020

@diamond444 je to uplne normálne.....sú deti čo ako bábätká prespia celú noc a hold aj deti čo sú v noci každú hodinku dve hore - je to uplne normálne.....a nie, nie je to teplom(aj keď môže), niekedy sa to upraví o pár mesiacov, niekedy po roku.....suseda má 2deti, prvá jej prespala od narodenia celé noci, s druhou musela v noci jazdiť po meste prvé 4mesiace, lebo zaspala len v aute....koľkokrát sa jej o jednej-druhej ráno zobudila a revala by do rána, no keď chcela aby sa jej muž a prváčka vyspali, musela ju zobrať do auta a voziť sa kým nezaspala....staršiu potom aj nechávala u babky nech sa vyspí a s mužom ju skúšali uspať bez jazdenia v aute.....samozrejme malá keďže prerevala polovicu noci, potom prespala celý deň.....po 4.mesiaci akoby uťal a aj ona prespala celé noci, budila sa raz max.2x za noc....každédieťa je iné a do roka je normálne aj ak sa budí 5-6x za noc a aj ak prespí celú noc...

misickaa4
16. aug 2020

@diamond444 moze byt spankova regresia, nasledok ockovania

nickpick
16. aug 2020

@diamond444 toto s ockovanim nema absolutne ziaden suvis, par dni po ju mozu boliet nozky ale to je tak vsetko, moja ma 11 mesiacov a od narodenia sa budi 3-4-5x na kojenie, par krat sa stalo, ze bola hore 2x a to som bola rano vyspinkana do ruzova 😊, vacsinou je vsak hore 4-5x, co je vyhoda je, ze jej v lahu dam prso a spime obe dalej, teraz ked boli vyssie teploty sa budila este castejsie lebo bola smadna, 90% kojenych deti sa takto sprava, tie co su na UM sa zvyknu budit menej, ale maminy zase musia vstat a zarabat mlieko/drzat flasu plus riesia castejsie koliky, taketo male dieta ma uplne iny spankovy rytmus ako dospely clovek, je naivne cakat ze sa bude teda ako dospely spravat a spat celu noc ako dudok...

dzejsik
16. aug 2020

@diamond444 u nas sa tie spanky menili, raz super, potom caste budenie okolo 4mes, potom zase super az prislo prerezavanie zubkov a zase dobre a tak

luba41
16. aug 2020

@diamond444 začnite spať spolu,neprekladaj do postielky..naučíš sa spať aj pri dojčení.. v noci nemusíš k nej vstávat - len sa otočíš / ked je dieta ešte v polospánku/..samozrejme nečakáš , až sa úplne zobudí - pretože zase bude dlho čakat na zaspanie..

kataka10
16. aug 2020

@diamond444 to je uplne normalne. Jedna sa o spankovu regresiu a este si ich niekolko uzijes. Najblizsia bude, ked sa babo zacne pretacat na brusko, takze rovno si na tej stranke lepsispanokbabetiek.sk precitaj clanok aj o tom, aby si bola pripravena. My sme mali teraz trochu divokejsie noci, lebo malicky zacina dvihat ritku do pozicie na 4 a trenuje to aj zo spanku 😆 Ale to k spravnemu vyvoju deticiek jednoducho patri. 🙂

kika831
16. aug 2020

@diamond444 moj starsi syn sa v noci v tomto veku budieval aj 10x. Je to proste tak. Asi potrebuju spracovat informacie zo zaziteho dna. Ved su to male babatka a to ze sa budia treba asi len jednoducho prijat.