Štvormesačná dcérka v noci zle spáva

kiki1718
14. okt 2014

Moja miska zle spava cez den len v kociku aj to musim ju honbat a vecer katastrofa kym zaspi tak to trva a strasne placka ked zaspi tak po dvoch hodinach sa zobudi napapa zaspi a ked sa zobudi na druhi krat tak nevie zaspat kym zaspi aj dva hodiny coto moze byt ka uz neviem co mam robyt trva to asik 3tyzdne predtym to bolo ok budila sa dvakrat a zaspala a teras zlom moze to byt tym ze papa stravu dakujem za rady

kofoluska
15. okt 2014

@kiki1718 Skus porozmyslat, co sa udialo pred tymi troma tyzdnami, co mohlo tuto zmenu sposobit. Potom sa Ti bude situacia lahsie riesit. A moze to byt cokolvek, nie len to, ze uz prikrmujes. Jednoducho popremyslaj, odkedy presne je ina a co to spustilo.

kiki1718
autor
15. okt 2014

Neviem preco aj premyslam nic ma nenapada ale mozno je to tym ze je v perinke a sa poti neviem nespominam sii ...

kofoluska
15. okt 2014

@kiki1718 Neockovali ste?

beatrice1607
15. okt 2014

@kofoluska ockovanie s tym nejako suvisi?? Ja mam rovnaky problem so stvormesacnym synom..

kofoluska
15. okt 2014

@beatrice1607 Moze s tym suvisiet.

kiki1718
autor
15. okt 2014

Ockovali sme pred tyzdnom ale to nema stym nic spolocne asik beatrice aj tvoj syncek je v pwrinke ....

anuskaaprazko
15. okt 2014

@kiki1718 tak ju skus dat von z perinky...
@kofoluska jasneee, ockovanim to je cim inym 🙂 to ze ockovala pred tyzdnom nevadi, aj tak je to z ockovania a basta! ze?

sense
15. okt 2014

no moja sa budila od 4 do 8 mesiaca kazdych 45minut....

kiki1718
autor
15. okt 2014

No ona nevie spat bez perinky to je katastrofa bez nej ...

kofoluska
15. okt 2014

@anuskaaprazko Normalne som sa opytala, nechapem, preco na mna mas potrebu tak ostro reagovat. Ze ockovali pred tyzdnom napisala az po mojej otazke.

dobromila
15. okt 2014

@kiki1718 žiadne dieťatko nespí stále rovnako, všetko sa časom mení, sú pre matku horšie a lepšie obdobia. Ja by som poradila kúpiť si šatku alebo ergonomický nosič a uspávať ju tam. Dve z mojich detí napríklad neznášali kočík, takže o dennom spánku v ňom sa mi mohlo akurát len tak snívať... 😅

kiki1718
autor
16. okt 2014

No mam aj tu satku a nic len ona sa mi teras budi po troch hodinach posledne dva dni a chce papat je to normalne ze tak vela chce papat by mala vydrzat dlhsie cii nie ....a chcem sa vas opytat ako vy ste robyli ked sa budili co ste davali

kiki1718
autor
16. okt 2014

No napriklad vcera sla spat o siedmej o deviatej uz bola hore plakala potom nejak zaspala o jednej uz bola hore napapala sa a potom o tretej o stvrtej piatej siestej nechapem preco a stale dudu jej davat neviem coto...

terapiabachovky
17. okt 2014

Milé mamičky, niektorým deťičkám trvá dlhšie než si zvyknú na režim. Ďalej je napojené na Vás, takže akékoľvek rozladenie, nervozita, to všetko sa prejavuje aj u nich. Mám dobré skúsenosti, keď mamičkám odporúčim Bachove esencie...ale pre oboch...ak mamička dojčí, stačí len jedny kvapky..ak nedojčí, tak zvlášť aj pre bábätko.
Ak by ste mali záujem poradiť, tak mi prosím napíšte do IP, ďakujem🙂 všetko dobré

katrinka8
18. okt 2014

@kiki1718 - môžu to byť aj zúbky začínajúce, či choroba nejaká začínajúca... To je naozaj ťažko povedať pri tak malom bábätku. Moje deti napr. nervozitou reagujú aj na spln a nov mesiaca. Môže to byť aj motorický skok či iný skok vo vývoji (nenaučila sa pretáčať na bruško či chrbátik). Možno ju ukladáš v nesprávnej hodine (nie je dostatočne unavená - potrebuje byť hore dlhšie, možno len o pár minút - alebo naopak, ukladáš ju príliš neskoro, že je už moc unavená a od únavy nedokáže zaspať...) Skús pozrieť o spánku bábätiek tuto: https://www.modrykonik.sk/spanok-deti/ - možno Ti niečo z toho pomôže.

kiki1718
autor
19. okt 2014

No nakoniec bola choraa a bzdy som ju ukladala tak spat a spala a zrazu tak ale uz sa vyliecila a uz ju nedavam aani do perinky a je to lepsie takze dakujem za rady vsetkym